Wpis z mikrobloga

@tesknilam_: @ojezusicku:ciągle zastanawia mnie dlaczego to jest tak #!$%@? drogie - zwłaszcza, że ostatnio naczytałem się, że te łososie hodowane i w Polsce i w Norwegii to jakościowy ściek, a to jest główny argument jak zapyta się skąd taka cena
@tesknilam_: Dobre jest, lubię. Ale to nie jest żadne "nadjedzenie dla bogaczy", tylko jedzenie dla biedaków-roboli z Japonii. Ryżu od #!$%@?, ryb od #!$%@?, których dodatkowo nie trzeba obrabiać cieplnie, kawałek warzywa, a zawiera wszystkie niezbędne składniki.

A później takie wieśniaki jak ty, robią z jedzenia dla największej biedy żarcie dla burżujów, bo u nas rybę trzeba importować, ryż i algi też i dlatego drogie jest xd
@wolfeernet: Wycena spoko, choć taka o parę miesięcy nieaktualna, no i sos sojowy i ocet ryżowy trzeba albo pominąć (bo i tak jest w domu), albo uwzględnić całe butelki. Bo chyba 10ml kikkomana nie da się kupić ( ͡º ͜ʖ͡º)
@tesknilam_: Fuuuj... Z 3x podchodziłem do tego w życiu (za każdym razem deska z różnymi rodzajami sushi) i za każdym razem mi nie smakowało, nie wiem jak można to jeść, może z jeden albo 2 rodzaje dało się jakoś normalnie zjeść a reszta to albo #!$%@? jakieś słodkie, albo ostre jak #!$%@? przez to #!$%@? wasabi, albo #!$%@? wie jaki to smak.
@blunch no tak jadłem złe xd nie odpowiada mi struktura dania i nie lubię ryb. Nawet jakby mi to zrobił top 1 shushi fotomaki master, to nadal by mi nie smakowało