Wpis z mikrobloga

Nie bójcie się mówić o tym, że boicie się iść do wojska! Większość mężczyzn ma tutaj blokadę, bo boją się, że ich ludzie nazwą p*zdami w rurkach, tchórzami, pedauami itd. Ale jeśli tego nie powiecie na głos to nigdy wam nie ulży. To jest pierwszy krok. Nie ma nic złego w obawianiu się o swoje dotychczasowe życie i jego utratę z powodu jednej gówno-decyzji polskich urzędników.

Mamy plany życiowe, zobowiązania finansowe, rodzinę na utrzymaniu, firmę do ogarnięcia.
Boimy się fali, gnębienia, upadlania, upokarzania wieczorem po ćwiczeniach, gdy w pokoju pozostaniemy sam na sam z obcymi ludźmi, być może jakimiś pato-sebiksami
Obawiamy się, że z powodu ćwiczeń wojskowych stracimy pracę, wypowiedzą nam umowę najmu mieszkania, albo będziemy musieli zrezygnować z planowanego od dawna urlopu.

Nagła zmiana polegająca na oderwaniu od dotychczasowego życia i wrzuceniu w zupełnie nowe środowisko z obcymi ludźmi, bez pieniędzy, bez godności, bez zarobków, bez prawa do wolności jest przerażająca. Stajemy się niewolnikami na 33 dni i ten kto się tego nie boi - najpewniej kłamie. Mam nadzieję, że stworzymy pewnego rodzaju grupę wsparcia, gdzie ofiary niewolnictwa będą mogły uchronić się przed końcowym stadium depresji, czyli samobójstwem.

Strach w tego typu sytuacji jest normalny. Ludzie, którzy wyśmiewają te obawy to stare dziady, które nie podlegają już wezwaniu na ćwiczenia, albo osoby z kategorią D/E, albo kobiety. Nie warto się nimi przejmować, bo ich to nie dotyczy

#obowiazkowecwiczeniawojskowe #dyskryminacjamezczyzn #pieklomezczyzn #wojsko #niebieskiepaski #depresja
  • 196
Byłem zawodowym, służyłem na granicy ale dostawałem za to kasę ale najważniejsze jest to że sam tego chciałem. Dziś jestem rezerwistą i raz kiedyś na te 14 dni mogę iść, nie popieram wcielania siłą bo zamiast iść w stronę takich państw jak Finlandia czy Szwajcaria idziemy w stronę modelu kacapskiego. Walcie l4 i tyle nie dajcie się Mirki () mówię to ja wykopek wolnościowiec.
@Assiduus

Co ty #!$%@? przygłupie. W więzieniu więźniów traktuje się z godnością, a ty coś pierdzisz o pozbawieniu wolności na 33 dniowych ćwiczeniach w wojsku, kiedy masz normalnie dostęp wirtualnego świata, nie musisz się prosić o kontakt z rodziną czy wartościowy posiłek, dostęp do bieżącej ciepłej wody 24h na dobę? Pewnie nie, to stul mordę.


No fajnie, pewnie dają do tego kawior na śniadanie i masaż balijski na kolację.
Bez godności: śpisz grupowo z obcymi mężczyznami, bez prywatności, bez kontaktu z rodziną, najbliższymi. Kąpiesz się grupowo, srasz grupowo we współdzielonych toaletach, wstajesz na darcie ryja sierżanta, idziesz spać jak dzieciak na koloni po zgaszeniu światła przez opiekuna.


@sildenafil: i tak kogoś wezwali? Bo na ćwiczenia na poligonie to od lat wzywają i wyglada to tak, że rano się jedzie i wieczorem po 8-10h wraca do domu, a pieniądze wyrównują do
i tak kogoś wezwali?


@pawel_187: na wykopie opisało to kilka osób. Wezwanie na 33 dni szkolenia, powrót do domu na weekendy.

a pieniądze wyrównują do zarobków jakie się ma w pracy


ogrom osób się tu nie kwalifikuje, od b2b przez umowę zlecenie po lekarzy na dyżurach (wyrównują do stawki na umowie, ja pracuję na dyżury i liczone jest to jako nadgodziny jako wielokrotność stawki godzinowej, jest to duży udział w mojej