Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1609
Ze śmieciowych powiadomień z przypadkowych kont na Twitterze dostałem takiego screena.
Julką z miasta myśli, że życie na wsi = życie szlachcianki. Jeszcze te kury żyjące w zgodzie z pieskami i kotami ()

Tak właśnie żyje każdy rolnik, w ogóle nie ma nic do roboty przy utrzymaniu gospodarstwa, to po prostu istnieje i się maluje obrazy na wolnym powietrzu cały di dniami.
#bekazpodludzi #patologiazmiasta #patologiazewsi (w przyszłości hehe) #logikarozowychpaskow #bekazrozowychpaskow #julka
Shatter - Ze śmieciowych powiadomień z przypadkowych kont na Twitterze dostałem takie...

źródło: comment_1673675470xZCPa15JJTNxVWinLyyCA1.jpg

Pobierz
  • 315
@Cierniostwor: ilu mieszkańców wsi pracuje zdalnie? no chyba że chodziło ci o to że ta dziewczyna z tiktoka może pracować zdalnie, pewnie wtedy będzie zarabiać około średnią krajową co jest bogactwem na wsi


@Ilirian: Tak, dokładnie chodziło mi o przypadek tej dziewczyny z Tik-Toka, która bez większych problemów może pracować zdalnie a ten malutki ogródek traktować jako hobby którego nie można realizować w mieście. No dobra czasami można jak ktoś
@Shatter: xD
Ziom, fakt mieszkania na wsi, posiadania kilku drzew owocowych i kur nie czyni cię rolnikiem. Raczej mało kto ma w głowie sadzenie rzepaku czy hurtową produkcję buraka cukrowego xD
Mieszkałem ponad 20 lat na wsi i to bardziej ty masz bardziej zaburzoną wizję życia na niej. Takie zwierzęta jak krowy czy świnie to już relikt przeszłości, nikt tego nie hoduje, żeby ktoś miał konia do roli to myślę że
jak ktoś mieszka na wsi, gdzie ma do ogarnięcia sad owocowy, szklarnie, ogród kwietny i hodowle kur (w domyśle z tego się chce utrzymać na poziomie)


@Shatter: przecież nie napisała, że chce się z tego utrzymywać. A ogarnięcie tego wszystkiego w założeniu, że sad = kilka drzewek, kilka kur itp to jakieś 2h dziennie i to nawet nie codziennie (tylko zwierzęta trzeba codziennie obskoczyć)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 68
@Shatter: co w tym nierealnego? Praca zdalna, sad to 3 drzewa, szklarnia kilka krzewów, kury 2 i mogą żyć z psem i kotem. Ale ty oczywiście musisz się czepiać obcych ludzi, że mają swoje marzenia xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Shatter: pies i kot bez problemu mogą się dogadywać z kurami. Szczególnie jeżeli pies od małego sobie biegał na tej samej przestrzeni. Częściej pies z kotem mają kosę.
Tak, dokładnie chodziło mi o przypadek tej dziewczyny z Tik-Toka, która bez większych problemów może pracować zdalnie a ten malutki ogródek traktować jako hobby którego nie można realizować w mieście. No dobra czasami można jak ktoś ma dom z dużym ogrodem


@Cierniostwor: I tak to mniej więcej wytłumaczyła, bo jej tiktok był zawalony komentarzami takimi jak na Mirko.
Nitro_Express - > Tak, dokładnie chodziło mi o przypadek tej dziewczyny z Tik-Toka, k...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Anoniemamowy: u mnie kiedyś jak gość zaczął nieużytek obrabiać to zaczął od dostawy gnoju z kurników wielkopowierzchniowych. Dwa tygodnie smeirdzialo w promieniu paru kilometrów xd
@Shatter: Pytanie czy dziewczyna chce żyć z tego, czy zwyczajnie mieć taką pasje a pracować gdzie indziej.
Ile z kurami jest pracy? Z tego co pamiętam z wakacji na wsi u babci, to najwięcej zachodu było ze złapaniem, zabiciem i oskubaniem na rosół, jak chce pięć niosek na jajka to co ma do roboty przy nich? Kupić worek ziarna i sypnąć rano ¯\_(ツ)_/¯ Raz na miesiąc posprzątać kurnik.

Jak chce ogródek