Wpis z mikrobloga

Zupełnie serio pytanie.

Co planujecie podczas potencjalnej mobilizacji w Polsce? Zastanawialiście się nad tym?

Ja mam totalnie opracowany plan. Pieniądze i dokumenty przygotowane, wiem co spakować i w ciągu pół godziny jestem gotowy do wyjazdu za granicę. Nawet wiem jaką trasą jechać i jakiej unikać, żeby w pierwszej kolejności wydostać się z kraju.
Finansowo jestem zabezpieczony na dwa lata wynajmu mieszkania i życia w Niemczech. Podjęcie pracy na miejscu to i tak kwestia krótszego czasu.
Poważnie. Nie mam ochoty ginąć a już w szczególności za kraj nad przepaścią. Mam swoje plany, cele i marzenia w drodze do realizacji.

Ostatni gasi światło.

#wojna #ukraina #oswiadczenie
  • 274
Ja mam totalnie opracowany plan. Pieniądze i dokumenty przygotowane, wiem co spakować i w ciągu pół godziny jestem gotowy do wyjazdu za granicę. Nawet wiem jaką trasą jechać i jakiej unikać, żeby w pierwszej kolejności wydostać się z kraju.


@FELIX90: same here + ustalony konkretny punkt spotkania z reszta rodziny, bo pewnie wyłączą sieć / będa przeciążenia. Chronionego pan bó... a nie, chroniony chroni sie sam ( ͡° ͜ʖ
najpierw napisz z jakiego powodu miałaby być ta mobilizacja


@haosek: ale jakie to ma znaczenie? Przecież to rozważania czysto hipotetyczne i niczego nie wieszczę. Miałem rozkminę, podzieliłem się i chciałem znać zdanie innych.

będąc w kraju NATO przy pierwszej lepszej kontroli dokumentów zostaniesz na wniosek Polski skierowany na granicę?


@Zielony_Ogr: chyba nie. Co z polonią żyjącą od lat za granicami kraju?

z tego co się orientuję a w krajach UE
@PanBulibu: Tak, a o co chodzi? Gdy moja ojczyzna jest atakowana, moim obowiązkiem jest #!$%@?ć.
Mamy 2022 rok, nie 1822. Nie wyobrażam sobie, że miałbym brać udział w konflikcie. Po to płacę podatki żeby w wojnie brało udział wojsko. Rząd powinien prowadzić rozsądną politykę zagraniczną, tak żeby zapewnić nam bezpieczeństwo. Obecnie polityka zagraniczna naszego rządu to zmiana kursu co 6 miesięcy. Zatem jeśli zapytasz mnie czy będę umierał za tę władzę,
Wyjechać i osiedlić się mogłeś wcześniej, więc teollujesz, a ja ciebie nie obraziłem. Używasz słów których nie znasz znaczenia ignorancie


@mateussz7: ale w jakim celu miałem albo mam teraz wyjeżdżać, kiedy mam tu dobre życie, pomimo tego jak bardzo władza stara się mi je uprzykrzyć? Z czym trolluję? Naprawdę w internecie jest miejsce tylko na memy i trollowanie? Wymyśliłeś sobie w głowie coś na mój temat, w dodatku totalnie nieprawdziwego i
XD pieniądze to inwestowali we mnie moi rodzice a nie państwo. Być może ty jesteś wychowankiem patologii 500 plus i innej maści socjalu. Normalni ludzie łożą na to co miesiąc i nazywa się to podatki. Pewnie jeszcze nie przerabialiście w szkole tego temat


@FELIX90: xd bo to z twojej kieszeni oplaciles każdy skrawek drogi, szpital czy inwestycje państwowych spółek. Obudź się bo się zesrales. Twoja wartość w budżecie państwa jest żadna.
dlaczego zakładasz, że ruskie zatrzymają się na Polsce


@playand1: nic takiego nie założyłem w żadnym miejscu.

Tak, a o co chodzi? Gdy moja ojczyzna jest atakowana, moim obowiązkiem jest #!$%@?ć.

Mamy 2022 rok, nie 1822.


@Kapilarsky: jak polski rząd spieprzał w 39 to byli bohaterami xD

A ja będę się #!$%@?ł


@marcel_pijak: szanuję i podziwiam. Mam nadzieję, że to nie majaki alkoholowe ( ͡° ͜ʖ ͡°