Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy popularna czy niepopularna opinia, ale dopóki nie zostanie wprowadzony progresywny podatek katastralny na nieruchomości to ceny nigdy nie spadną. Po co kupować akcje/obligacje jak można pieniądze zainwestować w nieskończona ilość nieruchomości i ściągać haracz z ludzi + zarabiać na wzroście cen.

#nieruchomosci
  • 77
  • Odpowiedz
via Android
  • 11
@GMN1 podatek katastralny obniżył by stopę zwrotu z nieruchomości przez co akcje/obligacje mogłyby by z nimi konkurować. Po za tym inwestycje w akcję/obligacje są korzystniejsze z punktu widzenia gospodarki.
  • Odpowiedz
via Android
  • 55
@GMN1 xD Widzę mamy tutaj młodego konfederatów na pokładzie. Ciekawe za co zbudował bym sobie drogi/szpital/szkołę? Podatki są potrzebne i wcale nie koniecznie super niskie na wszystko.
  • Odpowiedz
  • 301
@GMN1: ale jak to, w takim Singapurze mają #!$%@? podatki na zakup drugiego i kolejnych mieszkań, a przecież Singapur to jedna z najbardziej wolnorynkowych gospodarek świata? Tam to dopiero socjaliści muszą być ( ͡° ͜ʖ ͡°) , nie to co u nas bo memcen powiedział że podatki są złe XD
Rinter - @GMN1: ale jak to, w takim Singapurze mają #!$%@? podatki na zakup drugiego ...

źródło: singapore

Pobierz
  • Odpowiedz
via Android
  • 8
@GMN1

@sebek_r: No zobacz ja płacę podatki a nie mam ani własnej szkoły, drogi, czy szpitala.


A jak byś nie płacił podatków to byś miał? Jestem ciekawy czy gdyby dostał swoją wypłatę bez płacenia podatków to starczyło by tobie na szkołę dla dzieci albo terapię onkologiczna dla kogoś z twojej rodziny lub ciebie?

I ty poważnie sądzisz, że wszystkie (albo większość) podatków idą właśnie na to??? A nie na socjal?


Ty
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Rinter super ruch że strony władz Singapur! Oni czasami nie mieli problemu przez REITy? Swego czasu Trader21 ciągle gadał o inwestycji w tamtejsze nieruchomości poprzez REITy właśnie.
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@to_nie_tak_jak-myslisz moim zdaniem to co napisałeś nie wystarczy, ale szanuję to że masz inne zdanie. A co do przykładu Buenos Aires to nie znam sytuacji ich rynku nieruchomości, ale wiem jedno, że nie chciałbym mieszkać w Argentynie. Mógłbym również parę groszy postawić na to, że ich nowy prezydent nie dokończy kadencji.
  • Odpowiedz
Eh, socjaliści


@GMN1: no, zajebisty to kapitalizm kiedy ludzie kupują puste mieszkania, w celu takim żeby te mieszkania stały puste bo to najniżej opodatkowana inwestycja i #!$%@? nam do tego XD
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@GMN1

@sebek_r: Tak, serio twierdze, że większość podatków jest marnotrawiona. Polskie drogi sa droższe niż autostrady przekuwane pod alpami.

Mógłbyś podać mi na to jakiś dowód? Bo jeszcze nie spotkałem się z taką informacją ze sprawdzonego źródła.

Nie mam dzieci. Jak zachoruję - nie łudzę się że ktos mnie będzie leczył. Nie płacąć podatków miałbym 2 000 000 zł na prywatne leczenie. Tak będę zdychał w kolejce do lekarza.

Może kiedyś
  • Odpowiedz
via Android
  • 15
@GMN1

@affairz: Ale nie żyjemy w kapitalizmie. A co złego w tym, że ktoś sobie coś kupuje? A jak ktoś ma córke i jej nie oddaje w użytkowanie społeczeństwa, tylko trzyma żeby oddać ją za mąż za porządnego - to też źle?


Ja na prawdę nie chce używać argumentum ad wiekum, ale stary ile ty masz lat? Bo coś czuję, że jeszcze jesteś przed pierwsza pracą...
  • Odpowiedz