Wpis z mikrobloga

skąd taki wysyp


@przeczki: wpadłeś po prostu w jakąś bańkę informacyjną, tego gówna(to subiektywna opinia, bo biznes jak biznes) jest od dawna od groma, też kiedyś musiałem wykonać jakiś nieopaczny ruch i ciągle i wszędzie mi się pojawiały, teraz mam spokój.

A pomysł sam w sobie musi być w miarę dobry skoro się to utrzymuje, niski koszt marketingu i jakoś to się kula...w sumie nie bardzo rozumiem o co ból dupy.
@przeczki: Bo dostają dotacje z UP i mogą sobie za nie wyremontować mieszkanie- kiedyś było 50k pln i wymóg przez pół roku opłata zusu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)- program tylko dla kobiet
Do tego jak niektóre mają szczęście i dostęp do nowszych ciuszków, spoko okolicę i zasięgi w mediach społecznościowych- dużo znajomych, które zrobią autoreklamę to mogą zarobić dobre siano- nawet setki tysięcy jak nie bańkę rocznie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kopek: no tylko że do warsztatu potrzebujesz szerokie szerokie umiejętności, sprzętu za minimum 100k, a do takiego sklepiku na insta to aparat może być telefon i towaru za 5000
@przeczki większość z nich i tak utopiła kasę i teraz nie ma co z tymi ciuchami zrobić. Mojego znajomego z pracy córka tez otwarła ten "biznes"
i zderzyła się z rzeczywistością. Kupiła towaru np. za X tys. Część sprzedała, to znów Kupiła żeby miec nowy towar, znów cześć sprzedała, ale tylko z nowego. No i tak parę razy i w końcu okazuję się, że grono klientów którzy oglądają, a nie kupują jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@360obrot: haha no nie można tego porównać do butiku, i tak, uważam, że to problem, bo warsztat samochodowy to nie jest prosty biznes, mnóstwo niuansów, a sprawy potrafią się obijać o sądy, więc tak, to jakiś problem
@przeczki: Znam kobiety mające różne działalności np. programistki, księgowe, właścicielki delikatesów :P a butik z ciuchami jest to bardzo fajny biznes tak prawdę mówiąc. Ciuchów nie musisz zamawiać z Chin i bujać się z chińskimi fakturami, cłami i innymi takimi przed polskimi urzędami. Teraz wszystko jest w Polsce w magazynach zamówione przez wieksze od Ciebie podmioty, którym to bujanie się z urzędem nie straszne, i tylko czeka. Za lokal nie płacisz,
największy rak to te aukcje ciuchowe na żywo na fb, gdzie zamawiają w komentarzach


@m0rdeczka: No widzisz, dla Ciebie rak a dla kogoś wyplata. I taka osoba może mieć na czysto 30 czy 40k miesięcznie albo i więcej. Ja rozumiem, dla mnie to tez nie jest praca marzeń. Pewnie te kobiety tez wolałyby miec elegancki butik z własnymi projektami na Wilanowie albo z ciuchami od Prady i siedzieć sobie niczym królowe.
no tylko że do warsztatu potrzebujesz szerokie szerokie umiejętności, sprzętu za minimum 100k,


@Kreation: mówimy o warsztacie czy profesjonalnym warsztacie? Bo to są dwie różne kategorie - i w tym pierwszym umiejętności to za wiele nie trzeba, te 100k to też przesadzone (wystarczy robić część usług i koszt narzędzi spada)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@przeczki:

Świat idzie do przodu, kiedyś stały na rynkach dzisiaj sprzedają online. Dużo lepsze takie co coś kminią niż takie, co są bezrobotne, leżą i wyciągają tylko łapska po cudze.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@megawatt: dzisiaj nawet do wymiany hamulców potrzebujesz komputera, minimum to 5k za jakiegoś launcha, podnośnik 10 tys, przystosowanie posadzki 3k, wózek narzędziowy 10k, spawarka 2000 kompresor 3000, no oszczędnie da się zmieścić w 50 tysiącach, tak żeby kupić raz na lata
@przeczki: Skąd taki wysyp? Nie każdy ma butik w centrum dużego miasta z dużą ilością klientów, siedzimy w tej branży od ponad 5 lat, handel przenosi się do internetu, nasza grupka na facebooku to jakieś 60%-70% naszego rocznego utargu reszta to butik który posiadamy, jeśli chcesz robić w ciuchach to jesteś skazany na takie działania.
skąd taki wysyp instagramowych/facebookowych butików z dokładnie tymi samymi ubraniami?


@przeczki: wydaje mi sie ze to moze byc zwiazane z duza iloscia ofert pracy dla "mam siedzacych w domu". Byl tego wysyp na grupach emigracji rok dwa lata temu, wygladalo to na jakis MLM albo skrecanie dlugopisow. Teraz nie ma ofert a jest wysyp tych butikow plus jeszcze mamuski robiace zdjecia swoich kaszojadów w "wysokiej jakosci markowych ubraniach polskiej produkcji, ostatnie
@przeczki 1. Dużo różowych ma nałóg kupowania ciuchów

2. Co zrobić z masą starych szmat? A już wiem. Sprzedam Tak się rodzą te biznesy xd

Kolejne masz różne Halinki. Masz takie co sobie dorabiają do emerytury. Masz takie co wygrały w totka i szukają sobie zajęcia. Masz Karyny. Masz Julki marzą o wielkim biznesie. W zależności na kogo trafisz to na podstawie tego wyrobisz sobie opinie o tej działalność
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@przeczki: polecam wbić n takiego lajwa na fejsie i zobaczyć ile kasy tam idzie. Podlicz sobie przez 2h ceny za ile ida te ciuszki. Tam nie ma żadnego paragonu ani nic czysty zysk
@przeczki bo kobiety to kupują, kupują to moje koleżanki w pracy i szwagierka, nawet przy dzieciach jest czas żeby to oglądnąć podczas robienia obiadu, babka mówi w tle, prezentuje produkt na sobie, pokazuje jak wygląda, ceny są niższe niż w galeriach a jakość wiele razy zdarza się że lepsza. Kobiety nie muszą się ruszać z domu, bo paczka przychodzi, nie ma problemu z wymianą towaru a jak jest niska cena to się
@przeczki: jak zawsze jedna małpuje od drugiej, taka miałem rozkmine w miescowosciach turystycznychm, jeden otworzy cokowliek (np wedzarnie, kajakki czy inne gowno) i mu sie uda to zaraz pól wiochy małpuje
@przeczki: wysyp? Nie wiem. Odzieżówka w wykonaniu babskim to najbardziej #!$%@? branża ecommmerce. Wszystko fajnie jak o jakiś vinted ale regularny sklep to zwroty/rozmarówka/rodo/bdo/ uuu masakra.
Pracuje w markecie budowlanym i tu jeżeli laska przychodzi po jakieś materiały to słyszę tylko jedno:
Otwieram salon kosmetyczny.
Niemal każda otwiera