Wpis z mikrobloga

Zupełnie serio pytanie.

Co planujecie podczas potencjalnej mobilizacji w Polsce? Zastanawialiście się nad tym?

Ja mam totalnie opracowany plan. Pieniądze i dokumenty przygotowane, wiem co spakować i w ciągu pół godziny jestem gotowy do wyjazdu za granicę. Nawet wiem jaką trasą jechać i jakiej unikać, żeby w pierwszej kolejności wydostać się z kraju.
Finansowo jestem zabezpieczony na dwa lata wynajmu mieszkania i życia w Niemczech. Podjęcie pracy na miejscu to i tak kwestia krótszego czasu.
Poważnie. Nie mam ochoty ginąć a już w szczególności za kraj nad przepaścią. Mam swoje plany, cele i marzenia w drodze do realizacji.

Ostatni gasi światło.

#wojna #ukraina #oswiadczenie
  • 274
przed wyjazdem oddaj wszystkie pieniądze jakie państwo w ciebie zainwestowało, a potem nikogo już nie będzie obchodziło gdzie zdechniesz

@giguga: od kiedy człowiek jest czyjąś własnością i z jakiego tytułu miałby oddawać hajs, który w podatkach płacili jego rodzice?


@MientkiWafel: Polak ma obowiązki względem swojego państwa i jest to zawarte w konstytucji. Nikt nie jest wolny. Jego rodzice nie opłacili w podatkach nawet siebie a co dopiero jego.
Polak ma obowiązki względem swojego państwa i jest to zawarte w konstytucji. Nikt nie jest wolny. Jego rodzice nie opłacili w podatkach nawet siebie a co dopiero jego.


@giguga: nie ma obowiązków, będzie chciał odebrać sobie życie, to sobie je odbierze. Będzie chciał zmienić miejsce przybywania, to je zmieni i żaden ch*j na kaczych łapach nie będzie mu mówić inaczej.

@FELIX90 jeśli nie poczyniles takiego założenia, to oznacza, za zamierzasz uciekać w nieskończoność. Jak Ci coś takiego pasuje, to można od razu #!$%@?ć jakiś bank.
ważne, żebyś ty się opłacił niewolniku xD


@FELIX90: w swoim rozumieniu rzeczywistości to wszędzie będziesz niewolnikiem bo wszędzie czekają cię obowiązki i płacenie podatków w obec jakiegoś państwa i uzyskując obywatelstwo zawsze będziesz wysłany na wojnę jeśli zajdzie taka potrzeba. Nie jesteś wolny i w życiu nie opłacisz tego ile zostało wydane na budowę dróg i innych rzeczy z których korzystasz.
a weź daj taki wykresik co się dzieje od objęcia władzy przez PiS. Może rzeczywiście najniższym warstwom społecznym żyje się lepiej, tylko skądś ich dobrostan musi się brać. Niestety sami go nie wypracowali.


@FELIX90: potrzebujesz wykresów żeby potwierdzić że z takim czy innym rządem nasze GDP istotnie rośnie?
https://www.google.com/search?-b-d&q=Polnds+GDP

Rozumiem że Tobie od 2016 żyje się coraz gorzej? Albo dopiero jesteśmy nad przepaścią i wieszczysz że będzie gorzej? To po co
Rozumiem że Tobie od 2016 żyje się coraz gorzej?


@Mirkosoft: od 2016 to ja wchodziłem na rynek pracy i normalnym jest, że wraz z doświadczeniem twoje zarobki rosną, jeśli masz głowę na karku i chcesz się rozwijać. Pozwól, że nie będę upolityczniać tego wpisu i obrzucać się oczywistościami. Cieszę się twoim szczęściem, że pis zapewnił ci tyle dobrobytu, na który sam nie potrafiłeś zapracować. Wskaźnik GDP to jedyne na czym w
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FELIX90: nawet jak cię deportują już do Polski to nie pójdziesz do żadnego pierdla, tylko siłą doprowadzą cię do karnej kompanii. Tam będą umieli już sobie z takim poradzić bez problemu i wtedy poczujesz prawdziwy ból istnienia.
Super, ale najpierw napisz z jakiego powodu miałaby być ta mobilizacja. Bo obecnie mam ona nie grozi, więc musisz narzucić jakiś kontekst.


@haosek: Kontekst jest taki, że po sztucznie wywołanej panice z cukrem i węglem, teraz onuce próbują w Polsce szerzyć panikę związaną z mobilizacją bo u nich faktycznie to się dzieje i jest negatywnie postrzegane przez społeczeństwo. Rosyjskie onuce nie są zbyt bystrymi ludźmi, a pojęcie o naszym kraju czerpią
a bierzesz pod uwagę to, że jeżeli u nas będzie mobilizacja to znaczy, że zostaliśmy zaatakowani, że zostało zaatakowane NATO, a co za tym idzie będąc w kraju NATO przy pierwszej lepszej kontroli dokumentów zostaniesz na wniosek Polski skierowany na granicę?


@Zielony_Ogr: nie bierze, ale czego oczekujesz od wykopka, który wymyślił ten plan między matmą a przyrką. XD