Wpis z mikrobloga

Przy tej inflacji to naprawdę mieszkanie 5 miesięcy w roku na działce ROD wydaje się dobrym pomysłem. Koszty kawalerki rosną tak bardzo, że już w nawet głupiej #lodz to już ok 1400zł odstępnego (jak dobrze trafisz). Na ROD do tego mniejsze opłaty, a spadek wartości pieniądza powoduje to, że wydając 50k na działkę, za kilka lat sprzedamy ją ze znacznym zyskiem nawet jakbyśmy mieli sprzedać ją za ledwie 5k drożej.

Podsumowując: 5 lat x 5 miesięcy + ochrona kapitału + zarobek na działce sprzedanej drożej = 60k-80k oszczędności.

K.....a - Przy tej inflacji to naprawdę mieszkanie 5 miesięcy w roku na działce ROD w...

źródło: comment_1668355274T3WxzJsMpK0fF6iTECFGUy.jpg

Pobierz
  • 103
@KoninaBeZiomeczka: Pomysł jest super ale tylko w konkretnych okolicznościach. Mieszkanie na działce jest w praktyce tym samym co w namiocie lub kamperze. Nie masz adresu (powodzenia z tym, chyba że chcesz jedną nogą dalej mieszkać u rodziców). Nie masz kanalizacji (nie sądzę, żeby jakieś działki miały). Łamiesz prawo więc w każdej chwili mogą cię stamtąd wywalić. Masz problem zimą. Ogólnie super sprawa o ile ktoś chce prowadzić koczowniczy tryb życia niczym
Co jest nieprawdą? Jak kupisz dziś za 50k i sprzedasz za 50k za 5 lat to straciłeś bo wartośc pieniądza w czasie spadła.


@KoninaBeZiomeczka: Czy w 2019 wiedziałeś że dożyjesz czasów gdy rząd zamknie parki i lasy w trosce o Twoje bezpieczeństwo? Że "śmiercionośny" wirus zablokują materiałowe rzeczy na twarzy? Że ludzie będą dostawali po kilka tysięcy mandatów za to że korzystają ze swoich praw chodząc po ulicy czy robiąc zakupy
@SeriousDude: ględzisz od rzeczy udając ze wiesz co mówisz. Odbiegasz od tematu i od tego że mam rację jak sie da żeby wytknąć mi błędy w argumentacji której nawet nie użyłam tylko ty mi ją wcisnąłeś w usta. 1/10, masz zerową wiedzę i zerowe umiejętności retoryczne kolego
@SeriousDude: DOdatkowo kolego zapoznaj się z terminem inflacja. Każde dziecko wie że obecne pieniądze za 5 lat będą mniej warte przez ową inflację. Także doedukuj sie a potem udzielaj w dyskusji. Twoje głędzenie o wojnie i covidzie to gadanie dla gadania i odbiganie od meritum posta
masz zerową wiedzę i zerowe umiejętności retoryczne kolego


@KoninaBeZiomeczka: przeczytaj raz jeszcze swoje wypociny, swój genialny pomysł i jako podsumowanie dodaj to co zacytowałem. Wtedy będzie 10/10

Chociaż... skoro uważasz swój pomysł za genialny sposób na oszczędność i uwolnienie się od kłopotów mając gwarancję za 5 lat być Panem życia i śmierci... wdrażaj swój pomysł w życie. Zrobisz to? Czy odwaga blokuje? Możesz zacząć od tego miesiąca... kupisz sobie kozę, mokrego
Tylko zapominacie, że na większości RODów woda jest tylko sezonowo od wiosny do jesieni. Chyba to jednak prawda, że wykopki się nie myją xD


@matka_ziemniakow: wiedza jest tak oczywista że nie trzeba o tym wspominać - op nie sprecyzował o jakie miesiące chodzi, lecz da się wywnioskować że chodzi o wiosna-lato ( ͡º ͜ʖ͡º) chociaż wyzwanie zimą, byłoby ciekawe... a jakie oszczędne ( ͡º ͜
@SeriousDude: Pisząc teraz na poważnie. Doedukuj się bo nie wiesz co piszesz. Przeczytaj co to jest inflacja. Zrozum że za 5 lat twoje 50k będzie mniej warte niż obecnie, a potem wróć tutaj i mnie ładnie przeproś.
Każde dziecko wie że obecne pieniądze za 5 lat będą mniej warte przez ową inflację.


@KoninaBeZiomeczka: i nadal uważasz że odkładając dziś pieniążki w skarpetę i wyciągając je za 5 lat będą warte tyle samo czy znacznie mniej? ( ͡º ͜ʖ͡º) widzisz, dzieci wiedzą a Ty nadal nie. Raz piszesz z sensem, raz z totalną odklejką.
Zrozum że za 5 lat twoje 50k będzie mniej warte niż obecnie, a potem wróć tutaj i mnie ładnie przeproś.


@KoninaBeZiomeczka: No fakt. Odkładajmy teraz pieniądze mieszkając na działce, by za 5 lat ich wartość straciła ( ͡º ͜ʖ͡º) puść sobie lepiej lotto, większe szanse masz na zdobycie mieszkania dzięki tej formie niż tej z działką i odkładaniem pieniędzy które za 5 lat będą gówno warte
@SeriousDude: Dla twojej wiadomości: jak odkładasz kasę przez 5 lat to masz znacznie więcej niż jakbyś tą kasę wydawał na odstępne. Co to za czasy żeby trzeba bylo tlumaczyć, że jak wydasz to nie masz... a podstawowe wykształcenie masz czy nie?
jak odkładasz kasę przez 5 lat


@KoninaBeZiomeczka: Jeśli inflacja utrzymuje się na tym samym poziomie lub po 5 latach drastycznie spada, wtedy tak - jesteś na plus. Ale chyba zapominasz w jakim kraju żyjesz i za bardzo nie wiesz kiedy nastąpi kryzys ( ͡º ͜ʖ͡º)

Dwa lata temu mając 2k kupisz sobie lodówkę i kuchenkę. Dziś mając 2k, musisz pożyczyć kilka stówek by kupić tą samą
ja się zastanawiam czy nie zamieszkać w sklepie w którym pracuje xD


@breskali: zawsze można zamieszkać na jakimś lotnisku i tak sobie żyć aż do śmierci ( ͡º ͜ʖ͡º)
Bez pracy, bez pieniędzy... ale za to dach nad głową jest, ciepło, jedzonko, codzienna higiena... a i można ciekawych ludzi poznać i się o nic nie martwić ( ͡º ͜ʖ͡º) @KoninaBeZiomeczka pomyśl