Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1609
Ze śmieciowych powiadomień z przypadkowych kont na Twitterze dostałem takiego screena.
Julką z miasta myśli, że życie na wsi = życie szlachcianki. Jeszcze te kury żyjące w zgodzie z pieskami i kotami ()

Tak właśnie żyje każdy rolnik, w ogóle nie ma nic do roboty przy utrzymaniu gospodarstwa, to po prostu istnieje i się maluje obrazy na wolnym powietrzu cały di dniami.
#bekazpodludzi #patologiazmiasta #patologiazewsi (w przyszłości hehe) #logikarozowychpaskow #bekazrozowychpaskow #julka
Shatter - Ze śmieciowych powiadomień z przypadkowych kont na Twitterze dostałem takie...

źródło: comment_1673675470xZCPa15JJTNxVWinLyyCA1.jpg

Pobierz
  • 315
no to jedno już odpada xd a miałeś czas na codzienne spacery i malarstwo, bez żadnych stresów życia codziennego? Rodzice nie mieli pracy na co dzień na wsi?


@Shatter: no miałem od *uja wolnego czasu na wszystko. Utrzymanie ogrodu i domu to sporo pracy, ale to raczej praca przyjemna i nie zajmuje aż tak bardzo. Latem koszenie trawy raz w tygodniu, rano i wieczorem podlewanie w upały, a poza tym chill.
Mieszkając w małej miejscowości 5-10k można spokojnie mieć szklarnie, ogródek i pewnie parę jabłonek, a przy okazji też mały zagajnik z kurami.


@young_fifi: Baa, w dużych metropoliach w starych dzielnicach domów jednorodzinnych, gdzie są duże działki ludzie nadal tak mogą żyć i to wbrew pozorom wcale nie są jacyś krezusi.
@Jerry664: @Shatter: Ja wiem, że główna zaleta to jajka i że skubanie kury da się jakoś zoptymalizować, ale chodzi mi bardziej o tą idylliczną wizję kurek, które tylko składają jajka, podczas gdy realnym problemem jest zabijanie kury, bo nie każdy chce i potrafi. Podobnie z oporządzeniem jej po zabiciu. Raz że to jest smród i dyskomfort, a dwa, że nie wiem czy osoba żyjąca przez ~20 lat w mieście i
@Shatter: Heh jako typsa ze wsi (i to takiej wsi wsi, miasto zobaczylam dopiero jako nastolatka) to zależy jaka skala tego, jesli rzeczywiście zarobkowa to jest straszny #!$%@?, jeśli rekreacyjna (moglaby przy tym pracowac zdalnie i miec w #!$%@? hajsu albo prowadzic agroturystyke), to wcale nie tak duzo, czesc tylko w sezonie by musiala ogarniac albo kogos do tego sadu wynajac, bo troche #!$%@? jest. Jesli serio zyjesz na wsi, to
@Shatter: przecież to nie jest aż tak pracochłonne jak myślisz, moja babcia swego czasu miała pod miastem domek letniskowy, sad, ogródek warzywny i nie kury lecz gęsi i nutrie, w lato potrafiła pracować na etacie, zarządzać tym i mieć czas dla rodziny, czasem dać sąsiadowi kilka złotych gdy sama nie mogła przyjechać, a co dopiero mieszkając na miejscu pracując zdalnie lub cokolwiek. Praca to nie tylko biuro lub fabryka.
@Shatter: Tymczasem polska wieś A.D. 2023: palenie śmieciami na potęgę, brak usług, znikoma albo całkowity brak komunikacji publicznej, brak marketów (chociaż to już prawie nieaktualne, bo Dino stara się jak może postawić sklep w każdej zapomnianej przez boga dziurze w ziemi), syzyfowa praca przy domu/gospodarstwie, #!$%@? drogi, chodnik jak już jest, to przy jednej głównej drodze przechodzącej przez wieś przy której mieści się też urząd, poczta i remiza OSP, przedmiotowe traktowanie
@Shatter: Ale ja się w jakimś stopniu zgadzam, z tym że to zajmuje czas, niekoniecznie że więcej niż w mieście, i że w ogóle. Lekarz rzadziej niż raz na rok, w urzędzie nie byłem od kiedy wyrabiałem profil kierowcy czy coś w tym stylu, czyli będzie z 7 lat. Sporo zakupów zamawiam hurtowo np. puszki z fasolą, kukurydzą, pulpą pomidorową - akurat tutaj dobrze jest mieć dom na wsi i jakąś
@Shatter: ale wiesz, ze jest roznica miedzy sadem takim „przemyslowym”, a po prostu kilkoma drzewami co sobie daja owoce albo nie, tak samo z kurami - nie chodzi o farmę i jeżdżenie z jajami na skup a po prostu kilka kur zeby miec swoje jajka. Wyobraz sobie, ze to nie jest wiedza tajemna, kur co prawda nie mam, ale ogrodki dzialkowe, gdzie ma sie wlasnie szklarnie i kilka drzew owocowych, to
@Shatter: robiąc relacje w mediach spolecznosciowych z takiej wsi mogla by zarobić zdecydowanie wiecej niz rolnik #!$%@?ący 24/7. Czy zycie na wsi kojarzy Ci sie tylko ze wstawaniem rano by nakarmić swinie i wydoić byka?