Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko171
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

500

Czy w Polsce da się zdobyć nagranie z kamery policjanta? I Filmuję obiekt NATO,

Policja coraz częściej nagrywa kamerami nasobnymi interwencję. Czy da się zdobyć nagranie z interwencji? A jak tak, to jak zdobyć takie nagranie? W drugiej części materiału wizyta z okolic obiektu NATO w Szczecinie i rozmowa z tamtejszą ŻW. Tu link do pierwszej rozmowy z nimi: https://youtu.be/lZOUU

official_mirek_account
official_mirek_account
z
youtube.com
dodany: 17.03.2024, 14:27:50
  • #
    audytobywatelski
  • #
    policja
  • #
    polska
  • #
    prawo
  • 70
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (70)

najlepsze

LoginZajetyPrzezKomornika
LoginZajetyPrzezKomornika
17.03.2024, 16:17:36 via Wykop
  • 134
B. wartościowe info, szkoda że sam materiał z kamery policjanta jest wydawany na tradycyjnym nośniku, a nie po prostu jako link do materiału w chmurze po autoryzacji. Trochę jeszcze przed nami w kwestii cyfryzacji.

A zachowanie ŻW wzorowe i profesjonalne. Jestem przekonany, że ta poprawa stosunku służb wobec obywatela RP nastąpiła między innymi dzięki takim ludziom jak @audyt-obywatelski. Robisz b. dobrą robotę Mirek, dla nas wszystkich.
LoginZajetyPrzezKomornika - B. wartościowe info, szkoda że sam materiał z kamery poli...
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Oxo_Rq
Oxo_Rq
17.03.2024, 18:16:18 via Wykop
  • 69
@LoginZajetyPrzezKomornika: jestem zwolennikiem tradycyjnych nośników, weź pod uwagę że w chmurze zarządzanej przez policję pewne dane mogą się ...ekhm skasować, tak posiadasz plik a nie link
  • Odpowiedz
Vasek
Vasek
17.03.2024, 21:32:14 via Wykop
  • 22
@Issac: ALe jak dostaniesz link, to sobie możesz te dane pobrać. Płytka to tylko kosztowne medium, które w tym łańcuchu można wyeliminować.
  • Odpowiedz
Schizotypoidal
Schizotypoidal
17.03.2024, 22:08:09 via Android
  • 57
A jak przepisy traktują fakt, że to policjant nagrywa taki obiekt kamerą podczas interwencji? Jest to przypadek wyszczególniony czy może jest to równoznaczne z działaniem cywilnego nagrywania, wobec którego czasem podejmuje się interwencję?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

snx
snx
17.03.2024, 22:42:25 via Wykop
  • 7
@Schizotypoidal: I to jest dobre pytanie 👍
  • Odpowiedz
Woo-Cash1900
Woo-Cash1900
Woo-Cash1900
19.03.2024, 08:54:54 via Wykop
  • 1
Art. 616a. [Zakaz fotografowania obiektów szczególnie ważnych dla bezpieczeństwa lub obronności państwa]

1. Zakazuje się, bez zezwolenia, fotografowania, filmowania lub utrwalania w inny sposób obrazu lub wizerunku:

1) obiektów szczególnie ważnych dla bezpieczeństwa lub obronności państwa, obiektów resortu obrony narodowej nieuznanych za obiekty szczególnie ważne dla bezpieczeństwa lub obronności państwa, obiektów infrastruktury krytycznej, jeżeli zostały oznaczone znakiem graficznym wyrażającym ten zakaz, zwanym dalej "znakiem zakazu fotografowania";

2) osób lub ruchomości znajdujących się
  • Odpowiedz
Gandalf_bialy
Gandalf_bialy
17.03.2024, 17:22:28 via Wykop
  • 30
@audyt-obywatelski Ciekawa informacja. A może wiesz jak wydobyć informacje jakie Policja zapisała w policyjnym systemie KSIP? Tzn teoretycznie na podstawie przepisów o RODO oni powinni udzielać takich informacji, ale kiedyś próbowałem i nie chcieli mi na ten temat udzielić informacji. Twierdzili, że co do zasady te informacje mogą być tajne, więc oni uznają że są tajne (w całości). Co jest oczywiście nadużyciem prawa. Dla odmiany się dowiedziałem jak sprawdzić, czy po
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jankowalski2024
jankowalski2024
jankowalski2024
18.03.2024, 04:12:46 via Wykop
  • 6
@Gandalf_bialy: Jak sprawdzić czy skasowali?
  • Odpowiedz
ksawery2001
ksawery2001
ksawery2001
18.03.2024, 07:52:11 via Wykop
  • 1
@jankowalski2024: technicznie się nie da, formalnie mona by pewnie dostać papierek to potwierdzający.
Możesz za to dowiedzieć się że nie skasowali danych jak po czasie wypłyną w innej sprawie. XD
  • Odpowiedz
SzubiDubiDu
SzubiDubiDu
18.03.2024, 09:55:06 via Wykop
  • 3
jestem pod wrażeniem jak miło zachowała się żandarmeria
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

franekfm
franekfm
18.03.2024, 10:18:11 via Android
  • -4
ŻW to nie Policja, co to ma wspólnego?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wykopanna
wykopanna
wykopanna
18.03.2024, 06:23:37 via Wykop
  • -10
Pytanie powinno być takie. Czy szpieg radziecki dalej może sobie nagrywać obiekty strategiczne?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

adminek84
adminek84
18.03.2024, 07:00:25 via Wykop
  • -8
@wykopanna: moze jak powie my som ałditor
  • Odpowiedz
ksawery2001
ksawery2001
ksawery2001
18.03.2024, 08:03:00 via Wykop
  • 6
@wykopanna: nawet za czasów PRL, kiedy obowiązywał zakaz fotografowania, szpieg radziecki mógł sobie nagrywać do woli obiekty strategiczne, bo towarzysze byli obsrani po szyję.
Na całym świecie od zawsze szpiedzy nagrywali, nawet jak prawo tego wprost zabraniało. Szpieg popełnia przestępstwo za sam fakt działania na rzecz obcego państwa, zakaz nagrywania to w tym przypadku nieistotny pikuś.
Co więcej, w dobie obecnej technologii jedynym skutecznym mechanizmem jest ograniczenie widoku i dostępu.
  • Odpowiedz
moj_wykopowy_login
moj_wykopowy_login
moj_wykopowy_login
18.03.2024, 00:42:32 via Wykop
  • -27
To jeszcze materiał jak zmusic policję do noszenia kamer. I generalnie giebac PiS i niech się rozpadną, bo takiego szkodnika nigdy nie było po 89, ale od Tuska należy wymagać konkretów - np te giebanie kamery
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

FeyNiX
FeyNiX
17.03.2024, 23:27:42 via iOS
  • -43
Nie wrzucajcie już tego kretyna
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

C.....0
C.....0
konto usunięte 17.03.2024, 22:43:11 via Wykop
  • -49
Audyt frustrata = zakop
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Login_login
Login_login
Login_login
17.03.2024, 22:47:55 via Wykop
  • -7
@Czerwony_jak_WIG20: pomyliłeś go chyba z Samochodozą.
  • Odpowiedz
L.....4
L.....4
konto usunięte 17.03.2024, 23:40:11 via Wykop
  • 0
@Login_login: Generalnie, żeby całe życie poświęcić łażeniu z kamerą wokół jednostek wojskowych albo kłóceniu się z kierowcami nieprawidłowo zaparkowanych aut, to trzeba mieć nayebane pod kopułą aż miło. Nie powiem, też zdarzy mi się zrobić fotę jak jakiś baran baran się wyróżni i wejśc z nim w dyskusję, ale jakbym za każdym razem miał z każdym źle parkującym się o to kłócić. A następnie za każdym razem wzywać policję albo
  • Odpowiedz
L.....4
L.....4
konto usunięte 17.03.2024, 23:56:48 via Wykop
  • -51
Beka z tych co 2137 raz spuszczają się do tego typa. On za każdym razem robi dokładnie to samo. Chyba każdy żołnierz i policjant wie kim jest, a i tak trafiają się jeszcze podniecający tym gościem. O ile jakiegoś ochroniarza Mietka albo niższego rangą policjanta czasami uda mu się wyprowadzić z równowagi. O tyle Żandarmeria Wojskowa jest zbyt poważną jednostką, żeby nie potrafili rozmawiac z takim clownem i go po prostu nie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

piszczalka
piszczalka
18.03.2024, 11:10:51 via Wykop
  • 3
Chyba każdy żołnierz i policjant wie kim jest


@Lambo994: No właśnie chyba nie wie, bo gdyby wiedział, to wtedy nie moglibyśmy oglądać tak pięknego samozaorania służb.
  • Odpowiedz
piszczalka
piszczalka
18.03.2024, 15:49:33 via Wykop
  • 0
Przecież wiadomo, że jakiś ochroniarz z cieciówki albo nawet niższy rangą policjant z Pcimia będzie znał prawo jak adwokat albo prokurator xD


@Lambo994: Powinni znać w takim zakresie, w jakim wykonują swoje obowiązki. Szczególnie w momencie, gdy stoją wobec innej osoby z perspektywy władzy. Jeśli czegoś nie wiedzą, to powinni się dowiedzieć (co już miało miejsce na filmach), a już na pewno nie powinni wymyślać nieistniejącego prawa (co było ukazane
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
  • >

Hity

tygodnia

Czy "naukowczyni" Kornelia Wieczorek próbuje uciszyć krytyków?
Czy "naukowczyni" Kornelia Wieczorek próbuje uciszyć krytyków?
3354
Tor Poznań zamknięty dla wyścigowej rywalizacji! Jedyny taki obiekt w Polsce
Tor Poznań zamknięty dla wyścigowej rywalizacji! Jedyny taki obiekt w Polsce
3185
InPost przesczepia patologiczny zwyczaj dawania napiwków do Polski
InPost przesczepia patologiczny zwyczaj dawania napiwków do Polski
2955
Karol Nawrocki odznaczył 17-letnią "naukowczynię" Kornelię Wieczorek
Karol Nawrocki odznaczył 17-letnią "naukowczynię" Kornelię Wieczorek
2830
Czy "naukowczyni" Kornelia Wieczorek SKŁAMAŁA ws. współpracy z Instytutem?
Czy "naukowczyni" Kornelia Wieczorek SKŁAMAŁA ws. współpracy z Instytutem?
2558
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #policja
  • #prawo
  • #polska
  • #sierzantbagieta
  • #audyt
  • #heheszki
  • #samochodoza
  • #afera
  • #konfitura
  • #stanowski
  • #oszukujo
  • #mexicano
  • #patologiazewsi
  • #warszawa
  • #usa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking