Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do TEGO wpisu, jeśli taka aplikacja by się pojawiła, każdy może się wypisać przez internet ALE definitywnie.
Nie możesz być chrzestnym, świadkiem ani ochrzcić dzieci. Komunii tez dziecko nie będzie miało. Nie możesz wziąć ślubu kościelnego ani w żaden sposób aktywnie uczestniczyć w życiu chrześcijańskim (tak, mikołaja możesz obchodzić ;-) )Twój pogrzeb tez będzie bez księdza. Oczywiście na świeckim cmentarzu. Przecież nie na poświęconej ziemi, prawda?
Nie ma możliwości odwrotu ani późniejszej zmiany decyzji jak Ci się odwidzi.
#apostazja #religia #kosciol #wiara

Czy dokonujesz apostazji?

  • Tak 73.7% (1774)
  • Nie 26.3% (634)

Oddanych głosów: 2408

  • 103
Nie możesz być chrzestnym, świadkiem ani ochrzcić dzieci. Komunii tez dziecko nie będzie miało. Nie możesz wziąć ślubu kościelnego ani w żaden sposób aktywnie uczestniczyć w życiu chrześcijańskim (tak, mikołaja możesz obchodzić ;-) )Twój pogrzeb tez będzie bez księdza. Oczywiście na świeckim cmentarzu. Przecież nie na poświęconej ziemi, prawda?


@PancakeV: nie do końca rozumiem - brzmi jak same pozytywy. Ty naprawdę myślisz, że jakiegoś ateistę przestraszy to, że nie będzie mógł
@PancakeV: ale po co te dodatkowe warunki? Które po pierwsze są nielogiczne (co już Ci wyjaśnili) a po drugie przecież w razie czego Kościół przyjmie z powrotem, BA, na tym opiera się niejedna z przypowieści biblijnych, syn marnotrawny, zagubione owieczki.

Więc gdyby zrobili uproszczone wypisanie się kilkoma klikami to jasne, że bym skorzystał.
Tylko jeszcze dopisać proszę brak krzyża na grobie bo czasem tego nie respektują i i tak se dodadzą. Wyłączenie ze składek na sektę i liczenia mnie w spisach jako katolika.
Nie możesz być chrzestnym


@PancakeV: Niewierzacy moze zostac swiadkiem chrztu, oznacza to w praktyce to samo.

Potraktuj na potrzeby ankiety że wchodzi możliwość wypisania się ale na takich zasadach jak podałem - definitywnych.


Takie zalozenia sa bez sensu, bo sa wbrew wartosciom chrzescijanskim, gdzie kazdemu mozna przebaczyc i 77 razy. Po co takie cos w ogole wymyslac?
@PancakeV: Co znaczy aktywnie brać udział w życiu chrześcijańskim? Bo aktywne uczestniczenie w życiu chrześcijańskim dla 90% katolików w tym kraju ogranicza się do pójścia na grób 1 listopada oraz zjedzenia wigilii i podzieleniu się opłatkiem oraz posłuchaniu kolęd.

Chcecie stworzyć policję katolicką i chodzić ludziom po domach żeby sprawdzić co robią w wigilię? xD

Ale w sumie ja się zgadzam, z drugiej strony czy gdy liczba katolików w tym kraju
Oczywiście na świeckim cmentarzu. Przecież nie na poświęconej ziemi, prawda?


@PancakeV: czasami nie ma wyboru i na wsi jest jeden, parafialny cmentarz, na którym kładzie się wszystkich jak leci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MaciejPN Świadkiem chrztu może zostać chrześcijanin innej denominacji, np. prawosławny u katolika. Świadkiem chrztu nie może być osoba niewierząca.
Super opcja :) Chce takie :) Nikt by mnie nie prosił na chrzestnego a po śmierci rodzina nie może zrobić chrześcijańskiego czary mary nad trumną, same plusy :)
@PancakeV: Typie ale o #!$%@? ci chodzi? xD Przecież na tym właśnie to polega, że ktoś nie chce uczestniczyc w tych czarach. W ogóle zabawne, że wydaje ci się, że to jest jakaś strata. W ogóle to pokazuje to śmieszne podejście do wiary polskich katolików- może do kościoła nie chodza, jakoś bardzo grzechów nie unikają, żyją ze sobą przed ślubem, ale te kilka obrzędów jak ślub musi być xD

ani ochrzcić
@Rasteris: ha, po co wtedy być świadkiem ślubu? przecież świadek to osoba, która potwierdza jakby ten sakrament, a jeśli w to się nie wierzy, to co to za świadek. gardzę jak ktoś nie wierzy, a zgadza się na bycie chrzestnym albo świadkiem. Ja nie chodzę do kościoła i mam #!$%@? na te cuda na kiju.
@PancakeV: Ja bym bardzo chciała, żeby to tak działało. A tak boję się, że rodzina i tak mnie pochowa w obrządku katolickim albo teściowa ochrzci mi dziecko bez mojej wiedzy, mimo że sama nienawidzi Kościoła, „no ale tradycja” (°°