Wpis z mikrobloga

Patrze sobie na te pylony z cenami na stacjach paliw i po prostu kisnę z posiadaczy aut w "dizlu" xD. Przez lata wpajali nam że to najlepsze i najtańsze paliwo - "Panie, ropa po PINĆ złoty, taniej jezdzić się nie da, jak dobrze popytasz to i za CZTERY kupi, idz na parking i pogadaj z kierowcami tirów, jak nie to teściu ci troche z ciągnika spuści, na upartego to i rzepakowego wlejesz, taki dizelek to ci wszystko przepali, hehe"..

Nie minął nawet rok a cena ropy jest już prawie o 2 zlote większa od ceny benzyny. Z pięciu złotych zrobiło się 8,50. XD Teraz weźmy sobie przykładowy samochód w gnojowicy, niech będzie to kultowy już Passat b5 z niezawodnym 1.9tdi i policzmy ile kosztuje nas jazda w przeliczeniu na 100 kilometrów.

Książka mówi o 6 litrach na sto, co jest oczywistą bujdą na resorach, w rzeczywistości to coś bliżej ośmiu, dla poprawnego wyniku zaokrąglijmy do 9-ciu, idzie zima a więc wiadomo - spalanie większe xD wychodzi nam jakies 80 ZŁOTYCH za 100 kilometrów xD kurła, taniej byłoby pojechać taksówką albo uberem, do tego te sypiące się turbiny i problemy z odpalaniem na mrozie xD

Powiedzcie mi, kto w 2022 roku, poza rolnikami biorącymi dopłaty jeszcze kupuje dizla? XD chyba jacyś masochiści. Dobrze że mam instalacje LPG, tankuje po 3 zlote, przy spalaniu rzędu 8 litrów, kosztuje mnie to 24 zlote, czyli tyle co nic. W dodatku czyściutko i ekologicznie, z zachowaniem wysokiej kultury pracy jednostki napędowej, która nie wyje jak pompa od szamba mająca za chwilę wyzionąć ducha xD

#motoryzacja #samochody #bekazpodludzi #mechanikasamochodowa #inflacja #gospodarka #ekonomia
h.....4 - Patrze sobie na te pylony z cenami na stacjach paliw i po prostu kisnę z po...

źródło: comment_1666592014Nbj6FQcjiRzlvjYzsNsoqj.jpg

Pobierz
  • 273
@heterodewiant44: Musisz być #!$%@? biedakiem, żeby pisać takie gównozarzutki, emocjonować się czyimiś wydatkami i rozkminiać jak zaoszczędzić kilkanaście złotych. W dodatku wymyśliłeś sobie wpis, który według ciebie miał zakłuć ludzi, a pokazał tylko, ze to ty myślisz takimi kategoriami i pokazałeś gdzie by ciebie zabolało, podczas gdy normalni ludzie mają to w dupie i śmieją się z takich zakompleksionych robaków xDD
@Lewy91: Ale po co mi wstawiasz spalanie z trasy xD Co mnie obchodzi trasa? W trasie to ja swoim mam zdjęcie z 7,8L, a mocy ponad 200 KM.

Mowa o autostradzie i prędkościach autostradowych, więc nie pleć po raz kolejny bzdur, bo teraz za każdym razem unikasz odpowiedzi. No debil. Przy 140 km/h nie spali ci ten wolnossak 8L. Który raz mam powtarzac?
@Prokrastynant pozwolę sobie zawołać ciebie, żebyś zobaczył wysrywy
@piwakk: Zerknij jak wygląda obecnie ta "trasa". Jedziesz ciągle na 1 albo na 2. To że masz zaniedbane auto i pali ci ile pali to nie mów że nie spali. Polecam od czasu do czasu wymienić świece, kable wysokiego napięcia i zaiwnestować w dobry olej :)
@Lewy91: Nie no, dzban niesamowity z ciebie. Ja o prędkościach autostradowych, a ty dalej z tym gównem w trasie. Zaniedbane auto, bo pali 10L LPG przy prędkości autostradowej. Piękne mądrości, piękne xD Wrzucam na czarną, bo szkoda czasu na jakąś rozmowę z tobą.