Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Prawak_Fikolarz_Borys_Jelcyn_Drugi: tak na prawdę sushi to gotowany ryż z octem. I na poważnie to w Polsce jest mało dobrego sushi. Ja wiem, że niektórzy mówią że można zjeść dobre za 150pln...tylko gdzie i co w nim jest dobrego? Surimi z marketu? Tani tuńczyk i tempura z torebki? Wszystko zwijane dużo przed podaniem więc zamiast chrupiącego glona dostajemy gumę. Chyba w Olsztynie jest Kingyo i tam chefem jest gentleman z Japonii który
@wolfeernet no okej, ale to, co robisz, to wersja z najtańszymi rybami/produktami, jakie można wziąć do sushi. Jak ktoś lubi jeszcze tuńczyka, węgorza, krewetki, ośmiornicę czy rybę maślaną, to zrobi się o wiele większa kwota niż 6,5zeta na osobę. Do tego jeszcze często wakame, tempura, kiełki, tykwa, marynaty i tak dalej, także jak ja robię sushi, to jestem sporo powyżej twojego kosztu (na tyle wysoko, że czasami opłaca mi się bardziej all
Nie daje się sera żółtego do sushi! XD Co to za profanacje urządzasz!


@bartt345

Jakby jakiś japończyk ci to w budzie zaserwował to byś chwaliła pewnie za "odważną kompozycją łamiąca schematy"


@wolfeernet

właśnie wypisując składniki zastanowiłem się chwilę, czy na pewno go wypisać, bo sporo ludzi uważa że to profanacja :)


@SarahC: Nigiri z cheddarem oraz nigiri z parmezanem i pesto w japońskiej sieciówce Hamazushi na Tajwanie ʕ
fuji - > Nie daje się sera żółtego do sushi! XD Co to za profanacje urządzasz!

@ba...

źródło: comment_1672342876nDSIWifaFzh2PVxOXDqqZK.jpg

Pobierz
@Kondzio_bondzio no #!$%@? #!$%@?. Jaki ryż z pola, co ty bredzisz. Sushi to kiszony ryż. I wziął się z tego że w kiszonym ryżu transportowali ryby wgłąb kraju, i ktoś kiedyś wpadł na pomysł że może zamiast #!$%@?ć ten kiszony ryż to lepiej go zjeść i tak powstało sushi, a potem zaczęto dodawać do tego dodatki.
najbardziej przereklamowane jedzenie


@nicalibres: Jak jakieś gówniane jadłeś to można tak stwierdzić. Kiepsko zrobione sushi, z kiepskim ryżem to dramatycznie słabe jedzenie. Ale to dobre lub nawet przyzwoite to coś wspaniałego.

@fuji: No ja w japoni w sushi barze jadłem gunkany z parówką i drugie z klopsami xD
@Torgerd: Bo w polsce to PRESTIŻ XDD

Prestiżem w Polsce jest nawet praca w Douglasie, wiec w kazdym sklepie pracują takie nadąsane damulki, bo myslą ze pracują w jakiejś żydowskiej korporacji handlującej brylantami XDD
Dla mnie to zwykłe żarcie, stawiam je nieco wyżej niż pizzę i kebsa, a na równi z dobrym polskim żurkiem albo bigosem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@KaWuSia89: Prawda, to co opisałem to "bieda wersja". Bardziej chodziło mi o to, że można przygotować stosunkowo tanio i nie traktować sushi jak "nadjedzenie dla bogaczy". Z podstawowych składników i tak smakuje lepiej niż kupowane w marketach i jest to coś innego niż się jada na co dzień.
Dzięki za przypomnienie o kiełkach... zapomiałem że mam marynowane kiełki fasoli mung w spiżarce, znów bym ich nie użył.
@wolfeernet można nawet tylko z surimi albo z omletami, żeby było taniej xD
Jeżeli nie masz jakiś dodatkowych ryb, to polecam z grillowanym łososiem w sosie teriyaki, serkiem kremowym, sałatą i sezamem. Jakieś urozmaicenie do smaku bez zbytniego obciążania budgetu
P.s. nie wiem po co ci był żółty ser w twojej liście, ale o gustach się nie dyskutuje :)
Znowu bez przesady, bo za chwile pójdziemy w zwykły ryż i liście kapusty do zawijania ;) A grillowanym łososiem czasem robię, tyle że nie w teriyaki ale w takim miodowo-musztardowym, lekko słodkawym. Następnym razem z teryiaki też spróbuję.
@fuji: Ciesze się że pan jest otwarty na inne kultury i poznajesz pan smaki azjatyckie ale powyższa dyskusja była o rolkach klasycznych i o tym co powinno wejść w skład przepisu stricte klasycznego. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Natomiast jeżeli pan nie widzisz różnicy samodzielnie pomiędzy sashimi a rolkami klasycznymi to proszę poprosić kelnera albo kucharza żeby to panu wyjaśnili.