Wpis z mikrobloga

Siema
Pytanie do kurierów inpost od paczkomatów
Jest ktoś w stanie opisać jak wygląda praca?
O której godzinie rusza taśma z paczkami? O której zazwyczaj wyjeżdżacie z firmy?
Ile paczek zabieracie na 8-10 paczkomatów dziennie?
W jaki sposób je sobie sortujecie na magazynie i aucie? Jest raczej spora ilość drobnych paczek dlatego jest to dość istotne? Macie jakieś większe worki na aucie czy coś? Worek=Paczkomat

#inpost #paczkomaty #praca #kurier
  • 4
@lydaB: na wszystkie pytania jest jedna magiczna odpowiedź - zależy od rejonu xD Do pracy przychodzisz 6:30 i wyjeżdżasz na koniec sortu 8-9. Chyba że rejon masz blisko i chcesz na dwa razy jechać to przychodzisz 4-5, wyjeżdżasz po 6 na pierwsze kółko i potem wracasz po resztę paczek. Ilość paczek zależy od dnia. Najwięcej we wtorek - ok. 1k paczek, najmniej w poniedziałek ok. 300 paczek. Pozostałe dni to tak
@Techn9cian: Rejon to fakt, ale właśnie też mi o to chodziło aby poznać jak to jest w różnych rejonach :D

Do pracy przychodzisz 6:30 i wyjeżdżasz na koniec sortu 8-9. Chyba że rejon masz blisko i chcesz na dwa razy jechać to przychodzisz 4-5, wyjeżdżasz po 6 na pierwsze kółko i potem wracasz po resztę paczek.


Się trochę zgubiłem w tym, to na magazyn przyjeżdżają już posortowane paczki tak jak na
@lydaB: pod taśmą masz wyznaczone swoje miejsce w którym stoi krata z Twoimi paczkami. Paczki do niej wrzucają magazynierzy. Ty tylko zabierasz sobie tę kratę, podstawiasz na jej miejsce pustą, a z pełną idziesz się skanować. W kracie będziesz mieć tylko swoje paczki, ale nie będą podzielone na poszczególne paczkomaty - Ty to musisz sobie zrobić. Kod rejonu masz jeden, adresy paczkomatow różne xD teoretycznie musisz być max 6:30, ale w
@Techn9cian: czyli na magazynie magazynierzy pakują moje paki do jednej kraty, ja ją sobie zabieram i jest jakieś miejsce w którym mogę sobie brać tyle krat ile mam paczkomatów (w praktyce zapewne ich brakuje xD) i sortować do nich, a potem na auto układać i skanować jak tam sobie chce? Dobrze rozumiem?
Jak na 2 razy bym chciał to magazyn jest otwarty cały dzień i jak sobie posortuje te paczki i