Wpis z mikrobloga

Zupełnie serio pytanie.

Co planujecie podczas potencjalnej mobilizacji w Polsce? Zastanawialiście się nad tym?

Ja mam totalnie opracowany plan. Pieniądze i dokumenty przygotowane, wiem co spakować i w ciągu pół godziny jestem gotowy do wyjazdu za granicę. Nawet wiem jaką trasą jechać i jakiej unikać, żeby w pierwszej kolejności wydostać się z kraju.
Finansowo jestem zabezpieczony na dwa lata wynajmu mieszkania i życia w Niemczech. Podjęcie pracy na miejscu to i tak kwestia krótszego czasu.
Poważnie. Nie mam ochoty ginąć a już w szczególności za kraj nad przepaścią. Mam swoje plany, cele i marzenia w drodze do realizacji.

Ostatni gasi światło.

#wojna #ukraina #oswiadczenie
  • 274
no właśnie i to jest morale, które skądś się bierze.


@FELIX90: Z biedy. Jest na to mnóstwo statystyk. Ogółem najmniejsza chęć do walki za kraj jest w Japonii i w Holandii, największa w Pakistanie
Polska jest bogatym krajem, więc morale są niskie.

Chyba że masz lepsze wyjaśnienie tych korelacji. Może faktycznie w Holandii politycy są beznadziejni, a w Pakistanie wspaniali i stąd takie statystyki
@Fan_Morawieckiego: ale nikt nie mówi o wyjeżdżaniu na całe życie. Lepiej być żywym obywatelem drugiej kategorii przez rok czy dwa niż martwym bohaterem.

Z biedy. Jest na to mnóstwo statystyk.


@Fan_Morawieckiego: Nie wiem czy tak jest, nie czytałem na ten temat badań ani statystyk ale brzmi bardzo logicznie i widzę zmiany w swoim zachowaniu na przestrzeni lat oraz z czym są powiązane. Jak masz fajne życie, to chcesz, żeby trwało
czyli się zgadzasz, że nie ma zależności między zamożnością, a wolą do obrony swojego kraju?


@sccx: Jeśli zgodzisz się z tezą, że mamy 3-krotnie lepszy rząd i władzę od niemieckich, a w naszym kraju się żyje lepiej, to tak
@FELIX90 Byłeś w wojsku i składałeś przysięgę wojskową? Jak nie, to nikt Cię w tym wojsku nie chce. Mobilizacja będzie obowiązywać rezerwistów.
Kto jest rezerwistą? Ktoś, kto odbył szkolenie wojskowe, złożył przysięgę i został przeniesiony do rezerwy.
Jeżeli twój kontakt na wojsku, skończył się na komisji, gdzie nadano tobie kategorię, to możesz spać w spokoju. W razie W nikt Cię nie powoła. Aktywny rezerwista ma przydział mobilizacyjny. Czyli konkretne miejsce, gdzie ma
@Fan_Morawieckiego: dałem się. Najpierw mówisz o biedzie, a teraz mówisz, że to jakość rządu zachęca ludzi do walki. To, że bieda nie zawsze jest powodem chęci do walki nie znaczy znowu, że jest nim dobrobyt.
Co planujecie podczas potencjalnej mobilizacji w Polsce? Zastanawialiście się nad tym?


@FELIX90: nie, bo to mało prawdopodobne, ale jakby co to ucieczka lasami, chyba ze udałoby się ogarnąć transport kiedy USA powie swoim cywilom żeby stad wyjeżdżali. Za majątki polskich polityków nie zamierzam oddawać nawet jednego strzału. Chyba że w swoją stopę żeby przesiedzieć w szpitalu
@Rud0brody: Mnie ciekawi jedno. Znam taki przypadek małżeństwa, gdzie mąż jest zawodowym żołnierzem, a żona z budżetówki też się przeniosła do woja, bo lepiej płacili itd. Mają dzieci. Kto w razie wojny zostanie zmobilizowany? Mam nadzieję, że oboje, bo nie po to się płaci podatki na wojskowych, by w razie w, jedno z nich #!$%@?ło.
@haosek: Kontekst jest bardzo prosty, piswocy chcą 300 tysięcznej armii a do tego będą musieli przeszkolić sporo ludzi, nie wiadomo czy byłby to okres 3, 6 czy 12 miesięcy ale ja wcale bym sie nie zdziwił jakby po wygranych wyborach ten temat sie pojawił ( ͡° ͜ʖ ͡°)