Wpis z mikrobloga

@Jaupiorecispodnie: C5 Kombi w benzynie 2.0 ale masz ograniczony zakres lat no i jednak ostatni wypust C5 nie jest tak trwały.
Scenic 3 1.6 chyba ciężko będzie.
Jeszcze Laguna III 2.0T ale to chyba poza budżetem.
  • Odpowiedz
@Jaupiorecispodnie: Przy C5 i 2.0 140KM poczytaj o dostępności koła zmiennych faz rozrządu, oraz ile ono kosztuje. Zostaje praktycznie regeneracja obecnego, bo dotarłem kiedyś do wątku na forum, że już w 2018r zaprzestali produkcji nowych.

Do 2.0 F4R w Scenicu dostępne za 430zł od ręki.

Laguna III 2.0T to po prostu śmiech w tych pieniądzach. Już bym wolał kupić II z końcówki produkcji. Prawie to samo, tylko w starszej budzie i
  • Odpowiedz
@Zielony34: w tej chwili mam scenika 2 z 2.0 i LPG przejechane już 417k irozrząd robiłem już 3 razy i ani razu nie wymieniałem kzfr. Z tego co patrzyłem na allegro to normalnie jest te koło do C5 dostępne. Jakoś mi nie lezy 407 nie podoba się. Co jeszcze ciekawego można poszukać w takich pieniądzach pod LPG na duże przebiegi?
  • Odpowiedz
@trzaichlac69: a audi to tylko 1.8t musiał bym na głowę upaść żeby płacić 40k za auto z 2008 rokuxD co to kzfr z tego co wiem to go się nie psuje (w każdym razie mój mechanik od Francuzów tak twierdzi i dlatego nie wymieial mi w sceniku ani razu co inni robią zawsze przy wymianie rozrządu. Zapomniałem że jest jeszcze Avensis 1.8
  • Odpowiedz
Prawie to samo, tylko w starszej budzie i podwozie lepiej zabezpieczone antykorozyjnie [dowody w formie wypowiedzi właścicieli na forum Laguny]


@Zielony34: prawie robi wielką różnicę. W III nie masz padających kart czyli HF działa. W II jest zabawa a oryginalne karty około 1k w ASO bo nie dasz rady zakodować używanej by mieć HF. LII jest lepiej zabezpieczona niby ale kielichy amortyzatorów nawet po lifcie co raz częściej są do wymiany,
  • Odpowiedz
@ksiak: o jakich siłownikach i pompie mowa? Ze swojego scenica jestem mega zadowolony proste 2.0 z gazem i bezawaryjnie. Tylko juz przebieg duży i coś czuję że niedługo będzie chciał remontu czego mu nie zrobię xD
  • Odpowiedz
co inni robią zawsze przy wymianie rozrządu


@Jaupiorecispodnie: Ja już zmieniałem KZFR bo klekotało, jak Diesel. Lepiej 400zł dołożyć, niż w połowie interwału na przykład blokować cały rozrząd i zmieniać pasek, bo KZFR się zesrało. Co drugi interwał warto profilaktycznie zmienić.

W III nie masz padających kart czyli HF działa


@ksiak: KAŻDA elektronika pada, niezależni od auta, czy rocznika, tak w LIII też padają, tak samo, jak w LII nie
  • Odpowiedz
@Jaupiorecispodnie: z doświadczenia wiem, że brak wymiany się zawsze mści . Auta zawsze wracają po pół roku średnio . I znowu trzeba rozrząd rozebrać by się do koła dostać i znowu za wymianę jego tyle samo zapłacić. Tak samo jest z uszczelniaczami wałków. Nie wymienisz cieć będzie za pół roku.
  • Odpowiedz
@trzaichlac69: kupiłem scenica jak miał 180tys według licznika (kupiony w komisie sprowadzony z dani) teraz ma 416k przez ten czas robiłem rozrząd 3x , 2 razy padła cewka (wymieniłem na używana), raz wymieniałem świece i olej co 15-17k więcej przy silniku nic nie robiłem
  • Odpowiedz
KAŻDA elektronika pada, niezależni od auta, czy rocznika, tak w LIII też padają, tak samo, jak w LII nie jest to wcale regułą.


@Zielony34: sam padasz bo nie wiesz o czym piszesz. W LII karty są miękkie, laminat przez to nie jest trwały. Są to karty bardzo szczególnej troski. Te z modeli serii III znoszą dużo dużo więcej i trzeba się mocno postarać by je uszkodzić.

2005r kielichy zdrowe.


@Zielony34:
  • Odpowiedz
Tak samo jest z uszczelniaczami wałków. Nie wymienisz cieć będzie za pół roku.


@trzaichlac69: Jak się umie je wyjąć nie uszkadzając, to z doświadczenia powiem, że moje były użyte drugi raz i nie ciekły.

W LII karty są miękkie, laminat przez to nie jest trwały. Są to karty bardzo szczególnej troski


@ksiak: Skończ #!$%@?ć, bo ewidentnie ich w rękach nie miałeś xD Moja karta latała po płytkach, asfalcie, betonie i
  • Odpowiedz
Skończ #!$%@?ć, bo ewidentnie ich w rękach nie miałeś xD Moja karta latała po płytkach, asfalcie, betonie i nie raz ją nadepnąłem i NIC. Dopiero pokonało ją pranie w pralce w kieszeni spodni i uwaga - dało się ją uratować.


@Zielony34: mylisz karty, tak można było z tymi z trójki a nie z dwójki.

Specjalnej troski to sam jesteś xD


@Zielony34: z takimi tekstami to sobie do lustra możesz.

To
  • Odpowiedz