Wpis z mikrobloga

Zupełnie serio pytanie.

Co planujecie podczas potencjalnej mobilizacji w Polsce? Zastanawialiście się nad tym?

Ja mam totalnie opracowany plan. Pieniądze i dokumenty przygotowane, wiem co spakować i w ciągu pół godziny jestem gotowy do wyjazdu za granicę. Nawet wiem jaką trasą jechać i jakiej unikać, żeby w pierwszej kolejności wydostać się z kraju.
Finansowo jestem zabezpieczony na dwa lata wynajmu mieszkania i życia w Niemczech. Podjęcie pracy na miejscu to i tak kwestia krótszego czasu.
Poważnie. Nie mam ochoty ginąć a już w szczególności za kraj nad przepaścią. Mam swoje plany, cele i marzenia w drodze do realizacji.

Ostatni gasi światło.

#wojna #ukraina #oswiadczenie
  • 274
  • Odpowiedz
Pozwól, że nie będę upolityczniać tego wpisu


@FELIX90: Przecież to Ty zacząłeś pisać o władzy, i dalej o tym piszesz:

Cieszę się twoim szczęściem, że pis zapewnił ci tyle dobrobytu, na który sam nie potrafiłeś zapracować


@FELIX90: Sam mnie atakujesz ad personam mimo że kilka komentarzy wcześniej się oburzałeś że ktoś tak Ciebie atakuje:

@mateussz7: ale dlaczego mnie obrażasz i zakładasz od razu taki scenariusz?

Wskaźnik GDP to jedyne
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@FELIX90: podejście mam podobne, chociaż Rosja już guzik nam zrobi i nie ma co się martwić ruską inwazją na NATO, bo ona nie nastąpi. To już tylko teoretyczne rozważania "co zrobić jeśli". Bardziej martwi mnie ewentualny powrót zetki, chociaż jestem już po trzydziestce i raczej się nie załapię, przynajmniej nie w pierwszej kolejności ( )

@PanBulibu: pytałeś może dzieci czy wolą mieć żywego ojca "tchórza"
  • Odpowiedz
@FELIX90: ja tam nie miałabym żadnego problemu żeby walczyć w obronie swojego kraju, a konkretniej swojego mieszkania, swojego kitku i swojej działki. Prędzej umrę niż pozwolę jakiemuś kacapowi dotknąć moich rzeczy. Czy tak wygląda patriotyzm to nie wiem xD

Z innej beczki to z rok temu zarówno ja, jak i moi koledzy dostaliśmy listy z WKU że w razie mobilizacji jesteśmy zobowiązani stawić się w swoim zakładzie pracy jako że jest
  • Odpowiedz
@FELIX90: nic bym nie zrobił. Nowoczesna wojna (nie ta barbarzyńska podjazdówka którą rosja prezentuje) nie wymaga aż takiej piechoty, bardziej sprzętu i logisytków, taktyków, ludzi z ulicy braliby do lokalnych zadań, nie na front, to raz. Dwa, mobilizacja oznaczałaby tyle, że potrzebują ludzi do zabezpieczeń lokalnych, tonowania nastrojów, przewozu sprzętu, organizacji dostaw pożywienia, organizacji zabezpieczeń etc, to nie rosja, że ludzi z ulicy i wioch wyślą na front. Trzy - jesteśmy
  • Odpowiedz
Rosyjskie onuce nie są zbyt bystrymi ludźmi, a pojęcie o naszym kraju czerpią z memów na pikabu


@Phyrexia: to o tych onucach to jakieś nawiązanie do mnie przepraszam?

bezmyślnie obraża naród którego jest częścią bo mu się ten czy tamten polityk nie podoba. Dlatego #!$%@? na czarno.


@Mirkosoft: ale to ty przylazłeś pod mój wpis. Nie przypominam sobie, żebym cokolwiek zrobił z własnej woli co spowodowałoby, że mam takie obywatelstwo
  • Odpowiedz
Plan na najazd kosmitów też masz?


@Kai: nie, ale na twoją starą mam

Nawiązanie do ludzi świadomie siejących panikę wśród Polaków


@Phyrexia: naprawdę ten wpis jakkolwiek sieje panikę? Przecież ja próbuję pogadać, dowiedzieć się co zrobiłaby część z zainteresowanych a tymczasem mam ścianę wysrywów i komentarzy nie na temat lub pseudozabwanych.

co jeśli mobilizacja jest na skutek ataku Niemiec na Polskę?


@Vladimir_Kotkov: To będę do was strzelał
  • Odpowiedz
Pierwsi do boju powinni być główni beneficjenci wolnej Polski Jarosława Kaczyńskiego czyli geriatria, samotne matki, górnicy, działacze karakana etc. Ja tam moge pracować w fabryce także i w Danii, Austrii, Szwajcarii i tam takich poświęceń ode mnie nie wymagają, a lepiej płacą i wszystko jest lepsze :)


@positive_mental_attitude: Czyli w Danii, w Austrii czy w Szwajcarii nie ma mobilizacji obywateli w przypadku wojny? Ciekawe ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
polskich obywateli? Z dużym prawdopodobieństwem nie.


@FELIX90: To tak, ale zawsze będzie tam obywatelem drugiej kategorii. Jak ktoś zadowala się być całe życie tępym robolem, to faktycznie, jest jakieś wyjście, ale nie dla ludzi z ambicjami
  • Odpowiedz