Wpis z mikrobloga

Przy tej inflacji to naprawdę mieszkanie 5 miesięcy w roku na działce ROD wydaje się dobrym pomysłem. Koszty kawalerki rosną tak bardzo, że już w nawet głupiej #lodz to już ok 1400zł odstępnego (jak dobrze trafisz). Na ROD do tego mniejsze opłaty, a spadek wartości pieniądza powoduje to, że wydając 50k na działkę, za kilka lat sprzedamy ją ze znacznym zyskiem nawet jakbyśmy mieli sprzedać ją za ledwie 5k drożej.

Podsumowując: 5 lat x 5 miesięcy + ochrona kapitału + zarobek na działce sprzedanej drożej = 60k-80k oszczędności.

K.....a - Przy tej inflacji to naprawdę mieszkanie 5 miesięcy w roku na działce ROD w...

źródło: comment_1668355274T3WxzJsMpK0fF6iTECFGUy.jpg

Pobierz
  • 103
@KoninaBeZiomeczka: Tylko, że na działkach ROD nie można mieszkać. Stałe zamieszkiwanie na terenie ROD jest korzystaniem z działki niezgodnie z przeznaczeniem, co stanowi podstawę do wypowiedzenia umowy dzierżawy. Oznacza to, że za takie wykroczenie zarząd ROD może odebrać działkę. Działka ROD nigdy nie będzie Twoją własnością i Twoje 50k pójdzie się...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@KoninaBeZiomeczka: sama rozważam kupienie gdzieś małego, normalnego domku. Na Śląsku dalej w jakimś nienajgorzej skomunikowanym koleją miasteczku/wiosce da się znaleźć coś za 150k z drobnym budżetem na remont. Szczególnie jakbym znalazła pracę w centrum Kato, z 3 dniami HO, to nawet dojazd trochę ponad 1h jest do zrobienia
mieszkanie 5 miesięcy w roku na działce ROD wydaje się dobrym pomysłem


@KoninaBeZiomeczka: gorzej z legalnością takiego zamieszkania ( ͡º ͜ʖ͡º)

5 lat x 5 miesięcy + ochrona kapitału + zarobek na działce sprzedanej drożej = 60k-80k oszczędności.


@KoninaBeZiomeczka: Zacznijmy od najważniejszego - kto Ci kupi ROD po wyższej cenie niż obecnie? Ludzie za chwile nie będą mieli pieniędzy na ogrzewanie domu, opłaty a u
Faktycznie jak sprzedasz za 5 lat za tyle samo co kupiłeś to jset to strata xd


@KoninaBeZiomeczka: Ty tak na poważnie ironizujesz? Bo dla mnie ironią jest że w obecnych czasach powszechnego dostępu do internetu są jeszcze ludzie którzy nie rozumieją największych podstaw ekonomii. Chociaż... są jeszcze ludzie którzy nadal nie wiedzą że płacą podatki, a rząd ma własne pieniądze ¯\_(ツ)_/¯