Wpis z mikrobloga

Patrze sobie na te pylony z cenami na stacjach paliw i po prostu kisnę z posiadaczy aut w "dizlu" xD. Przez lata wpajali nam że to najlepsze i najtańsze paliwo - "Panie, ropa po PINĆ złoty, taniej jezdzić się nie da, jak dobrze popytasz to i za CZTERY kupi, idz na parking i pogadaj z kierowcami tirów, jak nie to teściu ci troche z ciągnika spuści, na upartego to i rzepakowego wlejesz, taki dizelek to ci wszystko przepali, hehe"..

Nie minął nawet rok a cena ropy jest już prawie o 2 zlote większa od ceny benzyny. Z pięciu złotych zrobiło się 8,50. XD Teraz weźmy sobie przykładowy samochód w gnojowicy, niech będzie to kultowy już Passat b5 z niezawodnym 1.9tdi i policzmy ile kosztuje nas jazda w przeliczeniu na 100 kilometrów.

Książka mówi o 6 litrach na sto, co jest oczywistą bujdą na resorach, w rzeczywistości to coś bliżej ośmiu, dla poprawnego wyniku zaokrąglijmy do 9-ciu, idzie zima a więc wiadomo - spalanie większe xD wychodzi nam jakies 80 ZŁOTYCH za 100 kilometrów xD kurła, taniej byłoby pojechać taksówką albo uberem, do tego te sypiące się turbiny i problemy z odpalaniem na mrozie xD

Powiedzcie mi, kto w 2022 roku, poza rolnikami biorącymi dopłaty jeszcze kupuje dizla? XD chyba jacyś masochiści. Dobrze że mam instalacje LPG, tankuje po 3 zlote, przy spalaniu rzędu 8 litrów, kosztuje mnie to 24 zlote, czyli tyle co nic. W dodatku czyściutko i ekologicznie, z zachowaniem wysokiej kultury pracy jednostki napędowej, która nie wyje jak pompa od szamba mająca za chwilę wyzionąć ducha xD

#motoryzacja #samochody #bekazpodludzi #mechanikasamochodowa #inflacja #gospodarka #ekonomia
h.....4 - Patrze sobie na te pylony z cenami na stacjach paliw i po prostu kisnę z po...

źródło: comment_1666592014Nbj6FQcjiRzlvjYzsNsoqj.jpg

Pobierz
  • 273
  • Odpowiedz
@pawlittos: mi się udało zrobić 8,7 przy średniej przelotu 180km/h w DE - jakieś 6h jazdy. Przy 140 jak małżonka jechała to zeszła do 4,8, a chłop z 9l wychodzi xD

@heterodewiant44: 9l 1.9tdi to ci spali jak go zrobisz na 250+ kucy. I to jak będziesz go wtedy pałował, bo przy spokojnej jeździe w trasie nadal będzie to 5-6l.
  • Odpowiedz
  • 0
@buysy przy dzisiejszych cenach "życia" pomysł kompletnie z dupy. 2 razy przegląd, 2 razy OC, 2 razy więcej za serwis dwóch samochodów. To już lepiej mieć jedną benzynę, zagazować i dbać. No chyba że razem z małżonką zarabiacie razem 20kola to wtedy tak, przy dwóch średnich polskich pensjach rachunki zjadają wszystko.
  • Odpowiedz
@heterodewiant44 pasek w dieslu 6 litrów w trasie, czyli jakieś 50zl/100km.
Moja 3 litrowa beta ~9 litrów. Pasek nadal jest 10zł tańszy, ale jak ktoś nie lubi diesli jak ja, to nie ma znaczenia.
Natomiast przykładowy Auris 1.6 pali poniżej 7 litrów, co przy dzisiejszych cenach paliw czyni go oszczędniejszym od klekotów.
  • Odpowiedz
@heterodewiant44: typie co ty #!$%@? xD mam alfe 159 w dieslu 1.9 jtd i pali w trasie 6l (jadac srednio 120-130) jak ostatnio sie wlokłem krajówką 90/h to spalila 4,8 xD W miescie 8.5, co mnie dynda, bo jezdze na 85% trasy xD Auto właśnie 14 lat skończyło. Także wyjmij głowe z dupy :D
  • Odpowiedz
@heterodewiant44: XD słaba zarzutka albo debil. przecież jazda dieslem jest tańsza od benzyny.
Ja akurat w tym roku kupiłem TDI na pd, ostatnie spalanie z tankowania, 100% miasto 6.08L

I tak, za przejechanie 100km dieslem wychodzi 48zł przy cenie 8zł. dla porównania za benzyne w 2018r płaciłem 52zł za 100km, więc płace mniej niż w 2018r na benzynie.. a dzisiaj jaki jest koszt przejazdu na benzynie? 62zł jak auto pali 9L
  • Odpowiedz
@piwakk: No coż, potwierdziłeś to co myślałem . Jesteś ignorantem i tyle. Osoba z tego filmu to rosjanin. A przypominam ci o jakości paliwa w rosji :) Potwierdza się stare przysłowie. Nie dyskutuj z głupkiem bo sprowadzi Cię na swój poziom. Druga sprawa posiada inny silnik 1.6 110 KM który ma inną konstruckje a dokładnie zmienną faze rozrzadów i jak poczytasz średnio spala ok 1,5 wiecej niż 100KM odmiana.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kaaban: "planowanie trasy z dziesięcioma przystankami" co? xD na butli przejadę ok 400km. Jadąc nad morze raz zatrzymując się na przerwę pozwoliłem sobie napełnić gazik. Ale ty wiesz że można jechać na samej benzynie jak butla już będzie pusta?
  • Odpowiedz