Wpis z mikrobloga

Ważna wiadomość dla wszystkich zainteresowanych kupnem mieszkania na #kredyt2procent którzy mogli być wczoraj zmanipulowani przez wzrostowicza @pastaowujkufoliarzu (niestety prawda zabolała go na tyle, że mnie zablokował xD)

Otóż ten wykopek (inwestor xD) napisał, że:

4. Można wziąć BK2% na mniejsze mieszkanie, a potem po kilku latach otrzymywania dopłat sprzedać je i kupić większe, albo wynająć. W takiej sytuacji nie musimy zwracać już uzyskanych dopłat.


Tymczasem taka sytuacja nie będzie miała miejsca. Wg jego scenariusza możecie kupić mieszkanie, spłacić kredyt po 3-4 latach i je sprzedać.

Kredyty hipoteczne są z reguły spłacane najszybciej w czasie 10 lat (średnia to chyba 15). Więc dopiero wtedy po takim czasie - po jego spłacie - będziecie mogli je sprzedać.

Warto o tym pamiętać, bo wykopki tacy jak @pastaowujkufoliarzu lubią wprowadzać ludzi w błąd przez takie niedopowiedzenia. Wołam też eksperta @mickpl aby zwracał na to uwagę w kolejnych postach wzrostowiczów.

#nieruchomosci #ekonomia #gospodarka #wkpinvestments #inwestycje #kredythipoteczny
  • 17
@javelin: a co tu rozwijać xD napisałeś, że nie można sprzedać mieszkani kupionego na kredyt 2% po 4 latach, bo średni okres spłaty kredytu w Polsce to 15 lat... to tak głupie, jak stwierdzenie, że to nie prawda, że ktoś może zarabiać 8 tysięcy złotych, bo średnia w Polsce to 7 :|

Jużnie wspominając, że "dementujesz" stwierdzenie, że można takie mieszkanie sprzedać i kupić większe - co nie oznacza, że do
  • 0
to ja Cie musze zmartwic, bo mam kolege, ktory splacil hipoteke w 1,5 roku, wiec te minimalne 10 lat to duzo za duzo ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@majkel88: Mówię o przeciętnym czasie spłaty. Nie każdy jest programista15k.
Mówię o przeciętnym czasie spłaty. Nie każdy jest programista15k.


@javelin: no ale przeciętny czas to nie reguła czy wymaganie, jak ktoś da rade to sobie może spłacić szybciej :D