Wpis z mikrobloga

Masz 27 lat. Dostajesz dzisiaj wezwanie do stawienia się od 2 stycznia w wytypowanej jednostce wojskowej. Na 9 miesięcy musisz przenieść się ze swojego jednoosobowego pokoju do koszar gdzie będziesz spał na piętrowych łóżkach z dziewięcioma innymi obcymi chłopakami. Będziecie myć się raz w tygodniu. Będziecie załatwiać się obok siebie w publicznych toaletach. Rano będzie budził was krzyk wyższego stopniem. Będziecie dostawać #!$%@? za krzywo zaścielone łóżko. Będziecie gnębieni i poddawani rytuałowi "fali": będziecie szorować szczoteczką do zębów kible, w którym potem ktoś wam spuści głowę. Dzień będziecie spędzać na poligonie, biegając, ucząc się musztry, a po zajęciach wrócicie do pokojów, gdzie będzie czekać na was kolejna porcja "fali". I tak do wieczora, a rano od nowa. O ile zaśniecie w grupowych barakach, wśród zapachu stresu, potu i pierdów kolegów.

Tak może wyglądać Twoja i moja rzeczywistość po najbliższych wyborach. Wiesz już na kogo głosować, aby spróbować temu zapobiec?

#pytanie #wojsko #wojna #dyskryminacjamezczyzn #depresja #pieklomezczyzn #prawo #bekazpisu
sildenafil - Masz 27 lat. Dostajesz dzisiaj wezwanie do stawienia się od 2 stycznia w...

źródło: comment_1669281681trSpVE7fIGHT51uavzBjOP.jpg

Pobierz
  • 579
@Simfecstio Dużo rzeczy jest wpisane w konstrukcję, jakoś wszyscy mają to w dupie. Jest tam zapis o zakazie dyskryminacji bez znaczenia na przyczyny, jakoś jednak kwalifikacja jest powszechna wyłącznie dla mężczyzn.
Dziwnym trafem w konstytucji jest napisane że obrona RP dotyczy wszystkich, jednak chyba nie będziemy udawać że będzie to oznaczać takie same obowiązki dla kobiet, prawda?
@Maffiozzo97 nah. To już się trochę pozmieniało. I to nawet bardzo. Teraz jak jest ta roczna dobrowolna służba to fali tam nie ma. Więc jeżeli wprowadza powszechna to przecież szkoleniowcy będą ci sami. Fala wynikała z małego kapitału społecznego. Polska patologia. Teraz jednak jesteśmy parę poziomów wyżej
@sildenafil: Oczywiście jestem przeciwny przymusowej służbie wojskowej i jeśli coś takiego przejdzie to #!$%@? im w czapkę, będę jej unikał jak się da (i tak jestem w drodze do uzyskania pozwolenia i uczę się strzelać na własną rękę), ale ten opis opa to już nie dzisiejsze czasy. Kiedyś tak było w najbardziej hardkorowych opowieściach.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@sildenafil: śmieszy mnie wgl idea, że ktoś może wziąć chłopa koło trzydziestki, który już może mieć w życiu różne zobowiązania, dzieci, kredyty itd. i kazać mu iść do woja na 9 miesięcy xD
Jestem całkowicie przeciwny poborowi ale to mogłoby jeszcze jakoś działać gdyby dotyczyło ludzi zaraz po szkole średniej którzy jeszcze nie #!$%@? się w normalny tryb życia
@sildenafil: fali juz dawno daiwno nie ma. Teraz sw to poligon, siłownia, lekcje teorii obslugi broni, strzelnica, musztra, lekcje teorii pola walki, jak kogos przeraża to ze musi scielic łóżko to ja kura nie wiem. Przy dostepie do telefonów komórkowych i sieci Internet fala nie przejdzie. Nie ta mentalność ludzi
@sildenafil: Ale niezla odklejka, ale dobry trolling wykopków, troche przegrywów nasra w spodnie.
To najpierw zacznę od udanego trollingu i czemu byłoby to dobre:
- Większość ludzi będzie umiała się od tego wymigać jak już jeden wykopek wspomniał - to poprzez studia, pracę i wyjazdy zagraniczne, największe niedorajdy życiowe zostaną powołane, i dobrze - może coś im to zmieni w życiu, na gorzej im nie wyjdzie juz xD

A teraz troche
nah. To już się trochę pozmieniało. I to nawet bardzo. Teraz jak jest ta roczna dobrowolna służba to fali tam nie ma. Więc jeżeli wprowadza powszechna to przecież szkoleniowcy będą ci sami. Fala wynikała z małego kapitału społecznego. Polska patologia. Teraz jednak jesteśmy parę poziomów wyżej


@Simfecstio: Jeżeli spokojny chłopak będzie musiał dzielić cele z patusami po zawodówce, to będą go gnoić. A ofiara nie będzie mogła odejść. To był powód...
@dssport: No jest ale "rezerwista" to jest ktoś kto miał przysięgę i (chyba) dostał stopień, no i takich faktycznie mogą sobie od dawna wzywać. Tu chodzi o to czy już teraz mogą wysłać jakieś wezwanie na ćwiczenia z dupy komuś kto ~10 lat temu był tylko na komisji i od tej pory nie miał żadnego kontaktu z wojskiem