Wpis z mikrobloga

Po dzisiejszej publikacji Narkuna wygląda na to, że olxdata jako wskaźnik wyprzedzający wyjątkowo sprawdził :) i właśnie po to powstał.
CENY NAJMU SPADAJĄ!!! To już fakt :) Przed nami wakacje a szczyty na wykresach to okolice września.
Ile to było śmiechu i wyszydzania, że my tu się tasujemy do kolorowych wykresów XD.
Nawet @affairz zauważył, że rosnące wykresiki mogą zrobić #!$%@? na rentowności młodziutkim wilkom.
Ile to było śmiechu jak ostatnio napisałem, że idę o zakład, że 90% rocznych umów zawartych między 24.02.2022-10.2022 zaraz zostanie wypowiedzianych, bo zwyczajnie na rynku jest już taniej. Nawet o tym jest wzmianka u Narkuna we wpisie :)
Wychodzi więc na to, że mimo 1mln dodatkowych Ukraińców, odcięciu Polaków od kredytu (tu jest główny argument naganiaczy, że jak nie dostaną kredytu to muszą wynająć i ceny najmu to the moon) ceny wynajmu spadają. No kto by się spodziewał :)
Każdy miesiąc bez najemcy to solidny #!$%@? na rentowności, a opłaty i ratkę trzeba płacić.
Tym razem ciężko będzie przebić pandemiczne szczyty oferty, ponieważ wtedy kredyt i opłaty były dużo tańsze, więc trzymanie pustego tak nie bolało.
Tym razem utrzymywanie pustostanu to już spore koszty, więc przed nami poluzowanie zwieraczy środowiska młodych wilków. Będzie bolało :) a to zawsze cieszy.

Popcorn przygotowany :)

#nieruchomosci #kredythipoteczny #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie
  • 20
@pastibox: Aż wszedłem na OLX i zobaczyłem ceny w moim mieście. Wniosek jest jeden, dokładnie rok temu 1500zł za 35m2 to była wygórowana cena, raczej za nowe mieszkania, dobrze wyposażone. Obecnie 1500zł to byle mieszkanie na 10 piętrze z boazerią na ścianach, 20 letnimi meblami. Wiele ofert to zawsze były wabiki biur nieruchomości. Agenci zawsze liczą, że coś ugrają gadką przez telefon i zaoferują coś innego, a co za problem powiedzieć,
A jak mieszkanie stoi puste, to nie ma zużycia wody, ogrzewania i prądu.


@Zgred_Zakolak: mieszkałem w kilu miejscach w Warszawie i nigdzie nie miało znaczenia czy masz zakręcone kaloryfery czy odkręcone na maksa. Tak samo opłaty za ochronę, monitoring, windę itd... Zależne ode mnie, czyli od tego ile wyleję wody z kranu i wleję do ścieków, było maks 30% czynszu dla spółdzielni. A w ostatnim mieszkaniu czynsz był już prawie 1000zł.
@nophp: no trojmiasto to jakis żart z cenami i mieszkaniami - widać lekki spadek, ale to są często wybrakowane - kurde jak ci ludzie tam żyją jak same opłaty to ok 3k do wegetacji potrzebne, a oferty rpacy wyglądają tak 3-4k netto xd i to dla specjalistów! :D
@pastibox: nie bój żaby, ceny najmu pozostaną wysokie, co najwyżej młodzi adepci życia w mieście na cudzym obiekcie będą zmuszeni wynajmować wspólnie z partnerem lub przyjaciółmi. Tak jak w tym serialu Przyjaciele albo Big Bang Theory, niby ludzie wykształceni z dobrze płatnymi stanowiskami ale racjonalizują wydatki na dach nad głową ponad "prestiż" dostępu do łazienki lub kuchni na własną wyłączność. Bo to nie jest racjonalne żeby singiel wydawał w mieście połowę