Wpis z mikrobloga

Patrze sobie na te pylony z cenami na stacjach paliw i po prostu kisnę z posiadaczy aut w "dizlu" xD. Przez lata wpajali nam że to najlepsze i najtańsze paliwo - "Panie, ropa po PINĆ złoty, taniej jezdzić się nie da, jak dobrze popytasz to i za CZTERY kupi, idz na parking i pogadaj z kierowcami tirów, jak nie to teściu ci troche z ciągnika spuści, na upartego to i rzepakowego wlejesz, taki dizelek to ci wszystko przepali, hehe"..

Nie minął nawet rok a cena ropy jest już prawie o 2 zlote większa od ceny benzyny. Z pięciu złotych zrobiło się 8,50. XD Teraz weźmy sobie przykładowy samochód w gnojowicy, niech będzie to kultowy już Passat b5 z niezawodnym 1.9tdi i policzmy ile kosztuje nas jazda w przeliczeniu na 100 kilometrów.

Książka mówi o 6 litrach na sto, co jest oczywistą bujdą na resorach, w rzeczywistości to coś bliżej ośmiu, dla poprawnego wyniku zaokrąglijmy do 9-ciu, idzie zima a więc wiadomo - spalanie większe xD wychodzi nam jakies 80 ZŁOTYCH za 100 kilometrów xD kurła, taniej byłoby pojechać taksówką albo uberem, do tego te sypiące się turbiny i problemy z odpalaniem na mrozie xD

Powiedzcie mi, kto w 2022 roku, poza rolnikami biorącymi dopłaty jeszcze kupuje dizla? XD chyba jacyś masochiści. Dobrze że mam instalacje LPG, tankuje po 3 zlote, przy spalaniu rzędu 8 litrów, kosztuje mnie to 24 zlote, czyli tyle co nic. W dodatku czyściutko i ekologicznie, z zachowaniem wysokiej kultury pracy jednostki napędowej, która nie wyje jak pompa od szamba mająca za chwilę wyzionąć ducha xD

#motoryzacja #samochody #bekazpodludzi #mechanikasamochodowa #inflacja #gospodarka #ekonomia
Pobierz h.....4 - Patrze sobie na te pylony z cenami na stacjach paliw i po prostu kisnę z po...
źródło: comment_1666592014Nbj6FQcjiRzlvjYzsNsoqj.jpg
  • 273
@heterodewiant44: dizle palą tyle samo nieważne jak się jeździ, czy to autostrada czy miasto to mi zawsze bierze 6 litrów na 100, a zasięg z pełnego baku do rezerwy to 900-920 km. Przejechałem już tak z 20 000 km i za każdym razem robię tyle samo kilometrów z pełnego do rezerwy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@heterodewiant44: miałem kiedyś auto na gaz i było spoko. Paliło z 18 litrów w mieście, czasami śmierdziało, nie do końca wiadomo było kiedy się skończy, czasami trafił się kiepski gaz i wtedy auto średnio jechało, pół bagażnika zawalone butlą albo kołem i 2 razy tankowanie w drodze do Zakopanego. Fajnie było, to co oszczędzaliśmy na paliwie przejadalismy na stacjach :D
Prawda jest taka, że Polacy jeżdżą dieslem bo diesel jest tańszy w zakupie na rynku wtórnym, a Polacy kupują samochód żeby sąsiad widział więc ten sam efekt mają taniej.
nie widziałem passata 1.9tdi palącego 9l


@pawlittos: nie chce mi się czytać wszystkich komentarzy, ale jeżeli op miał na myśli spalanie w dużym mieście i korkach to taki wynik na pewno można uzyskać jak ma się cięższą nogę (szczególnie w tych mocniejszych wersjach, bo były różne od 90 do chyba 140KM)