Wpis z mikrobloga

Zupełnie serio pytanie.

Co planujecie podczas potencjalnej mobilizacji w Polsce? Zastanawialiście się nad tym?

Ja mam totalnie opracowany plan. Pieniądze i dokumenty przygotowane, wiem co spakować i w ciągu pół godziny jestem gotowy do wyjazdu za granicę. Nawet wiem jaką trasą jechać i jakiej unikać, żeby w pierwszej kolejności wydostać się z kraju.
Finansowo jestem zabezpieczony na dwa lata wynajmu mieszkania i życia w Niemczech. Podjęcie pracy na miejscu to i tak kwestia krótszego czasu.
Poważnie. Nie mam ochoty ginąć a już w szczególności za kraj nad przepaścią. Mam swoje plany, cele i marzenia w drodze do realizacji.

Ostatni gasi światło.

#wojna #ukraina #oswiadczenie
  • 274
  • Odpowiedz
@buzzardpl: nie, obywatele na stałe mieszkający za granicą są zwolnieni z mobilizacji pod warunkiem że dopilnowali dwóch rzeczy. Wymeldowania się oraz zgłoszenia wyjazdu na pobyt stały.
  • Odpowiedz
Ja mam totalnie opracowany plan. Pieniądze i dokumenty przygotowane, wiem co spakować i w ciągu pół godziny jestem gotowy do wyjazdu za granicę. Nawet wiem jaką trasą jechać i jakiej unikać, żeby w pierwszej kolejności wydostać się z kraju.


@FELIX90: same here + ustalony konkretny punkt spotkania z reszta rodziny, bo pewnie wyłączą sieć / będa przeciążenia. Chronionego pan bó... a nie, chroniony chroni sie sam ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
najpierw napisz z jakiego powodu miałaby być ta mobilizacja


@haosek: ale jakie to ma znaczenie? Przecież to rozważania czysto hipotetyczne i niczego nie wieszczę. Miałem rozkminę, podzieliłem się i chciałem znać zdanie innych.

będąc w kraju NATO przy pierwszej lepszej kontroli dokumentów zostaniesz na wniosek Polski skierowany na
  • Odpowiedz
przed wyjazdem oddaj wszystkie pieniądze jakie państwo w ciebie zainwestowało


@giguga: Ok, dzie moge odebrać jakieś 2mln PLN które państwo jest mi winne? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@PanBulibu: Tak, a o co chodzi? Gdy moja ojczyzna jest atakowana, moim obowiązkiem jest #!$%@?ć.
Mamy 2022 rok, nie 1822. Nie wyobrażam sobie, że miałbym brać udział w konflikcie. Po to płacę podatki żeby w wojnie brało udział wojsko. Rząd powinien prowadzić rozsądną politykę zagraniczną, tak żeby zapewnić nam bezpieczeństwo. Obecnie polityka zagraniczna naszego rządu to zmiana kursu co 6 miesięcy. Zatem jeśli zapytasz mnie czy będę umierał za tę
  • Odpowiedz
@giguga:

W dodatku nigdy nie przyznawaj się, że kiedyś byłeś Polakiem...

Tak, pierwsze co się robi jak się opuszcza Polskę to chęć przyznawania się do tego kraju. Już bym chciał się przyznawać, że mam z tobą i tym pożal się boże narodem o wschodniej mentalności cokolwiek wspólnego.
  • Odpowiedz
@FELIX90: Polonia żyjąca od lat za granicami kraju ma historię zatrudnienia i pobytu, to że uciekłeś przed wojną nie będzie dla nich żadną tajemnicą. W ich interesie jest byś wrócił i walczył z dala od ich granic i to już pomijając stronę prawną.
  • Odpowiedz
Wyjechać i osiedlić się mogłeś wcześniej, więc teollujesz, a ja ciebie nie obraziłem. Używasz słów których nie znasz znaczenia ignorancie


@mateussz7: ale w jakim celu miałem albo mam teraz wyjeżdżać, kiedy mam tu dobre życie, pomimo tego jak bardzo władza stara się mi je uprzykrzyć? Z czym trolluję? Naprawdę w internecie jest miejsce tylko na memy i trollowanie? Wymyśliłeś sobie w głowie coś na mój temat, w dodatku totalnie nieprawdziwego
  • Odpowiedz
XD pieniądze to inwestowali we mnie moi rodzice a nie państwo. Być może ty jesteś wychowankiem patologii 500 plus i innej maści socjalu. Normalni ludzie łożą na to co miesiąc i nazywa się to podatki. Pewnie jeszcze nie przerabialiście w szkole tego temat


@FELIX90: xd bo to z twojej kieszeni oplaciles każdy skrawek drogi, szpital czy inwestycje państwowych spółek. Obudź się bo się zesrales. Twoja wartość w budżecie państwa jest
  • Odpowiedz
dlaczego zakładasz, że ruskie zatrzymają się na Polsce


@playand1: nic takiego nie założyłem w żadnym miejscu.

Tak, a o co chodzi? Gdy moja ojczyzna jest atakowana, moim obowiązkiem jest #!$%@?ć.

Mamy 2022 rok,
  • Odpowiedz
@FELIX90: nie przyjmować wezwania tak długo, jak to możliwe. Nie chciałbym narażać życia i zostawiać syna i żony, żeby walczyć za karakana, który #!$%@?ł mnie całe życie z podatków a w czasie wojny schowałby się w jakimś bunkrze.
Ściągnięcie cię z Niemiec to tylko kwestia czasu.
  • Odpowiedz