Wpis z mikrobloga

@tesknilam_ na Tajwanie 1 sztuka nigiri na nightmarkecie w 2018 kosztowała 1,30 do 2,60. W Sushi Express (sieciowka z taśmą) już drożej bo chyba ok. 7zl. Plus tak jak pisali powyżej, koszt zrobienia samemu jednej rolki wcale nie przewyższa innych dań kuchni orientalnej. I nie jest to wcale takie trudne jak się może wydawać.
@tesknilam_: Przygotowanie sushi w domu jest nie takie drogie, ale dość czasochłonne. Akurat mam przygotować na sylwestrową domówkę porcję dla 10 osób i tyle co jestem po zakupach. Część rzeczy, głownie składniki kupiłem, część mam w domu zakupione wcześniej w większych ilościach. Ale podliczmy wszystko:
- ryż ok 0,8 kg - 9 zł
- arkusze alg nori ok 12 szt - 6 zł
- zaprawa do ryżu - ocet ryżowy +
@Perkotka: sushi wywodzi się z japońskiego żarcia dla biedaków bo mieli ryż z pola i co tam do tego dolepili to zjedli. reszta świata wyniosła to jako naddanie bo gołymi łapami lepione. Do tego te ostre noże i cała otoczka z przygotowaniem. Ja robię sam i wychodzi całkiem spoko dla amatorów tych smaków bo to nadal rybi posmak przez sprasowane wodorosty czyt. nori. Jak robisz sam to koszt tych desek z
@DrTRAPH0USE nie chodzi o to czy to dobre czy niedobre

W Japonii to kuchnia jak burger. Nic specjalnego. Są miejsca w Tokio gdzie można się nażreć sushi pod korek za grosze w jakości nieosiągalnej w jakiejkolwiek knajpie w Polsce

W Polsce zrobiło się z tego elitarne danie z tą całą otoczką japońskich noży ostrych jak katana

Ciekawe dlaczego kebab nie ma takiej otoczki tam też mięso przycina się ostrym nożem xD

W