Wpis z mikrobloga

mentalność chłopów pańszczyźnianych


@meister_chlepka: Mam pytanie - wyjasnisz mi sytuacje:

Koles mi spierdziela z robity notorycznie. No to ja mu uwalam godziny.

W koncu babka z kadr nie wytrzymuje i mowi "ale po co se pan robi dodatkowa robote? Na koniec miesiaca znow zwiazki zadzwonia i anuluja pana uwalanie godzin"

Po to sa zwiazki?

Masz jak to wyjasnic?
@Big_Fomo no ale co jest w tym dziwnego ze w SII sa ludzie ktorym sie tam podoba? Osobiście nie pracowalem w SII, ale sporo moich ziomkow tak i nikt nie narzekał. Wielu wciąż tam pracuje. Dlaczego twierdzisz ze każdy pracownik SII jest chlopem panszczyznianym? Dlaczego mimo wielu kontraktowni na rynku, to wlasnie SII wybilo sie na lidera? Które kontraktownie sa lepsze?
chcesz mi powiedziec, ze nie dysponujesz zadnymi innymi srodkami, oprocz "uwagalnia godzin" (cokolwiek to znaczy), w celu ukarania pracownika, ktory samowolnie oddala sie z miejsca pracy, nie wykonuje polecen sluzbowych?


@PurpleHaze: Dokladnie to chce Ci powidziec. Oczywicie ze dysponuje oprocz uwalania godzin kara np nagany itp. Moge podpierdzelic delikwenta do BHP. Troche opcji jest. Najprostsza jest uwalenie 1,5h z dniowki (bo o tyle wczesniej sobie poszedl). Tylko ze zadna z metod
@gorzki99: ale czemu ci maja zwiazki to uwalic, no nie rozumiem tego.

Pracownik oddalil sie z miejsca pracy bez zgody przelozonego, na to jest odpowiedni przepis w prawie pracy.
Zwiazki nie moga bronic naruszenia prawa pracy przez pracownika.
Cos macie bardzo nie halo w firmie.

Idac dalej tym tokiem, jak ktos sie #!$%@? to tez go wybronia? Jak bedzie mial nieobecnosci bez L4/urlopu, tez go wybronia i jeszcze kaza full stawke
Cos macie bardzo nie halo w firmie.


@PurpleHaze: Ale doczytales ze ja pisze o zwiazkach na kopalni? A po drugie to ju nie "macie" tylko conajwyzej "maja". Ja jaoks 7 lat temu sie zwolnilem i zmienilem branze.

Idac dalej tym tokiem, jak ktos sie #!$%@? to tez go wybronia?


Oczywiscie ze tak a jeszcze jak!!!
Chociaz musze przyznac ze jak odchodzile to sie juz duzo pozmienialo. Zaczeto zwracac uwage na alko.
@gorzki99: alez ja nie hejtuje tylko sie dziwilem.
Z twojego wpisu odnioslem wrazenie, ze piszesz o aktualnej sytuacji, ale wczesniej pracowales na kopalni i bylo to samo.

Gdybym od strzalu wiedzial ze na kopalni, to nie mialbym zadnego argumentu.
Gdybym od strzalu wiedzial ze na kopalni, to nie mialbym zadnego argumentu.


@PurpleHaze: No to sie wyjasnilo. Rownolegle pisze w watku gdzie koles twierdzi ze zwiazki to samo dobro.

Napisalem mu ze chyba w takim ukladzie nigdy nie mial do czynienia ze zwiazkami na kopalni.

Jakos tak skojarzylem ze kontynuuje tamten watek :P

Zwiazki na kopalni to nieuleczalny rak w ostatnim stadium z przerzutami :P

W mojej obecnej pracy nie ma