Wpis z mikrobloga

Przy tej inflacji to naprawdę mieszkanie 5 miesięcy w roku na działce ROD wydaje się dobrym pomysłem. Koszty kawalerki rosną tak bardzo, że już w nawet głupiej #lodz to już ok 1400zł odstępnego (jak dobrze trafisz). Na ROD do tego mniejsze opłaty, a spadek wartości pieniądza powoduje to, że wydając 50k na działkę, za kilka lat sprzedamy ją ze znacznym zyskiem nawet jakbyśmy mieli sprzedać ją za ledwie 5k drożej.

Podsumowując: 5 lat x 5 miesięcy + ochrona kapitału + zarobek na działce sprzedanej drożej = 60k-80k oszczędności.

źródło: comment_1668355274T3WxzJsMpK0fF6iTECFGUy.jpg
  • 103
@KoninaBeZiomeczka: Tylko, że na działkach ROD nie można mieszkać. Stałe zamieszkiwanie na terenie ROD jest korzystaniem z działki niezgodnie z przeznaczeniem, co stanowi podstawę do wypowiedzenia umowy dzierżawy. Oznacza to, że za takie wykroczenie zarząd ROD może odebrać działkę. Działka ROD nigdy nie będzie Twoją własnością i Twoje 50k pójdzie się...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@KoninaBeZiomeczka: sama rozważam kupienie gdzieś małego, normalnego domku. Na Śląsku dalej w jakimś nienajgorzej skomunikowanym koleją miasteczku/wiosce da się znaleźć coś za 150k z drobnym budżetem na remont. Szczególnie jakbym znalazła pracę w centrum Kato, z 3 dniami HO, to nawet dojazd trochę ponad 1h jest do zrobienia
mieszkanie 5 miesięcy w roku na działce ROD wydaje się dobrym pomysłem


@KoninaBeZiomeczka: gorzej z legalnością takiego zamieszkania ( ͡º ͜ʖ͡º)

5 lat x 5 miesięcy + ochrona kapitału + zarobek na działce sprzedanej drożej = 60k-80k oszczędności.


@KoninaBeZiomeczka: Zacznijmy od najważniejszego - kto Ci kupi ROD po wyższej cenie niż obecnie? Ludzie za chwile nie będą mieli pieniędzy na ogrzewanie domu, opłaty a u
Faktycznie jak sprzedasz za 5 lat za tyle samo co kupiłeś to jset to strata xd


@KoninaBeZiomeczka: Ty tak na poważnie ironizujesz? Bo dla mnie ironią jest że w obecnych czasach powszechnego dostępu do internetu są jeszcze ludzie którzy nie rozumieją największych podstaw ekonomii. Chociaż... są jeszcze ludzie którzy nadal nie wiedzą że płacą podatki, a rząd ma własne pieniądze ¯\_(ツ)_/¯
@KoninaBeZiomeczka: Pomysł jest super ale tylko w konkretnych okolicznościach. Mieszkanie na działce jest w praktyce tym samym co w namiocie lub kamperze. Nie masz adresu (powodzenia z tym, chyba że chcesz jedną nogą dalej mieszkać u rodziców). Nie masz kanalizacji (nie sądzę, żeby jakieś działki miały). Łamiesz prawo więc w każdej chwili mogą cię stamtąd wywalić. Masz problem zimą. Ogólnie super sprawa o ile ktoś chce prowadzić koczowniczy tryb życia niczym
Co jest nieprawdą? Jak kupisz dziś za 50k i sprzedasz za 50k za 5 lat to straciłeś bo wartośc pieniądza w czasie spadła.


@KoninaBeZiomeczka: Czy w 2019 wiedziałeś że dożyjesz czasów gdy rząd zamknie parki i lasy w trosce o Twoje bezpieczeństwo? Że "śmiercionośny" wirus zablokują materiałowe rzeczy na twarzy? Że ludzie będą dostawali po kilka tysięcy mandatów za to że korzystają ze swoich praw chodząc po ulicy czy robiąc zakupy
@SeriousDude: ględzisz od rzeczy udając ze wiesz co mówisz. Odbiegasz od tematu i od tego że mam rację jak sie da żeby wytknąć mi błędy w argumentacji której nawet nie użyłam tylko ty mi ją wcisnąłeś w usta. 1/10, masz zerową wiedzę i zerowe umiejętności retoryczne kolego
@SeriousDude: DOdatkowo kolego zapoznaj się z terminem inflacja. Każde dziecko wie że obecne pieniądze za 5 lat będą mniej warte przez ową inflację. Także doedukuj sie a potem udzielaj w dyskusji. Twoje głędzenie o wojnie i covidzie to gadanie dla gadania i odbiganie od meritum posta
masz zerową wiedzę i zerowe umiejętności retoryczne kolego


@KoninaBeZiomeczka: przeczytaj raz jeszcze swoje wypociny, swój genialny pomysł i jako podsumowanie dodaj to co zacytowałem. Wtedy będzie 10/10

Chociaż... skoro uważasz swój pomysł za genialny sposób na oszczędność i uwolnienie się od kłopotów mając gwarancję za 5 lat być Panem życia i śmierci... wdrażaj swój pomysł w życie. Zrobisz to? Czy odwaga blokuje? Możesz zacząć od tego miesiąca... kupisz sobie kozę, mokrego
Tylko zapominacie, że na większości RODów woda jest tylko sezonowo od wiosny do jesieni. Chyba to jednak prawda, że wykopki się nie myją xD


@matka_ziemniakow: wiedza jest tak oczywista że nie trzeba o tym wspominać - op nie sprecyzował o jakie miesiące chodzi, lecz da się wywnioskować że chodzi o wiosna-lato ( ͡º ͜ʖ͡º) chociaż wyzwanie zimą, byłoby ciekawe... a jakie oszczędne ( ͡º ͜
Każde dziecko wie że obecne pieniądze za 5 lat będą mniej warte przez ową inflację.


@KoninaBeZiomeczka: i nadal uważasz że odkładając dziś pieniążki w skarpetę i wyciągając je za 5 lat będą warte tyle samo czy znacznie mniej? ( ͡º ͜ʖ͡º) widzisz, dzieci wiedzą a Ty nadal nie. Raz piszesz z sensem, raz z totalną odklejką.
Zrozum że za 5 lat twoje 50k będzie mniej warte niż obecnie, a potem wróć tutaj i mnie ładnie przeproś.


@KoninaBeZiomeczka: No fakt. Odkładajmy teraz pieniądze mieszkając na działce, by za 5 lat ich wartość straciła ( ͡º ͜ʖ͡º) puść sobie lepiej lotto, większe szanse masz na zdobycie mieszkania dzięki tej formie niż tej z działką i odkładaniem pieniędzy które za 5 lat będą gówno warte
jak odkładasz kasę przez 5 lat


@KoninaBeZiomeczka: Jeśli inflacja utrzymuje się na tym samym poziomie lub po 5 latach drastycznie spada, wtedy tak - jesteś na plus. Ale chyba zapominasz w jakim kraju żyjesz i za bardzo nie wiesz kiedy nastąpi kryzys ( ͡º ͜ʖ͡º)

Dwa lata temu mając 2k kupisz sobie lodówkę i kuchenkę. Dziś mając 2k, musisz pożyczyć kilka stówek by kupić tą samą
ja się zastanawiam czy nie zamieszkać w sklepie w którym pracuje xD


@breskali: zawsze można zamieszkać na jakimś lotnisku i tak sobie żyć aż do śmierci ( ͡º ͜ʖ͡º)
Bez pracy, bez pieniędzy... ale za to dach nad głową jest, ciepło, jedzonko, codzienna higiena... a i można ciekawych ludzi poznać i się o nic nie martwić ( ͡º ͜ʖ͡º) @KoninaBeZiomeczka pomyśl
@SeriousDude: Widzę że poczytałeś o inflacji, brawo dla ciebie. Dla twojej wiadomośći to że gdzies się płaci za 400zł za miesiąc to nie znaczy, że tam trzeba pracować. Mamy internet. To takie coś z czego właśnie do mnie piszesz, użyj wyszukiwarki żeby teraz się doedukować co to takiego. Dzięki internetowi możemy zarabiać pieniądze zdalnie. To jest wtedy kiedy pracujesz z jednego miejsca na świecei dla pracodawcy w innym. Wtedy zarabiasz w
@SeriousDude: Aha i na przyszłość jeśli nie chcesz kogoś atakować i zeby odbierał twoje "mądre" wypowiedzi jako hejt, to polecam nie wypowiadać się w tonie sarkastyczno kpiącym od pierwszego posta. To powinno poprawić twoje relacje interpersonalne (międzyludzkie, poszerzaj sobie słownik). Oczywiście jeśli jakieś masz
Dla twojej wiadomośći to że gdzies się płaci za 400zł za miesiąc to nie znaczy, że tam trzeba pracować. Mamy internet.


@KoninaBeZiomeczka: Szkoda że nie czytasz ze zrozumieniem tego co piszę tylko wyrwiesz kilka słów z całości. ( ͡° ʖ̯ ͡°) i jak tu się dogadać?

Dzięki internetowi możemy zarabiać pieniądze zdalnie.


@KoninaBeZiomeczka: prowadzę działalność od 13 lat z czego 7 na zdalnym - robiłem to
polecam nie wypowiadać się w tonie sarkastyczno kpiącym od pierwszego posta


@KoninaBeZiomeczka: Tak jak i ja polecam o podstawowy poziom edukacji nim napisze się post. To tak już na poważnie, bez ironii z dobrego serduszka ( ͡º ͜ʖ͡º) miłej niedzieli życzę, smacznej ciepłej czekolady przed snem i kolorowych snów.
@SeriousDude: Ty nie rozumiesz podstawowej rzeczy: oszczędności można inwestować a nie chować do skarpety. Dziwne że jesteś taki oczytany i masz firmę a pierwsze słyszysz o oszczędzaniu. Kolejny przykład tego że sam mi wpychasz w usta swoje pomysły. Nigdzie nie pisałam o chowaniu kasy do skarpety. Mam nadzieję że przeczytasz raz jeszcze co napisałeś i mnie ładnie przeprosisz za bycie ignorantem. Pozdrawiam i do usłyszenia ( ͡º ͜ʖ͡
oszczędności można inwestować


@KoninaBeZiomeczka: Ty zostaw już je w spokoju, bo szkoda tracić ( ͡º ͜ʖ͡º)

Mam nadzieję że przeczytasz raz jeszcze co napisałeś


@KoninaBeZiomeczka: Też miałem nadzieję że raz jeszcze dokładnie przeczytasz swoje wypowiedzi, moje odpowiedzi i wyciągniesz wnioski - bo jak na razie nie czytasz ze zrozumieniem całości co piszę tylko wyrywasz wybrane słowa z kontekstu i lecisz swoje mecyje ( ͡º
źródło: comment_1668361497avVuSn7DI7TkZArzYCFevP.gif
@SeriousDude: Na przyszłość czytaj odpowiedzi osoby z którą piszesz żeby odpowiadać na jej argumenty bo na razie to tylko odpowiadasz na swoje wymysły i przypisujesz je drugiej osobie. I nie traktuj ludzi z góry i z wyższością bo to psuje relacje międzyludzkie. Nic dziwnego że każda panienka od ciebie ucieka. My nie lubimy takich arogantów kłócących się z samym sobą.
Nic dziwnego że każda panienka od ciebie ucieka


@KoninaBeZiomeczka: Jeśli jesteś w stanie to stwierdzić tak jak i co będzie za 5 lat. Trzymam naprawdę kciuki by Ci się w życiu udało, byś się uwolniła od rodziców, kupiła wymarzone mieszkanie bez żadnych zobowiązań finansowych. Chociaż odetchniesz z ulgą i nie będziesz musiała na wykopie narzekać na podstawowe elementy życiowe dorosłego człowieka ( ͡° ʖ̯ ͡°) dasz radę!
źródło: comment_16683618606fbMpLLelpMTZnO03mNPJV.gif