Wpis z mikrobloga

Ale się szambo na dziewczynę wylało w komentarzach, tylko dlatego, że zrobiła to co uważała za słuszne i dla niej ważne. Że jak to tak, jak można sobie robić co się chce i posiadać wyższe wartości, takie jak wiara. Że lepiej tylko żreć, srać i pisać coś o ludziku na chmurcę, bo to takie zabawne jest. Ależ ci gimbo ateiści muszą mieć, puste i smutne życie. Ale nawet mi ich nie żal ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na szczęście były też komentarze, że spoko, gratulacje etc. i to z dużą ilością plusów, co przywraca trochę wiarę w ludzi.

@tesknilam_: Mirabelko!!! Rób w życiu to co czujesz i uważasz za wartościowe. Życzę Ci miłej soboty i nie zwracaj uwagi na idiotów w internecie ;) #wiara #katolicyzm #bekazwykopkow #bekazpodludzi #takaprawda
https://wykop.pl/wpis/70821027/wlasnie-ukonczylam-swoja-pierwsza-ekstremalna-drog
zenek-stefan1 - Ale się szambo na dziewczynę wylało w komentarzach, tylko dlatego,  ż...

źródło: Screenshot_20230325-203317

Pobierz
  • 142
Sam byłem na trasie Stalowa Wola - Janów Lubelski, 41,5km, choć są jakieś mniejsze opuchlizny na stopie i poruszam się jak starszy dziadek to było warto, świetna inicjatywa i mówię to jako agnostyk zainspirowany przez kolegę katolika. Jest to swego rodzaju próba nieporównywalnie ciekawsza niż bicie modlitewnika non stop, ale to moja opinia :) każdy ma prawo wyrażać się w swojej wierze jak mu wygodnie i na ile może, choć nie czytałem
1 wylkucza istnienie Boga/Bogów


@zenek-stefan1: To jest ateizm. Agnostycyzm można by podzielić na ateistyczny i teistyczny.
Tzn. nie wiem czy Bóg istnieje ale bardziej skłaniam się ku temu że nie i nie wiem czy Bóg istnieje ale bardziej skłaniam się ku temu że tak.
Znów ateiści twierdzą że mają absolutną pewność lub silne przekonanie bliskie pewności że Bóg nie istnieje. Tacy, można powiedzieć że, fanatycy religijni tylko z drugiej strony ;)
Mnie tylko śmieszy w wierzących jedna rzecz. Że nie mają za przeproszeniem jaj, żeby złapać się z życiem za bary, tylko muszą cały jego ciężar przenosić na zmyślonego przyjaciela.


@stanleymorison: To wciąż lepsze niż płacz na tagu #przegryw
Być może przegrywy nie byłyby przegrywami gdyby "przenieśli ciężar życia na niewidzialnego przyjaciela" ;)
Religia (przynajmniej chrześcijaństwo) jest dla ludzi znających i świadomych swoich słabości. Jak to mawiał Marks: "opium dla ludu" ;)
@WesolyLudwiczek: @kidi1 @fuechsinn @WypiekPee:l Totalnie nie rozumiem takiego najazdu na określenie "wyższe wartości". Choć z jednej strony oczywiście, jak pisał @neeet wartości każdy ustala sobie sam, to dosyć powszechne jest odróżnianie jakichś "wyższych wartości" w znaczeniu kierunkowskazów moralnych, dążenia do jakichś ideałów, kwestii niematerialnych, od tych przyziemnych, fizycznych dążeń. Do tego nazywanie wiary "wyższymi wartościami" wcale nie musi oznaczać, że ateista jest jakiś gorszy i kieruje się wartościami niższymi, bo
Ale są dwa typy agnostyków. 1 wylkucza istnienie Boga/Bogów. 2 Nie wyklucza ale też nie wierzy, ciągle poszukując. Np Einstain był agnostykiem i Elwis chyba


@zenek-stefan1: XD co za durnoty wypisujesz XD Agnostyk nie wie i nie poszukuje XD Osoba wykluczajaca istnienie "siły wyższej" nazywa się ateistą :D
Nie umiesz w internety prawda? Biedactwo xD


Na wyższym szczeblu znajdują się wartości duchowe, tzn. prawda, dobro, piękno, miłość. Wartościami najwyższymi są wartości religijne, które będąc trwale włączone w ludzką naturę, są nieporównywalne z żadnymi innymi wartościami.

https://www.edukacja.edux.pl/p-252-hierarchia-wartosci-w-zyciu-czlowieka.php


@zenek-stefan1: Czyli jak ktoś nie uważa takich wartości to już nie może być człowiekiem, np. taki ateista bo te są "trwale włączone w ludzką naturę". Brzmi jak sekta xD

Mnie tam nie przekonasz,