Wpis z mikrobloga

#pytanie #alkohol

Nie piję w ogóle #whisky, ale akurat mam sytuację że zapraszam kilka osób do siebie które akurat whisky piją (żadni smakosze, po prostu zamiast białej walą rudą).

I pytanie - co kupić żeby nie było wiochy i nie postawić na stole odpowiednika wódki "rocznikowej" ani żytniej. Nie musi być rarytas, odpowiednik Bolsa czy Finlandii już będzie OK. Które whisky z normalnej półki cenowej (no dobra, może być nieco drożej) są w miarę OK?
  • 104
  • Odpowiedz
@Pink_Floyd: a mieszają z czymś czy piją samą?

Jeśli mieszają np. z colą to najlepiej jakiegoś burbona, może być Jim Beam albo Jack Daniels.

Jeśli piją samą to niby burbon może być ale wtedy lepiej jakąś szkocką, np. Famous Grouse (picrel), za jakieś ~60 zeta.

Albo w Lidlu nawet niby 12-letniego single malta dostaniesz za nieco ponad stówę.

Ogółem, to wszystko byle nie Johny Walker, który smakuje jak nafta xD
szpongiel - @Pink_Floyd: a mieszają z czymś czy piją samą?

Jeśli mieszają np. z co...

źródło: comment_1667222485D6aVBJ5mcFCQTICqgEU0gV.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@pablosik: ej ale burbon to burbon a nie łycha :D Łychę się robi z głównie z pszenicy a burbon głównie z kukurydzy. W ogóle Irlandczycy też robią Poitin z ziemniaków :D Burbon który polecam to Bulleit a łychę to Teeling ale nie wiem czy jest w sklepach. Ma bardzo fajną historię. Podczas prohibicji Ameryce splajtowało masę gorzelni w Irlandii, bo rypnął im się eksport. Teeling to reaktywowana marka upadłej gorzelni :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Leniek: bo balantines to są szczyny. Tego się nie da pić. Wrzucone tu maker's Mark, 101 i grouse są dobre - dla mnie mocno cierpkie w każdym z trzech przypadków, ale wchodzą, a zrobienie z nich drina nie skutkuje koniecznością robienia min przy piciu, bo tak wykrzywia.

@Pink_Floyd: ja ostatnio piłem u wuja taki z trójkątnej butelki. Nie przypomnę sobie nazwy, ale bez lodu był całkiem całkiem - neutralny zapach
  • Odpowiedz
@Pink_Floyd: Jameson - to jest król „tańszych” whiskaczy. Jack jest zbyt aromatyczny, nie kazdemu wchodzi. A Jameson jest pszny dla kazdego, polecam.
  • Odpowiedz