Wpis z mikrobloga

Ciekawostka, sprawdziłem wszystkie największe gwiazdy "prawicowego internetu", które dzisiaj krzyczą o tym, że to nie nasza wojna co pisali kilka dni przed wybuchem wojny na Ukrainie.

Sebastian Pitoń i Leszek Sykulski - 19 luty 2022r. - materiał na youtube "żadnej wojny nie będzie"
Marcin Rola - 21 luty 2022r. program wrealu24 wojny nie będzie, Putin ograł was jak dzieci
Janusz Korwin-Mikke 18 luty 2022r. - Kanał Sportowy, wojny nie będzie
Grzegorz Braun - 16 luty 2022r. - kanał youtube jego własny, wojny nie będzie

Przypominam, że wojna wybuchła 24.02, w czasie gdy te orły geopolityki wypowiadały swoje tezy, setki tysięcy rosyjskich żołnierzy stało już na granicach ukraińskich.

Jeśli więc ktoś tej bandzie kretynów wierzy, że tym razem się nie mylą i to "nie nasza wojna" bo Putin nic do nas nie ma, to gratuluję głupoty.

#rosja. #ukraina. #wojna. #wojnanaukrainie. #oukrainie #polityka
  • 49
  • Odpowiedz
Później jego doradca Arestowicz powiedział, że gdyby zrobili otwartą mobilizacje to panika ludności cywilnej


@Zydomasoneria: Ale #rakiwo pisze, że panika wojenna już była. Nie wiem, z jakiego powodu mimo nacisków amerykańskich, do czerwca 2022 Ukraina NIE BYŁA GOTOWA do wojny.
  • Odpowiedz
Nawet w polskich i zagranicznych mediach już w styczniu pojawiało się info, że Rosja najedzie Ukrainę tylko czeka na koniec igrzysk, bo XI o to poprosił Putina, to nie trzeba być agentem CIA żeby potrafić zrobić research.


@rakiwo: Zrobiłem przed chwilą riserch artykułów sprzed wojny (Google: Chiny rosja olimpiada wojna 2022) i o żadnej postanowionej wojnie przesuniętej na prośbę Chin ze względu na olimpiadę informacja nie pojawia się (w odróżnieniu
  • Odpowiedz
@Willy666: Były też publicznie powszechne informacje, które pozwalały to przewidzieć. A na pewno nie było takich, które pozwalały temu z taką zapalczywością, jak oni, zaprzeczać.
  • Odpowiedz
@walenty-merkel: IHMO gdyby nie byli gotowi do wojny to Rosjanie by wprowadzili swój plan a sama Ukraina szykowała się do ataku w postaci modernizacji armii od 2014. Zresztą swego czasu był popularny wywiad Arestowicza bodajże z 2019 mówiący o pełnoskalowej wojnie z Moskwą wyglądającą jakinwazja z 2022. Więc Ukraińskie elity zdawały sobie sprawę o możliwym zagrożeniu.

Na jakiej podstawie uważasz, że Ukraina jest gotowa dopiero od czerwca?
  • Odpowiedz