Wpis z mikrobloga

Ja tylko prawilnie przypominam, że zupka chińska od vifona ma 338 kcal a nie 50 kcal jak niektórzy sądzą. Nie wiem na jakich forach, ktoś poleca zumpki na redukcję, ale już któryś raz słyszę w szatni na siłowni te złote rady, więc to musi być jakiś popularny i dobrze zaindeksowany w Google mit.

#mikrokoksy #silownia #dieta #redukcja #odchudzanie
nalejmizupy - Ja tylko prawilnie przypominam, że zupka chińska od vifona ma 338 kcal ...

źródło: comment_1667912111hxPeBLqTv1TxXX9tnt7bw8.jpg

Pobierz
  • 59
@coma24: ale są różne makarony, są białkowe które mają mniej kalorii jest makaron konjac który w sumie jest błonnikiem i prawie w ogóle nie ma kalori (oraz smaku ale to juz inna kwestia) więc fakt pozostaje faktem że jeżeli ludzie sie przyzwyczaili że zawsze jest podawana na opakowaniach waga suchego produktu to mogą sie trochę czuć oszukani. plus większość osób która ma problemy z wagą ma je własnie dlatego że nie
@nalej_mi_zupy: W sumie to byłoby zbyt piękne, żeby micha zupki miała tylko 70 kcal. Muszę przyznać, że sam się na to nabrałem, bo od zawsze sie liczy wszystko "przed" przetworzeniem. Jakoś zawsze mi umykało to kluczowe słowo gotowego. A na makaronie to bzdura totalna liczyć po ugotowaniu, niektórzy lubią twardszy a niektórzy bardziej rozgotowany, więc ilość wody będzie się różniła ... Aaaa #!$%@?łem się tylko xD
@Renard15 Opiszę ci na prostym, hipotetycznym przykładzie logikę jaka tu występuje.

Załóżmy, że masz jakiś produkt spożywczy o wadze 400 g mający 400 kalorii i zawierający 50% wody. Usuwasz z produktu całą wodę dzięki czemu waga spada do 200 g, ale kalorie pozostają bez zmian, bo usunięta została tylko woda, która jak sam stwierdziłeś, jest pozbawiona kalorii. Możesz dodać do niego potem 400 ml wody, waga podniesie się do 600 g, ale
@devPie:

makaron w zupce chińskiej nie jest "suchy", żeby szybciej zmiękł po wlaniu wrzątku zazwyczaj jest on gotowany i smażony


Jest suchy i to bardzo, natomiast nie jest surowy.