Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1609
Ze śmieciowych powiadomień z przypadkowych kont na Twitterze dostałem takiego screena.
Julką z miasta myśli, że życie na wsi = życie szlachcianki. Jeszcze te kury żyjące w zgodzie z pieskami i kotami ()

Tak właśnie żyje każdy rolnik, w ogóle nie ma nic do roboty przy utrzymaniu gospodarstwa, to po prostu istnieje i się maluje obrazy na wolnym powietrzu cały di dniami.
#bekazpodludzi #patologiazmiasta #patologiazewsi (w przyszłości hehe) #logikarozowychpaskow #bekazrozowychpaskow #julka
Pobierz Shatter - Ze śmieciowych powiadomień z przypadkowych kont na Twitterze dostałem takie...
źródło: comment_1673675470xZCPa15JJTNxVWinLyyCA1.jpg
  • 315
via Wykop Mobilny (Android)
  • 60
@Shatter: ale sie zesraliscie, to o czym ona pisze wcale nie jest takie oderwane od rzeczywistosci. Zycie na wsi nie oznacza zapieprzania w polu 24/7 jak chłop panszczyźniany. Krytykujecie dla krytykowanja
musisz wstać, wypuścić, karmić, sprzątać, dbać o brak pasożytów, o wyposażenie tego kurnika, o działkę, gdzie te kury chodzą


@Shatter: W życiu babcia nie otwierała kurnika, Same miały okienko do wchodzenia wychodzenia, tak samo z pasożytami. Jakie wyposażenie? Masz ogrodzoną działkę to kury trzymają sie na terenie

Ogród codziennie nawadniać, usuwać chwasty, przekopać, nawozić, zadbać o miejsce do przechowania zbiorów


O nawodnianiu zapomniałem, Fakt trzeba rano i wieczorem podlać ok 5minut
@Shatter: no tragedia, ktoś chce mieć parę kur i szklarnie XD
Ja już nic Ci nie napisze ale bawią mnie komentarze spi*rdolin tutaj którym się wydaje, że kury, szklarnia i sad to jakaś robota 24/7, że plecy siądą po wyrwaniu chwastów itp itd.
Banda nieudaczników która pewnie męczy się po wejściu na drugie piętro, wiadomo że was plecy będą bolały jak jedyne po co w życiu się schylacie to mydło jak
@Shatter sama małymi krokami buduje sobie taką rzeczywistość i tak - zapi3rdalam w pocie czoła i wiedzialam od początku, że tak to będzie wyglądać. Może nie maluję obrazów bo nie umiem i nie lubię, ale napawam sie samym widokiem. Ciężka praca w kontakcie z naturą daje mi satysfakcję. A pies, koty i kury jak najbardziej żyją w zgodzie. Myślę, że ona także wie, że sady i warzywa z nieba same nie spadają.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@patykiem_pisane: to babcia odważna, do nas przez zamknięty kurnik wchodziły kuny, kończy się to przykro, bo odgryza głowę takiej kurze i zostawia truchło.
Chwasty usuwasz regularnie, rzekłbym, że co tydzień ci średnio wyjdzie, przynajmniej w fazie wzrostu.
Co to znaczy? To, że to miejsce musisz mieć, musi ono być w dobrym stanie, co wiąże się z pracami co jakiś czas. Zresztą, szklarnia też wymaga utrzymania, jak jest to szklarnia z folii
Jeszcze te kury żyjące w zgodzie z pieskami i kotami ()


@Shatter: dokładnie tak jest u mnie, mam psa kota, kury które biegają gdzie chcą i znoszą jaja po krzakach, do niedawna 2 gęsi ale jedną #!$%@?ł lis a drugą ja, szklarnia, dom mam centralnie w lesie, najbliższy sąsiad 1,5km kolejny 5km, sklep 8km. Pod płot podchodzą dziki, sarny i inne leśne stwory.
więc nie spinaj tak