Wpis z mikrobloga

Czaicie, że są ludzie którzy piszą w internecie antykapitalistyczne bzdury? xD Wchodzą w internet z ajfona, w tle na 50 calowym TV w tle leci jakiś serial na Netflixie, niczego im nie brakuje dzięki kapitalizmowi, nie są głodni, mieszkają w ciepłym domu, w sklepach pełne półki, mają różne wygody i przyjemności które zapewnia im kapitalizm, dostępna praca dla każdego kto ma minimum chęci a oni z urojeniami, że #!$%@?ć kapitalizm xDDDDD

#politka #4konserwy
SerTrapistow - Czaicie, że są ludzie którzy piszą w internecie antykapitalistyczne bz...

źródło: comment_1668478773DEQS3chnPSprGRucXiIHrx.jpg

Pobierz
  • 205
@SerTrapistow: Samo funkcjonowanie socjalizmu, to już jest inny temat. Ja tylko mówię, że ten argument jest mało trafny moim zdaniem.


@BlueTony: W mojej opinii trafiony. Jak kapitalizm taki zły to dlaczego nie weźmiesz podstawowego telefonu? Dlaczego nosisz ubrania z logami projektantów/znanych marek a nie basicowe ubrania z sieciowki.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Ulyssos:

Nie bez powodu cała produkcja jest w Indiach, Chinach czy innym Myanmarze.


I w Polsce.

W skali europejskiej to również Polska jest krajem taniej siły roboczej i produkcji.

Czy czuje się "wyzyskiwany"?
W sumie nie - wolę, żeby Polska była obecnie montownią zachodu, niż dziurą z upadającym przemysłem ciężkim, jak u progu lat 90.
@xdTM: Lepiej jak będzie mniejszy dobrobyt ogólny ale wszyscy będą równiejsi? Coś na zasadnie -"wszyscy gówno ale po równo"? No i jak na razie to nikt skutecznej alternatywy działającej na dużą skalę nie znalazł.
@Mr--A-Veed: porównywanie jabłek i pomarańczy. W chinach normą jest jeden dzień wolnego w tygodniu (a często i w miesiącu). W szwalniach standardem jest pracowanie po 14h dziennie. Polacy naprawdę mają względnie dobrze w kontraście do biednych azjatów.
@memento_mori: tylko pytanie czy za tzw. "komuny" było inaczej? 8h pracy trzeba było wysiedzieć choćby nie wiem co, jeżeli mówimy o latach 80. to też swoje odstać w kolejkach, a sklepy potrafiły być krótko czynne np. do 18. Transport indywidualny był drogi, większość osób z i do pracy jeździła komunikacją zbiorową. W cześć sobót się pracowało. Przeciętna pensja była warta w przeliczeniu jakieś 30 dolarów. Taka to jest socjalistyczna dbałość o
@SerTrapistow: ponad 99 procent populacji na świecie musi #!$%@?ć kilka kilkanaście godzin dziennie żeby mieć za co żyć i nie ma większych szans na zebranie oszczędności ani podniesienie swojego statusu społecznego, ale z jakiegoś powodu w tych 99% populacji wciąż znajdują się miliony ludzi którzy upodobują sobie postaci elona muska, bezosa, Rockefellera tylko i wyłącznie dlatego że są bogaci

I nie, nie są to osoby które zapracowały na swoje pieniądze, one
nie wiem czy wiesz ale 5 dniowy dzień pracy i 8 godzin dziennie zawdzięczasz socjalizmowi


@StdPtr: raczej socjaldemokracji, która akceptuje kapitalizm. Partie socjaldemokratycznie nie zwalczały kapitalizmu, ale ograniczały jego negatywne efekty. Plus jeszcze stosowały jeszcze interwencjonizm państwowy. Ogólnie w Europie i USA po II WŚ do czasów Reagana i Thatcher był taki konsensus. Wysokie podatki, wolność gospodarcza, duży udział państwa w gospodarce, żeby np. budować tanie mieszkania czy prowadzić programy robót
@wyciek_pamieci: szybko pisałem przy śniadanku ( ͡° ͜ʖ ͡°) mógłbym jeszcze wspomnieć o takich "upadających" krajach socjalistycznych jak Szwecja czy Norwegia i wspaniałym kapitalistycznym USA gdzie jak złamiesz nogę to możesz zostać bezdomnym bo leczenie cię doprowadzi do zadłużenia na najbliższe 2 pokolenia ( ͡° ͜ʖ ͡°) po prostu niektórzy zatrzymali się na ZSRR i PRL i widzą świat czarno-biało
@xdTM: ale właśnie to że 1% ludzi ma większość majątku to cena za to że pozostała 99% nie musi się o nic e życiu martwić, nigdy nie odczuje co to głód, mróz, bezdomność
Tak, mikroprocesory w technolohii 2nm opracowano na Uniwersytecie Łomonosowa, amerykanie tylko „komercjalizuja” xD


@jytrikksflyklqcnfd: Lol, to tylko proces technologiczny, udoskonalenie odkrycia Czochralskiego z politechniki w Charlottenburgu. Badania za publiczne pieniędze. Gdyby nauka działała na zasadach kapitalizmu to dziś żyli byśmy w średniowieczu bo każda uczelnia odkrycia których nie mogłaby skomercjalizować wkładałaby do szuflady z klauzulą poufne jak robią to koncerny farmaceutyczne.