Wpis z mikrobloga

Nie bójcie się mówić o tym, że boicie się iść do wojska! Większość mężczyzn ma tutaj blokadę, bo boją się, że ich ludzie nazwą p*zdami w rurkach, tchórzami, pedauami itd. Ale jeśli tego nie powiecie na głos to nigdy wam nie ulży. To jest pierwszy krok. Nie ma nic złego w obawianiu się o swoje dotychczasowe życie i jego utratę z powodu jednej g---o-decyzji polskich urzędników.

Mamy plany życiowe, zobowiązania finansowe, rodzinę na utrzymaniu, firmę do ogarnięcia.
Boimy się fali, gnębienia, upadlania, upokarzania wieczorem po ćwiczeniach, gdy w pokoju pozostaniemy sam na sam z obcymi ludźmi, być może jakimiś pato-sebiksami
Obawiamy się, że z powodu ćwiczeń wojskowych stracimy pracę, wypowiedzą nam umowę najmu mieszkania, albo będziemy musieli zrezygnować z planowanego od dawna urlopu.

Nagła zmiana polegająca na oderwaniu od dotychczasowego życia i wrzuceniu w zupełnie nowe środowisko z obcymi ludźmi, bez pieniędzy, bez godności, bez zarobków, bez prawa do wolności jest przerażająca. Stajemy się niewolnikami na 33 dni i ten kto się tego nie boi - najpewniej kłamie. Mam nadzieję, że stworzymy pewnego rodzaju grupę wsparcia, gdzie ofiary niewolnictwa będą mogły uchronić się przed końcowym stadium depresji, czyli samobójstwem.

Strach w tego typu sytuacji jest normalny. Ludzie, którzy wyśmiewają te obawy to stare dziady, które nie podlegają już wezwaniu na ćwiczenia, albo osoby z kategorią D/E, albo kobiety. Nie warto się nimi przejmować, bo ich to nie dotyczy

#obowiazkowecwiczeniawojskowe #dyskryminacjamezczyzn #pieklomezczyzn #wojsko #niebieskiepaski #depresja
  • 196
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sildenafil: mam kategorie A przyznaną 12 lat temu kiedy byłem szczypior i codziennie trenowalem. Obecnie jestem chory - problemy z nerkami ciśnieniem sercem. Jak zmienić kategorie wojskową?
  • Odpowiedz
@sildenafil: Co drugi wykopek wstawia memy ze nie miał nigdy dziewczyny albo ze nie ma sensu w życiu a nagle jak są powołania to większość ma plany firmy i rodziny na utrzymaniu xd
  • Odpowiedz
@ziuaxa:

zamiast tych marnych 8 000 zł

Widzę, ze kolega lubi wprowadzać innych w kompleksy tylko dlatego, ze zarabia znacznie więcej. Ubrania innych albo niemarkowe buty tez wyśmiewasz?
  • Odpowiedz
Lepiej siedzieć w ciepłym k--------u i nic potrafić poza klikaniem w myszkę. Ty na pewno nie obronisz swojej rodziny przed ewentualnym najeźdźcą, który nie będzie miał dla nich litości. Ty na pewno będziesz pierwszy s--------ł pakując swojego laptopa w pokrowiec, nie myśląc o tym, żeby ratować swoich najbliższych.


@Assiduus: masz bardzo debilne pojęcie o wojsku, jak typowy ograniczony umysłowo patus, myślący, że wojsko to stanie z maczugą na straży swojej
  • Odpowiedz
@sildenafil: Powiem Ci, że obserwuję Cię od dłuższego czasu i miałem pewne wątpliwości. Ale teraz już nie mam i chcę tylko napisać swojskie "dobrze gadasz". Tak po prostu. Porządny z Ciebie człowiek i pisz dalej, to tyle.
  • Odpowiedz
Żebyś ty mogła cieszyć się wolnością. Egoistko.


@Assiduus: nie bredź, to ty tu jesteś zakompleksionym egoistą, skoro chcesz innych zmuszać do służby.

To dlatego piszesz te brednie o tym, że jesteś samcem alfa, jak typowy kompleksiarz. Parafrazując słowa Margaret Thatcher: "Gdy musisz wszędzie powtarzać, że jesteś samcem alfa, to nim nie jesteś" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@szakalik:

obowiązek obrony ojczyzny ma każdy, przeszkolony czy nie. Nie pomyślałeś, że szkolenie ma sprawić abyś nie był "mięsem armatnim"? Rozumiem, że jednocześnie dopuszczasz bycie ofiarą cywilną? Proszę zapoznaj się najpierw z programem szkolenia i kego celami.


W miesiąc g---o się nauczysz, więc bredzisz zupełnie. Żeby być czymś więcej niż mięsem armatnim, to trzeba lat porządnego szkolenia i stałego doszkalania się, bo człowiek zapomina czego się nauczył, jak z tego
  • Odpowiedz
Nasz ukochany rząd i przygłupy z opozycji to w ogóle fani pójścia w ilość, a nie jakość. W końcu 300k lepiej brzmi, niż 100k. A to że będą to ledwo przeszkoleni ludzie, zamiast profesjonalnego wojska, to już nikogo nie interesuje.
  • Odpowiedz
  • 1
@FLAC

Ludzie, którzy wyśmiewają te obawy to stare dziady, które nie podlegają już wezwaniu na ćwiczenia, albo osoby z kategorią D/E, albo kobiety. Nie warto się nimi przejmować, bo ich to nie dotyczy

@sildenafil: przepraszam bardzo, ja mam kategorię E a jestem jak najbardziej przeciwny przymusowemu poborowi, bo wiem że jak byłaby wojna to sobie kategorię mogę w dupe wsadzić xD


Boże co za pokolenie wyrosło które boi się
  • Odpowiedz