Wpis z mikrobloga

#kiciochpyta
#prawo
#allegro

Wystawiłem na allegro z pół roku temu nieużywaną deskę snowboard, no i jakiś typek ją ostatnio kupił.
Deska przyszła do typa w poniedziałek a typ do mnie pisze, że chciałby ją zwrócić bo jednak jest na niego za mała.

Ja mu piszę, że wszystkie wymiary i model deski miał pan podanę i zwrotów nie przyjmuję.

A ten mnie straszy policją i mówi mi, że ma 14 dni prawo na zwrot.

Ja mówię, że to występuje tylko jakbym był firmą a ja to sprzedaje jako osoba prywatna.

A on dalej, że w takim razie on wysyła do mnie deskę z powrotem, jak mu nie oddam do 15 grudnia pieniędzy to on idzie na policję.

I faktycznie dostałem sms że została do mnie nadana paczka.

Mam mu oddać hajs, odbierać te paczkę?
Bo szczerze mówiąc ucieszyłem się że grat mi przestał zawalać mieszkanie i że wpadło 1500 zł do budżetu.
  • 55
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kodecss: Nie masz obowiązku przyjęcia zwrotu, ale co ciekawe jeśli w ogłoszeniu nie wyłączyłeś rękojmi to masz obowiązek przyjąć przedmiot na reklamacje w ciągu dwóch lat od zakupu :)
  • Odpowiedz
Jestem zaskoczony, że nikt jeszcze o tym nie napisał - nie zawsze jako sprzedawca prywatny możecie całkiem olać taką sprawę. Tutaj akurat sprawa prosta, ale w przypadku użytkownika @mnik1 sprawa nie jest już taka jednoznaczna.

Jako osobę prywatną, również obowiązuje Was rękojmia, więc w przypadku kiedy kupujący uzna, że "towar ma wadę", a Wy olejecie temat (albo co gorsza, wykażecie brak chęci na reakcję), to może skończyć się to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kodecss: a propo ewentualnego "dostarczenia" paczki przez kuriera. Jak dostaniesz SMS od firmy w większości jest numer telefonu do kuriera (ewentualnie na mailu). Wyślij mu od razu SMS ze swoim adresem żeby od razu dał odmowę dostarczenia. On będzie zadowolony bo jedna dostawa mniej, a ty spokojniejszy.
  • Odpowiedz
Jako osobę prywatną, również obowiązuje Was rękojmia, więc w przypadku kiedy kupujący uzna, że "towar ma wadę", a Wy olejecie temat (albo co gorsza, wykażecie brak chęci na reakcję), to może skończyć się to nieciekawie (np. zwrotem kwoty z POK na Allegro i regresem na Wasze konto) ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@raq195: Jop, masz sto procent racji - ja jestem cwana gapa i się zabezpieczyłem, miałem
  • Odpowiedz
@kodecss: w zasadzie odebrałbym a potem gdyby chciał zwrotu to kazałbym mu przelać kase za wysyłkę. Jak mu to nie pasuje to niech odbierze osobiście. Zaznacz, że potrzymasz przedmiot X dni a potem go w----------z
  • Odpowiedz