Wpis z mikrobloga

Masz 27 lat. Dostajesz dzisiaj wezwanie do stawienia się od 2 stycznia w wytypowanej jednostce wojskowej. Na 9 miesięcy musisz przenieść się ze swojego jednoosobowego pokoju do koszar gdzie będziesz spał na piętrowych łóżkach z dziewięcioma innymi obcymi chłopakami. Będziecie myć się raz w tygodniu. Będziecie załatwiać się obok siebie w publicznych toaletach. Rano będzie budził was krzyk wyższego stopniem. Będziecie dostawać #!$%@? za krzywo zaścielone łóżko. Będziecie gnębieni i poddawani rytuałowi "fali": będziecie szorować szczoteczką do zębów kible, w którym potem ktoś wam spuści głowę. Dzień będziecie spędzać na poligonie, biegając, ucząc się musztry, a po zajęciach wrócicie do pokojów, gdzie będzie czekać na was kolejna porcja "fali". I tak do wieczora, a rano od nowa. O ile zaśniecie w grupowych barakach, wśród zapachu stresu, potu i pierdów kolegów.

Tak może wyglądać Twoja i moja rzeczywistość po najbliższych wyborach. Wiesz już na kogo głosować, aby spróbować temu zapobiec?

#pytanie #wojsko #wojna #dyskryminacjamezczyzn #depresja #pieklomezczyzn #prawo #bekazpisu
Pobierz sildenafil - Masz 27 lat. Dostajesz dzisiaj wezwanie do stawienia się od 2 stycznia w...
źródło: comment_1669281681trSpVE7fIGHT51uavzBjOP.jpg
  • 579
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sildenafil: swoje odsłużyłem, nie żałuję. Z perspektywy czasu uważam, że służba była dla mnie czymś potrzebnym w tamtym momencie mojego życia, dała mi dużo satysfakcji i zostawiła mnóstwo wspomnień. Nie uważam jednak by należało do niej kogokolwiek zmuszać, nie każdy sie do tego nadaje, widziałem, że wielu chłopcom to nie służyło, a wręcz było dla nich szkodliwe.
@sildenafil: Op chyba wiedzę o wojsku czerpał od starego. Pomijając kwestię słuszności obowiązkowej służby to szerzenie takich głupot jest szkodliwe. Obecnie wojsko wygląda zupełnie inaczej niż kiedyś, od dawna nie ma fali, a to „mycie się raz w tygodniu” chyba się opowi przyśniło. Oczywiście że wojsko nie jest dla każdego więc pod przymusem część osób by źle przeżyła ten okres, na szczęście do obowiązkowego poboru raczej na pewno nie dojdzie
@sildenafil wszystko ok jak bedzie niezaleznie od plci, jesli wprowadza tylko dla mezczyzn to ja prosze o jakies benefity, moze np emerytura 5 lat wczesniej dla tych co na sluzbe pojda? wiecie ile kobiet sie wtedy rzuci??
@sildenafil nawet jak będzie powszechna służba wojskowa to raczej nie na 9 miesięcy. A sale są różne. Zależy od jednostki. ;) od kilku do kilkudziesięciu osób xd
Mycie jest absolutnie codziennie. Publiczne toalety? No zazwyczaj tak jak na kolonii. Większość łazienek ma zasłonki itd. Więc jest całkiem cywilizowanie. A na 2 zawsze są kabiny. Reszty już nie będę komentował. Fali w obecnym wojsku nie ma. Ale po tym wpisie widać że takie
@Fidel1 niestety albo i stety to trochę relikt. Większość ludzi ma w dupie ideały. Znaczna część po prostu by uciekla;) w sumie rozumiem. Życie jest jedno i trochę bez sensu ginąc w bezsensownej wojnie. Jednak obrona RP jest wpisana w konstytucje. Tak samo jak nikt nie chce płacić podatków a każdy musi.