Wpis z mikrobloga

Patrze sobie na te pylony z cenami na stacjach paliw i po prostu kisnę z posiadaczy aut w "dizlu" xD. Przez lata wpajali nam że to najlepsze i najtańsze paliwo - "Panie, ropa po PINĆ złoty, taniej jezdzić się nie da, jak dobrze popytasz to i za CZTERY kupi, idz na parking i pogadaj z kierowcami tirów, jak nie to teściu ci troche z ciągnika spuści, na upartego to i rzepakowego wlejesz, taki dizelek to ci wszystko przepali, hehe"..

Nie minął nawet rok a cena ropy jest już prawie o 2 zlote większa od ceny benzyny. Z pięciu złotych zrobiło się 8,50. XD Teraz weźmy sobie przykładowy samochód w gnojowicy, niech będzie to kultowy już Passat b5 z niezawodnym 1.9tdi i policzmy ile kosztuje nas jazda w przeliczeniu na 100 kilometrów.

Książka mówi o 6 litrach na sto, co jest oczywistą bujdą na resorach, w rzeczywistości to coś bliżej ośmiu, dla poprawnego wyniku zaokrąglijmy do 9-ciu, idzie zima a więc wiadomo - spalanie większe xD wychodzi nam jakies 80 ZŁOTYCH za 100 kilometrów xD kurła, taniej byłoby pojechać taksówką albo uberem, do tego te sypiące się turbiny i problemy z odpalaniem na mrozie xD

Powiedzcie mi, kto w 2022 roku, poza rolnikami biorącymi dopłaty jeszcze kupuje dizla? XD chyba jacyś masochiści. Dobrze że mam instalacje LPG, tankuje po 3 zlote, przy spalaniu rzędu 8 litrów, kosztuje mnie to 24 zlote, czyli tyle co nic. W dodatku czyściutko i ekologicznie, z zachowaniem wysokiej kultury pracy jednostki napędowej, która nie wyje jak pompa od szamba mająca za chwilę wyzionąć ducha xD

#motoryzacja #samochody #bekazpodludzi #mechanikasamochodowa #inflacja #gospodarka #ekonomia
h.....4 - Patrze sobie na te pylony z cenami na stacjach paliw i po prostu kisnę z po...

źródło: comment_1666592014Nbj6FQcjiRzlvjYzsNsoqj.jpg

Pobierz
  • 273
@Lewy91: ja nie muszę wierzyć, dorosły jestem, mam samochody nawet 2, miałem ich trochę wcześniej, w bajki już nie wierzę. Jest taka nauka jak fizyka i dość dobrze wyjaśnia jak opory rosną w kwadracie do prędkości i jaki jest wydatek energetyczny paliwa oraz sprawność silnika spalinowego. Tak więc żeby jechać 200 i palić 9 trzeba mieć auto w kształcie rakiety.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@heterodewiant44: mmmm, chłopskorozumizm na pełnej, ty pewnie nawet nie wiesz, dlaczego diesle mogą palić mniej od benzyny w tej samej pojemności, prawda?
Wyliczenia oczywiście z totalnej dupy, no ale co ja tam się odzywam, mirecsek z zarzutkakke wie lepiej xD
1/10 z litości.
@heterodewiant44 ja naprawdę robię duże trasy a czasami miesiąc tylko po mieście i może nie 1.9 ale 2.0 w passacie b8 w trasie miałem maks 5.7 a w mieście maks 7/100km. 1.9 paliły jeszcze mniej. 10 lat temu mój golf IV 1.6 zagazowany brał 8-9 lpg. Skąd ty te dane bierzesz?
No ale z drugiej strony patrząc na koszty diesla jak się coś popsuje a zwykłej benzyny w lpg wolnossącej która nie jedzie no to jest różnica
W starego 1.9 nie problem jest 5k włożyć jak padną wtryski wałek rozrządu się wytrze itp. Juz nie wspomnę o nowszych dieslach gdzie jeden wtrysk kosztuje 1k, zacierające się pompy wysokiego ciśnienia.
@heterodewiant44: Mam Passata B5 1.9tdi kupionego za 5000zł
Pali 7 litrów, też mnie te ceny wkurzają i z kombinowaniem ciężej.
Z tirów i lokomotyw paliwa już nie kupisz. Oleju opałowego nikt nie sprzedaje. Oleje roślinne droższe jak ropa.
No średnio jestem zadowolony :P Za kilka lat zmienie mojego Passata na auto z 1.8T z lpg wydaje mi sięże taniej będzie.
@papaj_21_37: u mnie akurat benzyna ze spalaniem koło 13-15l ale wczesniej miałem wspomnianego 1.9tdi no i nie udało mi sie dobić do 9l
Nie piecze mnie cena paliwa tylko takie bzdurne zaokrąglanie i przyjmowanie skrajnych wartości