Wpis z mikrobloga

Mireczki jestem tak zły i smutny, że wszystkiego mi się odechciało...
Zrobię trochę #gorzkiezale bo mam taką potrzebę.

Mianowicie, pierwsza rzecz, to pokłóciłem się z narzeczoną i związek wisi na włosku.
Druga rzecz, która mnie dobiła to praca.
Jakiś czas temu, dostałem ofertę pracy jak specjalista ds. systemów produkcyjnych (znajomość narzędzi lean i SAP PP) za dobre pieniądze, w aktualnej pracy położyłem wypowiedzenie i czekałem. Minął około tydzień i dostałem informację, że mam przyjść na rozmowę, wyjaśniłem, że dostałem lepszą ofertę pracy więc zmieniam. Prezes stwierdził, że jestem dobrym pracownikiem i chce mnie zatrzymać, zaoferował mi awans i znaczną podwyżkę. Warunki były dobre więc stwierdziłem, że przestaje na tę propozycję i odmówiłem tamtej firmie. Dzisiaj zostałem wezwany przez kadrową i kierownika na rozmowę i mówią mi coś totalnie innego, "awans" dopiero za 2-3 miesiące, jeszcze jakiś dodatkowy obowiązek, aby zastępować jakiegoś typa, plus moje obowiązki, plus w razie potrzeby to co aktualnie robię, czyli praca na produkcji jako programista maszyny. Poruszyli jeszcze temat wynagrodzenia i "podwyżka" okazało się będzie regulowana premią... Oczywiście mam studia, studia podyplomowe z narzędzi lean dodatkowo certyfikaty potwierdzające znajomość tych narzędzi, dodatkowo teraz podyplomowe z SAP. Wygarnąłem im, że co toa być i żarty sobie robią, i właśnie stracili pracownika.
Czuję się jak gówno, bo dałem się zrobić jak młody, mam nadzieję że jest jeszcze szansa w tamtej firmie.
()
#!$%@? pisząc to, wypadł mi telefon i pękł ekran...

##!$%@? #praca #pracbaza #januszex #januszebiznesu #zalesie #zycie #problem #wsparcie
  • 90
W Polsce generalnie, nie szanuje się doświadczony pracowników. Nie wiem skąd taka kultura zarządzania ale taka jest i ona niestety stanowi większość.


@xaliemorph: nigdzie sie nie szanuje przy odpowiedniej skali. Bo w excelu wyszlo, ze taniej jest wymienic niepokornych, niz wszystkim dawac podwyzki.
Ty położyłes wypowiedzenie przed podpisaniem umowy w nowym miejscu?

@programista15cm normalna sprawa, najwyżej się wycofuje pod koniec okresu wypowiedzenia za małym "dziękuję" od szefa działu. U mnie w kolchozie czasem ludzie kładą papier nawet nie szukając nowej pracy, żeby tylko zgarnąć retaining bonusa xD.

Wlasnie probowales dac noge. Wyladowales na czarnej liscie i raczej na podwyzki, awanse itp nie licz.

@jeanpaul raczej na odwrót, jak wartościowy pracownik i dobry obrót kręci z
@Chicoxxx66: aby zrobiło Ci się lepiej, pomysł że gdzieś w Afryce jest teraz 15-latek, któremu się chce pić, ale boi się wyjść ze swojej jaskini do studni oddalonej 50km, bo w okolicy widziano lwa. Keep calm ( ͡° ͜ʖ ͡°)
jak wartościowy pracownik i dobry obrót kręci z dobrą marżą to się zaczyna uglaskiwanie, bonusy, stanowiska, czego Pan sobie życzy, może taki projekt, a może śmaki.

To tylko biznes :-).


@NieRozumiemIronii: dla nas tak. Dla op jak widać nie. Już dal sie zaszczuć, przecież nie dostal tego bonusu, dal sobie jeszcze wjechac na banie i dołożyli mu obowiązków.
@Chicoxxx66: u mnie kierowniczka sie dowiedziala ze szukam pracy (bo jakas menda podlsluchala co chciala moje stanowisko :D) to zaczela mi #!$%@? ze ma do mnie ogromne plany, chce mnie zrobic kierownikiem itp, mowila to tylko po to zebym nie bral tej drugiej pracy zeby mogla sama mnie zwolnic :D lol. Wydawało jej sie chyba że jest jakimś mistrzem zła robiąc to, a ja juz tak mocno mialem #!$%@? na ta
@Chicoxxx66: Siema, widziałem Twój wpis o narzeczonej ale chyba usunąłęś. Widzę też poprzedni wpis... mam dość podobną sytuację i widzę, że podobnie jak Ty - raczej nie należymy do najbiedniejszych ludzi. Jakbyś chciał pogadać o tym, to pisz śmiało