Wpis z mikrobloga

#pytanie #alkohol

Nie piję w ogóle #whisky, ale akurat mam sytuację że zapraszam kilka osób do siebie które akurat whisky piją (żadni smakosze, po prostu zamiast białej walą rudą).

I pytanie - co kupić żeby nie było wiochy i nie postawić na stole odpowiednika wódki "rocznikowej" ani żytniej. Nie musi być rarytas, odpowiednik Bolsa czy Finlandii już będzie OK. Które whisky z normalnej półki cenowej (no dobra, może być nieco drożej) są w miarę OK?
  • 104
@Pink_Floyd: spróbuj brandy, ciekawa alternatywa. U mnie w ekipie kilka osóbnie lubi whisky a kilka lubi. Kupiłem brandy i każdy był zachwycony :) oczywiście jest to moja opinia i sytuacja z mojego życia :D bo zaraz się znajdą wykopki że to #!$%@? podobne albo nie dobre... To MOJA aleternatywa która u mnie zadziałała
@Pink_Floyd: nie wiem jak można po prostu zamiast wódy walić rudą...dla mnie większość popularnych blendów jest po prostu niesmaczna bez coli, zimna wódka bywa neutralna, ale podła whisky zawsze smakuje źle. Z colą wypije się wszystko, a do sączenia z lodem już taki singleton nie jest zły.
@Pink_Floyd: zielony bushmills (żadne tam black bushe) albo ostatecznie tullamore. Jest jeszcze czasem do dostania w Lidlu i Auchan "Islay Mist", też niezły, cena ok 65 zł. reszta fajnych, to raczej powyżej 100
@Pink_Floyd jak czytam te wasze wypociny i się zastanawiam, skoro jesteś gospodarzem i u ciebie pije się wódkę to niech też ją piją, a jak nie smakuje niech przyniosą whisky ze sobą. Kurde cały czas przypomina mi się jak z kumplami zaczęliśmy robić jakieś posiadowki i co chwila ktoś oznajmił że on to od dziś jest koneserem i będzie pił łychę, to nic że najtańsza, to nic że trzeba dowalić coli i
@Pink_Floyd: ja pieer*le ale wysyp doradców „Jasia i Jacka Danielsa” xD

Jak już na ten poziom biedronkowo lidlowy schodzimy i ekipa pije rudą zamiast bialej to kup Bushmillsa białego albo czarnego. Każdemu posmakuje i kaca nie bedziecie miec jak od tych bourbonów typu Jim Beam czy JD.

Jak coś lepszego to Glenfiddich 12, czy Makers Mark. Chyba nic innego nie dostaniesz w biedrze. A jak chcesz chlopów zadziwic (ryzykownie) to lec