Wpis z mikrobloga

Zupełnie serio pytanie.

Co planujecie podczas potencjalnej mobilizacji w Polsce? Zastanawialiście się nad tym?

Ja mam totalnie opracowany plan. Pieniądze i dokumenty przygotowane, wiem co spakować i w ciągu pół godziny jestem gotowy do wyjazdu za granicę. Nawet wiem jaką trasą jechać i jakiej unikać, żeby w pierwszej kolejności wydostać się z kraju.
Finansowo jestem zabezpieczony na dwa lata wynajmu mieszkania i życia w Niemczech. Podjęcie pracy na miejscu to i tak kwestia krótszego czasu.
Poważnie. Nie mam ochoty ginąć a już w szczególności za kraj nad przepaścią. Mam swoje plany, cele i marzenia w drodze do realizacji.

Ostatni gasi światło.

#wojna #ukraina #oswiadczenie
  • 274
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FELIX90: ja już mam #!$%@? w to, zginę broniąc kraju czy gdzieś na #!$%@? z głodu to #!$%@? mnie to robi. Kraj jako rząd #!$%@? dla mnie znaczy, jedyny powód jaki mną przemawia by bronić kraju to że zostałem wychowany wobec kraju. Musiałbym mieć ostry powód by #!$%@?ć przed wojną.
@Ranmus: Kobiety w wojsku to scam. Żołnierz tylko na papierku. Oczywiście generalizuję, ale większość słabo strzela, nie potrafi biegać, wszystko jest dla nich ciężkie, mają "słabsze dni", trzeba cały czas im pomagać itp. W razie wojny kobiety służące w wojsku nie muszą brać w niej udziału jeżeli mają dziecko młodsze niż 12 lat. Pieniądze w błoto. Wyobraźcie sobie co będzie się z nimi działo jeżeli wpadną w niewolę kacapską?
@Rud0brody: No właśnie ta żonka jegomościa, ledwo zdała test fizyczny, po kilku miesiącach przygotowań i litrów wylanych łez. Nawet nie jestem pewny czy jej mąż tam jej nie przepchał po prostu. Ale czego się nie robi dla profitów zmieniając gównopracę. Wkurza właśnie to, że ona w ogóle się nie poczuwa do walki, poszła do wojska typowo z ekonomicznych względów, mając dwójkę dzieci. #!$%@?ć 8h i do domku. Tylko że my, obywatele
Ok, dzie moge odebrać jakieś 2mln PLN które państwo jest mi winne? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@PDCCH: Z ciekawości - jak to wyliczyłeś? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Nawet w uproszczeniu jest to bardzo trudne, bo musisz uwzględnić nie tylko koszty edukacji i korzystania z usług państwowych lekarzy, ale też te wszystkie korzyści wynikające z istnienia całej państwowej infrastruktury oraz szeroko rozumianego ładu społecznego.
to co stoi ci na przeszkodzie żeby wyjechać już teraz?


@Emble: ty tak serio xD? Boże
@FELIX90 tak, serio pytam. Skoro dla ciebie ten kraj stoi nad przepaścią to co się tu trzyma? Typowe polaczkowe #!$%@?, tylko dej dej a jak coś by się działo to pierwszy do #!$%@? xd
@FELIX90: jeszcze wez pod uwagę że w Niemczech teraz jest dużo większy problem z mieszkaniami niż w pl i chodzi się na castingi z 3 miesiące zanim wynajmiesz. A gdyby była wojna to nie będziesz jedyny, pół Polski się tam zwali i sytuacja będzie jeszcze gorsza.