Wpis z mikrobloga

Uważam, że czasem po prostu dziecko trzeba zlać jak coś przeskrobie i tyle. Ojciec lał mnie kablem po dupie i co, stało się coś strasznego? Jak widzicie - jakoś przeżyłem i dupa cała, a teraz mam konto na wykopie, nie odnajduję się w społeczeństwie, praktycznie nie wychodzę z pokoju, unikam sytuacji nowych i potencjalnie stresowych, odcinam się od wszystkiego i zamykam się w swojej strefie komfortu, w świecie fantazji i marzeń.

Także nie bójcie się lać swoich dzieci, wyjdą na ludzi - tak jak ja.
  • 145
dziecko to robot? Wchodzi w dorosłość i nie potrafi sobie przepracować pewnych spraw? Pokolenie szukania wymówek rośnie w siłę.


@FotDK: nie mam zamiaru tutaj opowiadać Ci historii mojego życia, ale brak miłości czy walidacji od ojca potrafi na wiele lat #!$%@?ć dziecięcą psychikę. Czy można to przepracować? Jednemu się uda, drugiemu nie, ale najgorzej to generalizować. Mówisz zupełnie jak moj ojciec. Nie poradzisz sobie, bo jesteś #!$%@?ą.
Przeraża mnie, że Twój wysryw ma ponad 20 plusów. Mam nadzieję, że nie będziesz miał dzieci i nie przekażesz im swojego #!$%@? ( _)


@GrammarNazi: i naprawde klaps w pupe wywiera taka presje na dziecko, ze musi zostac beciarzem?
Ja tez czasami dostalem po dupie od rodzicow i raczej tak dobrze sobie radze w zyciu - rodzina, #programista15k, mieszkanie, znajomki itd.
moi rodzice czasem przesadzali z siłą, ale nie mam żalu, bo dawałem powody by mogli się zirytować delikatnie mówiąc


@FotDK: klapsy to jest naturalna metoda wychowawcza. W podobny sposób swoje młode uczą zwierzęta. Dziecko da się wychować bez klapsów, ale to będzie dewastujące psychicznie dla rodziców.
Mam znajomą Julkę, która będąc nauczycielką i psychologiem wychowywała swoje dzieci bezstresowo. Teraz idą już na studia, ale matka jest wrakiem człowieka.
U rodziny też
@Im_from_alaska:

Chłopie, to, że dostałeś patologiczne wychowanie i wyszedłeś na ludzi (czyli zakładam sam sie utrzymujesz i potrafisz jako tako nawiązać kontakt z innymi) nie znaczy, że przez to wychowanie nie nabyłeś całego spektrum #!$%@? (co doskonale widać po tym co piszesz) xD

Różnica jest taka, że niektórzy mają na tyle samoświadomości, żeby się do tego przyznać.


W punkt, od tego gościa aż bije megalomania, zadufanie w sobie, i patologiczne poczucie
@PiersKurczaka: Jak ktoś będzie mnie wyzywał od ojkofobów, to będę mu pokazywał komentarze pod tym postem. Mam 29 lat, podstawówkę skończyłem w wiejskiej szkole. Jezu, takiej patoli jak tam, to nigdzie nie widziałem. Złodzieje, kradnący przybory, bidoki bez książek, brudasy roznoszący wszy. Co z tego, że dzisiaj sytuacja ekonomiczna się zmieniła, jak to są nadal ci sami ludzie. I najlepiej to widać na wykopie, bo mirkach piszących „tak, mój stary to
@JanDiabel ta najlepiej zwalic na starego. Lał Cie na pewno dla przyjemności xd a nie z jakiegoś konkretnego powodu

Masz rację, lał z konkretnego powodu. Powodem była frustracja, którą wyładowywał na dziecku. Powodem było to, że nie umiał wychowywać dzieci, albo nie chciał się nim zajmować. Więc najłatwiej jest dzieciakowi #!$%@?ć, żeby siedziało cicho, zamiast z nim porozmawiać i coś wytłumaczyć.