Wpis z mikrobloga

Patrze sobie na te pylony z cenami na stacjach paliw i po prostu kisnę z posiadaczy aut w "dizlu" xD. Przez lata wpajali nam że to najlepsze i najtańsze paliwo - "Panie, ropa po PINĆ złoty, taniej jezdzić się nie da, jak dobrze popytasz to i za CZTERY kupi, idz na parking i pogadaj z kierowcami tirów, jak nie to teściu ci troche z ciągnika spuści, na upartego to i rzepakowego wlejesz, taki dizelek to ci wszystko przepali, hehe"..

Nie minął nawet rok a cena ropy jest już prawie o 2 zlote większa od ceny benzyny. Z pięciu złotych zrobiło się 8,50. XD Teraz weźmy sobie przykładowy samochód w gnojowicy, niech będzie to kultowy już Passat b5 z niezawodnym 1.9tdi i policzmy ile kosztuje nas jazda w przeliczeniu na 100 kilometrów.

Książka mówi o 6 litrach na sto, co jest oczywistą bujdą na resorach, w rzeczywistości to coś bliżej ośmiu, dla poprawnego wyniku zaokrąglijmy do 9-ciu, idzie zima a więc wiadomo - spalanie większe xD wychodzi nam jakies 80 ZŁOTYCH za 100 kilometrów xD kurła, taniej byłoby pojechać taksówką albo uberem, do tego te sypiące się turbiny i problemy z odpalaniem na mrozie xD

Powiedzcie mi, kto w 2022 roku, poza rolnikami biorącymi dopłaty jeszcze kupuje dizla? XD chyba jacyś masochiści. Dobrze że mam instalacje LPG, tankuje po 3 zlote, przy spalaniu rzędu 8 litrów, kosztuje mnie to 24 zlote, czyli tyle co nic. W dodatku czyściutko i ekologicznie, z zachowaniem wysokiej kultury pracy jednostki napędowej, która nie wyje jak pompa od szamba mająca za chwilę wyzionąć ducha xD

#motoryzacja #samochody #bekazpodludzi #mechanikasamochodowa #inflacja #gospodarka #ekonomia
h.....4 - Patrze sobie na te pylony z cenami na stacjach paliw i po prostu kisnę z po...

źródło: comment_1666592014Nbj6FQcjiRzlvjYzsNsoqj.jpg

Pobierz
  • 273
  • Odpowiedz
@troche_inaczej: tak mam na myśli w podszybiu, są po skrajnych stronach. Po prostu odpływ zatyka błoto i nie odprowadza potem wody. A z drzwiami nie pomogę bo nie miałem jeszcze problemu.
  • Odpowiedz
@heterodewiant44: Standardowo aby ktoś inny miał gorzej, a Orlen specjalnie podnosi ceny diesla bardziej żeby uwalić ludzi którzy mają piece na olej opałowy (który w latach 90 był mocno reklamowany jako super eko, bo OO było na początku bez akcyzy - wiadomo co rządzący wprowadzili parę lat później).
  • Odpowiedz
Mamy wojnę, wspieramy Ukrainę, a cale wojsko opiera się na dieselu. Przy tak ogromnym popycie na diesela podczas procesu produkcyjnego powstaje też benzyna na którą popyt jest dużo mniejszy. Trzeba się jej pozbyć po niższej cenie żeby móc dalej produkować diesela, to tak w mega skrócie skąd nagle taki rozjazd cenowy benzyny i diesela.
  • Odpowiedz
Tu się nie ma co cieszyć, bo wszyscy za to płacimy droższymi produktami i inflacją. A z czego wynika różnica w cenie? Jeszcze latem ceny były równe.
  • Odpowiedz
W dodatku czyściutko i ekologicznie, z zachowaniem wysokiej kultury pracy jednostki napędowej


@heterodewiant44: jak tam cewki i klepiące zawory? Rzucasz stereotypami. Moi sąsiedzi też robili wielkie oczy jak dowiedzieli się, że mam diesla. Jak dbasz, tak masz. Wrocław-Freiburg robię na jednym tankowaniu i nie ciągnę się 140 km/h, tylko korzystam w pełni z niemieckich autostrad. LPG jest OK dla kogoś kto nie wozi koła zapasowego bo i tak nie potrafi
  • Odpowiedz