Wpis z mikrobloga

@wolfeernet: Nie daje się sera żółtego do sushi! XD Co to za profanacje urządzasz! To nie jest tak, że w te roladki polskim obyczajem musisz zawinąć wszystko co masz w lodówce. Klasyczne sushi japońskie to przede wszystkim ryba z ryżem, glonami, imbirem i sosem sojowym. Sushi ma być lekkim daniem z założenia.
Zaplusuj sushi, nadjedzenie dla bogaczy.


@tesknilam_: Co #!$%@?? Przeciez to jest jedzenie stworzone przez biedote, na jakichs farmach ryzu. xD Poza tym nawet w B0lzce sushi jest co dwa bloki, juz nawet nie mowie o reszcie swiata.
@bartt345: Przecież może przyrządzać jak chce. Ale jak ktoś pisze przepis na sushi w internecie i wrzuca tam ser żółty, serek kremowy i to potem jeszcze macza w sosie sojowym i twierdzi że to jest klasyk to należy mu zwrócić uwagę.
@SarahC: Chłop tylko napisał jakie składniki kupił, że lepiej smakuje niż biedronkowe i pewnie w knajpie lepiej komponują smaki. Powinien przeprosić, że uraził twoje uczucia religijne, co za profanacja xD
@bartt345: z recepturą zmienia się skład, sposób przygotowania i składniki

Sushi to zabawa na proporcje, na jakość składników i na sposób przygotowania jeśli coś zmienisz to zmienisz też smak. Ser żółty to całkiem spora zmiana i warto by o tym nadmienić.
@bartt345: Tak, to już nie będzie sushi klasyczne, bo nie będzie smakować jak sushi klasyczne (przepis został zmieniony a wraz z nim smak). Cieszę się że zrozumiałeś różnicę.
@Maljevic: Tak, dlatego napisałem, że część składników mam w domu, w tym nori kupione w paczce 50 szt, wtedy wychodzi 0,5 za sztukę, nawet obecnie (25 zł paczka). Ryż dalej idzie kupić po 11 zł za kilogram. Ocet też raz kupiony i na rok czasu nawet robiąc raz w tygodniu (u mnie w domu 3 razy w miesiacu). Sos sojowy kupiony nie do sushi tylko ogólnie do potraw, litrowa butelka. Generalnie