Wpis z mikrobloga

Patrze sobie na te pylony z cenami na stacjach paliw i po prostu kisnę z posiadaczy aut w "dizlu" xD. Przez lata wpajali nam że to najlepsze i najtańsze paliwo - "Panie, ropa po PINĆ złoty, taniej jezdzić się nie da, jak dobrze popytasz to i za CZTERY kupi, idz na parking i pogadaj z kierowcami tirów, jak nie to teściu ci troche z ciągnika spuści, na upartego to i rzepakowego wlejesz, taki dizelek to ci wszystko przepali, hehe"..

Nie minął nawet rok a cena ropy jest już prawie o 2 zlote większa od ceny benzyny. Z pięciu złotych zrobiło się 8,50. XD Teraz weźmy sobie przykładowy samochód w gnojowicy, niech będzie to kultowy już Passat b5 z niezawodnym 1.9tdi i policzmy ile kosztuje nas jazda w przeliczeniu na 100 kilometrów.

Książka mówi o 6 litrach na sto, co jest oczywistą bujdą na resorach, w rzeczywistości to coś bliżej ośmiu, dla poprawnego wyniku zaokrąglijmy do 9-ciu, idzie zima a więc wiadomo - spalanie większe xD wychodzi nam jakies 80 ZŁOTYCH za 100 kilometrów xD kurła, taniej byłoby pojechać taksówką albo uberem, do tego te sypiące się turbiny i problemy z odpalaniem na mrozie xD

Powiedzcie mi, kto w 2022 roku, poza rolnikami biorącymi dopłaty jeszcze kupuje dizla? XD chyba jacyś masochiści. Dobrze że mam instalacje LPG, tankuje po 3 zlote, przy spalaniu rzędu 8 litrów, kosztuje mnie to 24 zlote, czyli tyle co nic. W dodatku czyściutko i ekologicznie, z zachowaniem wysokiej kultury pracy jednostki napędowej, która nie wyje jak pompa od szamba mająca za chwilę wyzionąć ducha xD

#motoryzacja #samochody #bekazpodludzi #mechanikasamochodowa #inflacja #gospodarka #ekonomia
h.....4 - Patrze sobie na te pylony z cenami na stacjach paliw i po prostu kisnę z po...

źródło: comment_1666592014Nbj6FQcjiRzlvjYzsNsoqj.jpg

Pobierz
  • 273
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@heterodewiant44: możecie mówić że gaz to do kuchenki. Gdy kupiłem auto to pierwsze co założyłem gaz. Na benzynie pali mi koło 6.5-7 w trasie, na gazie 8. Koło 9 w mieście. Gaz zalewam za 2.87l czyli 120-30 zł cały zbiornik i mam to na 400/450 km (do 500 czasem). Benzyna by mnie wyszła ile? Dobre 300 zł za zbiornik, oszczędzam 2x tyle. Autem zrobiłem jakieś 30k km na gazie więc
  • Odpowiedz
@heterodewiant44: możecie mówić że gaz to do kuchenki. Gdy kupiłem auto to pierwsze co założyłem gaz. Na benzynie pali mi koło 6.5-7 w trasie, na gazie 8. Koło 9 w mieście. Gaz zalewam za 2.87l czyli 120-30 zł cały zbiornik i mam to na 400/450 km (do 500 czasem). Benzyna by mnie wyszła ile? Dobre 300 zł za zbiornik, oszczędzam 2x tyle. Autem zrobiłem jakieś 30k km na gazie więc
  • Odpowiedz
@heterodewiant44: Gowniany bajt, ale dam 3 na zachętę, bo odpisuje. Miałem przez 10 lat taki gnojowóz, nigdy nie udało mi się dojść w średnim spalaniu, w cyklu mieszanym do 7, ba nawet 6,5 nie przekroczyłem. Spalanie było 5,8-6,3 i ani grama więcej. Dojazdy do roboty w trzy, cztery osoby, z prędkościami 100-120. Padająca turbina, padające wtryski? Chyba tylko janusze co kupili berliner Taxi w kolorze kości słoniowej mieli z tym
  • Odpowiedz
Książka mówi o 6 litrach na sto, co jest oczywistą bujdą na resorach, w rzeczywistości to coś bliżej ośmiu, dla poprawnego wyniku zaokrąglijmy do 9-ciu, idzie zima a więc wiadomo - spalanie większe xD


@heterodewiant44: bełkot
Nie, nie mam 1.9 tdi. Musisz się bardziej postarać.
  • Odpowiedz
  • 3
@Lewy91 Co to za bajki? Prędkość autostradowa i 8l gazu? Ta, pewnością. Mam megane 3 w 2.0 tce. Jadąc 140 gpsowe to mniej niż 10l nie idzie. I to według komputera.
  • Odpowiedz
to szybko. Mam wielu znajomych co ma auto na lpg i większością zima to przełącza się po kilku km. Oczywiście odpalasz i jedziesz.


@mat0707: nie lepiej poczekać 2-3 minuty?
  • Odpowiedz
@heterodewiant44: dwa razy przesadziłeś - w spalaniu 1.9TDI w jedną stronę a w spalaniu Twojego auta w gazie w drugą, chyba, że jeździsz jakąś Dacią 1.0 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mi 2.0 D4D spala w mieście około 6-7l z ogrzewaniem w mieście, ale i tak bardziej mi się opłaca jeździć 1.8t z LPG mimo, że w automacie i więcej spala, także zarzutka godna- wsadziłeś kij w
  • Odpowiedz
@kaaban: Punto Evo 77 HP. Zbiornik gazu 45L, 45l. Benzyna w trasie: 6.5 - 7l jak jedzie różowa, u mnie koło 8.
Gaz trasa: różowa 7 max 8, ja 8 jak oszczędzam, ale liczę te 9.

Gaz w miescie: latem koło 10 max 11l bo klima, obecnie 8.30 - 9l (mam aplikację). Na zbiorniku gazu robię 400 - 450 km (500 jeśli trasa i jadę max 90-100 km/h).

Benzyna w mieśce: koło 8
  • Odpowiedz
  • 2
Okej, przyznaje się, celowo napisałem te 9 żeby zabolały was dupska. Niech będzie i te 7 litrów, to nadal jest 60 złotych, ogromne pieniądze za wożenie dupska w porównaniu do tych 30 zlotych w gazie, nie wiem jaki racjonalny człowiek trzyma jeszcze klekota w garażu. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
ja mam berlingo w dizlu, duża klofta, często jeździ zapakowany i na autostradzie przy 140 pali 6.8l
Podjerzewam, że jakieś Polo w dizlu o ile takie było, to pewnie pali połowę tego.
  • Odpowiedz