Wpis z mikrobloga

Ciekawostka, sprawdziłem wszystkie największe gwiazdy "prawicowego internetu", które dzisiaj krzyczą o tym, że to nie nasza wojna co pisali kilka dni przed wybuchem wojny na Ukrainie.

Sebastian Pitoń i Leszek Sykulski - 19 luty 2022r. - materiał na youtube "żadnej wojny nie będzie"
Marcin Rola - 21 luty 2022r. program wrealu24 wojny nie będzie, Putin ograł was jak dzieci
Janusz Korwin-Mikke 18 luty 2022r. - Kanał Sportowy, wojny nie będzie
Grzegorz Braun - 16 luty 2022r. - kanał youtube jego własny, wojny nie będzie

Przypominam, że wojna wybuchła 24.02, w czasie gdy te orły geopolityki wypowiadały swoje tezy, setki tysięcy rosyjskich żołnierzy stało już na granicach ukraińskich.

Jeśli więc ktoś tej bandzie kretynów wierzy, że tym razem się nie mylą i to "nie nasza wojna" bo Putin nic do nas nie ma, to gratuluję głupoty.

#rosja. #ukraina. #wojna. #wojnanaukrainie. #oukrainie #polityka
  • 49
@CultedelaRaison: Niby tak, ale jednak były też dane wywiadowcze i kilka innych wskazówek ku temu, że jednak wojna będzie. Przede wszystkim to jednak nie wypowiadasz się jak ekspert, mówiąc, że wojny nie będzie i debilami są ci, którzy tak myślą, jeśli nie masz pewnych informacji na ten temat. Oni z kolei robią tak regularnie, bo im fejki nie przeszkadzają, ani nigdy się tłumaczyć z nich nie będą. Ot, po prostu śmieciowe
@rakiwo: jak to się w ogóle stało, że taki przygłup i troglodyta jak Marcin Najman stał się dziennikarskim ekspertem to ja nie mam pojęcia XD Reszta z tej śmietanki to przynajmniej politycy / dziennikarze, którzy przynajmniej w teorii powinni mieć jakieś pojęcie o sytuacji.
@aegispolis tak? Bo cala Europa nie wierzyła, że wojna wybuchnie, a władze miały dostęp do amerykańskich danych wywiadowczych, to jeżeli oni mieli dostęp do tajnych danych, a i tak nie wierzyli w atak, więc jeżeli oni mając więcej danych w to nie wierzyli. Ot śmieciowe władze niemieckie.
Janusz Korwin-Mikke 18 luty 2022r. - Kanał Sportowy, wojny nie będzie


@rakiwo: ale miał rację mówiąc, że Amerykanie powiadomili ruskich o wizycie Bidena w Kijowie, miał rację! rację! rację!!!

poważnie, było parę takich wrzutek na mikro, że Korwin miał rację :D
@rakiwo: przy czym, jeżeli wierzyć sondażom sprzed wojny, kierownictwo Konfederacji jedno a wyborcy drugie, jeżeli chodzi o pomoc Ukrainie,

wyborcy Konfederacji byli też najbardziej chętnie aby wspierać Ukrainę militarnie, wysyłając im uzbrojenie,
byli też chętni (ponad połowa) aby wysyłać żołnierzy (wyborcy innych partii prawie wcale nie byli chętni),

dane z tego sondażu: https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/swiat/artykuly/8341193,atak-rosji-na-ukraine-reakcja-polski-sondaz.html

z ciekawostek, wyborcy PiS byli najmniej chętni aby w ogóle pomagać w jakikolwiek sposób Ukrainie,
byli też najmniej
SpalaczBenzyny - @rakiwo: przy czym, jeżeli wierzyć sondażom sprzed wojny, kierownict...

źródło: Zrzut ekranu 2023-02-28 110318

Pobierz
@CultedelaRaison:

Pewnie jeszcze 23 pisałem na >Wykopu, że wojny nie będzie (ale na usprawiedliwienie - Amerykanie pierwszego Załenśkiego musieli przekponywać, że będzie). Dałem się oszukać ekspertom. Pisali, że Putin nie jest w stanie wystawić średnio okresowo do 200 tys. dobrze dowodzonych, wyszkolonych i zaopatrzonych frontowych żołnierzy potrzebnych do zajęcia i utrzymania Ukrainy. Wystawił 300 tys., gł. mobików i policjantów. Frontowych wyszkolonych żołnierzy 75 tys. Nie dali rady nawet pod Chersoniem, gdzie
@walenty-merkel: Jakim ekspertom? Ciekawy jestem, bo wiesz ja akurat mam żonę z Ukrainy i pamiętam do dzisiaj jak już w okolicach 10.02 była mowa z jej matką, że ma do nas przyjeżdżać szybko bo Putin czeka tylko na koniec igrzysk olimpijskich i wiedziałem to właśnie bo tak twierdzili faktyczni eksperci. Igrzyska skończyły się w poniedziałek, w czwartek z samego rana Rosja zaatakowała Ukrainę.