Wpis z mikrobloga

Nie bójcie się mówić o tym, że boicie się iść do wojska! Większość mężczyzn ma tutaj blokadę, bo boją się, że ich ludzie nazwą p*zdami w rurkach, tchórzami, pedauami itd. Ale jeśli tego nie powiecie na głos to nigdy wam nie ulży. To jest pierwszy krok. Nie ma nic złego w obawianiu się o swoje dotychczasowe życie i jego utratę z powodu jednej g---o-decyzji polskich urzędników.

Mamy plany życiowe, zobowiązania finansowe, rodzinę na utrzymaniu, firmę do ogarnięcia.
Boimy się fali, gnębienia, upadlania, upokarzania wieczorem po ćwiczeniach, gdy w pokoju pozostaniemy sam na sam z obcymi ludźmi, być może jakimiś pato-sebiksami
Obawiamy się, że z powodu ćwiczeń wojskowych stracimy pracę, wypowiedzą nam umowę najmu mieszkania, albo będziemy musieli zrezygnować z planowanego od dawna urlopu.

Nagła zmiana polegająca na oderwaniu od dotychczasowego życia i wrzuceniu w zupełnie nowe środowisko z obcymi ludźmi, bez pieniędzy, bez godności, bez zarobków, bez prawa do wolności jest przerażająca. Stajemy się niewolnikami na 33 dni i ten kto się tego nie boi - najpewniej kłamie. Mam nadzieję, że stworzymy pewnego rodzaju grupę wsparcia, gdzie ofiary niewolnictwa będą mogły uchronić się przed końcowym stadium depresji, czyli samobójstwem.

Strach w tego typu sytuacji jest normalny. Ludzie, którzy wyśmiewają te obawy to stare dziady, które nie podlegają już wezwaniu na ćwiczenia, albo osoby z kategorią D/E, albo kobiety. Nie warto się nimi przejmować, bo ich to nie dotyczy

#obowiazkowecwiczeniawojskowe #dyskryminacjamezczyzn #pieklomezczyzn #wojsko #niebieskiepaski #depresja
  • 196
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JanNowak: to była złośliwa odpowiedź na to, jak @ziuaxa wyśmiewał niskie zarobk i to jak miesiąc bez zarabiania może zrujnować ludzi w tym kraju. No może, ale On się chwalił zarobkami 40k+ i że ci co żyją od pierwszego do pierwszego to niewolnicy
  • Odpowiedz
@szakalik:

Nie pomyślałeś, że szkolenie ma sprawić abyś nie był "mięsem armatnim"?

Nie. Jak nie będę przeszkolony to będę tak jak na Ukrainie mieszkał i pracował w rejonach zdala od frontu. A jak będę przeszkolony przez te 33 dni to jako pierwszego mnie zakakują na przyczepkę i pojadę pod przymusem na front jako mięso armatnie do kopania rowów, gdzie zakończę życie średnio w ciągu 6 dni od randomowego wybuchu zagubionego
  • Odpowiedz
@Wera94: Maja Staśko to niestety nie jest stanowisko typowej kobiety. Przeciętna kobieta wypowiedziała się w sondażu dla Ibris: 54% kobiet popiera przywrócenie obowiązkowej służby wojskowej dla mężczyzn.
  • Odpowiedz
@sildenafil: nigdy tego nie sprawdzalem ale jak sie ma sytuacja jezeli ktos posiada podwojne obywatelstwo i na stale nie mieszka w kraju?
Druga rzecz, ZW doprowadzi mnie sila spoko, odwale swoje 30 dni, tylko, ze jestem kontratorem i przez 30 dni zlapie takie opoznienia, ze sie nie wyplace, bo takie kary dostane. Rozumiem, ze wtedy WP pokryje te koszty. Rowniez, zold to jakis zart. Mam jak wszyscy zobowiazania, kredyty, czynsze,
  • Odpowiedz
@sh2dov: nikt nic nie pokryje, Polska to postsowiecka republika o tej samej mentalności polityków co rosja. Myślisz, że ruscy zwracają zmobilizowanym Rosjanom utracony dochód za nieobecność w pracy? XD

Państwo ma w dupie nasze życia, plany czy kredyty. Ale to chyba nie była nigdy tajemnica.
  • Odpowiedz
@sildenafil: Ale wy jesteście męczybułami... Wiele najbogatszych krajów na świecie z najlepszymi wskaźnikami życia (np Szwajcaria, Izrael itp) ma obowiązkowe szkolenia wojskowe a wy tutaj rozdzieracie szaty jakby to było coś niezwykłego albo nasze państwo akurat w tym zakresie jakoś szczególnie się wyróżniało na minus. Tak ogólnie to jest strata czasu i to jest największy minus tych szkoleń natomiast p---------e smuty pokrótce. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
jestem kontratorem i przez 30 dni zlapie takie opoznienia, ze sie nie wyplace


@sh2dov: T zajebisty kontrakt jak nie masz wyłączenia odpowiedzialności w razie siły wyższej xD

Albo, precyzyjniej: wyłącza wyłączenie odpowiedzialności za siłę wyższą. Rozumiem, że w razie gdybyś miał wypadek samochodowy i dwa miechy śpiączki farmakologicznej też nie masz planu B, tylko bankructwo?
  • Odpowiedz
@sildenafil: W sumie polski paszport to tez jedna wielka p---a, bo wszedzie musze stac w kolejkach 3 kategorii, bo nigdzie nie da sie odczytac danych z mikroczipu. Oczywiscie, polska strona twierdzi, ze to wina wszystkich, ze paszporty nie dziala tylko nie ich, bo u nas dziala, prosze zobaczyc. Ale, za 80f chetnie wymienimy na nowy ale to raczej nie rozwiaze problemu. Wiec, zapraszam ZW i niech mnie doprowadza sila. Czas
  • Odpowiedz
w sondażu dla Ibris: 54% kobiet popiera przywrócenie obowiązkowej służby wojskowej dla mężczyzn.


@sildenafil: a ile mężczyzn sięwypowiedziało? Bo ja pamiętam że w tym sondażu do nie było wielkiej różnicy. Delikatnie większa niż błąd pomiarowy. Mówienie, że wszystkie kobiety chcą poboru, gdzie 50% ich chce jest p--------e. Nie dlatego że takie istnieją, bo to fakt, ale dlatego że jeśli ktoś chce przyciągnąć kobiety np. gdyby miał powstać jakiś protest, to
  • Odpowiedz
@Filipterka25: Kontrakt, krotkoterminowy. Ja osobiscie kary nie dostane tylko moja firma. W razie choroby, wypadku c--j wie czego mam ubezpieczenia. Ale na cwiczenia wojskowe w innym kraju? Branza jest mala i wszyscy sie znaja, a przez fikolki pisu moge stracic zrodlo dochodu, bo nikt nie potrzebuje kontraktorow co porzucaja robote. Teraz ma termin, 1 kwietnia i koniec dyskusji.
  • Odpowiedz
@Jakovv:

a ile mężczyzn sięwypowiedziało?

Też 54%. To zapewne właśnie ci, których to już nie dotyczy albo aktualni żołnierze.
Wpisałem kobiety bo ich to po prostu nie dotyczy w dominującej większości stąd też stawiam na brak zrozumienia.
  • Odpowiedz
@aczutuse:

wyzywałeś Ruskich

Nigdy. Byłem chyba jedyną osobą na wykopie która widziała dramat rosyjskich mężczyzn podczas gdy większość użytkowników świętowała to, że jadą przymusowo na front
  • Odpowiedz
Ale na cwiczenia wojskowe w innym kraju?


@sh2dov: Ćwiczenia wojskowe będziesz miał w Polsce. Jak mieszkasz za granicą to poświęć jeden dzień z życia, zrób to co powinieneś zrobić dawno czyli wymelduj się z uwagi na emigrację i miej problem z głowy.

Ja osobiscie kary nie dostane tylko moja firma. W razie choroby, wypadku c--j wie czego mam
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sildenafil: ja się nie boję iść do wojska, nawet uważam, że czegoś mnie to może nauczyć. Tylko jedna zasadnicza kwestia - wynagrodzenie. Myśląc o bezpłatnym miesiącu w pracy i jakimś g---o wynagrodzeniu już jest inne podejście
  • Odpowiedz