Wpis z mikrobloga

Zupełnie serio pytanie.

Co planujecie podczas potencjalnej mobilizacji w Polsce? Zastanawialiście się nad tym?

Ja mam totalnie opracowany plan. Pieniądze i dokumenty przygotowane, wiem co spakować i w ciągu pół godziny jestem gotowy do wyjazdu za granicę. Nawet wiem jaką trasą jechać i jakiej unikać, żeby w pierwszej kolejności wydostać się z kraju.
Finansowo jestem zabezpieczony na dwa lata wynajmu mieszkania i życia w Niemczech. Podjęcie pracy na miejscu to i tak kwestia krótszego czasu.
Poważnie. Nie mam ochoty ginąć a już w szczególności za kraj nad przepaścią. Mam swoje plany, cele i marzenia w drodze do realizacji.

Ostatni gasi światło.

#wojna #ukraina #oswiadczenie
  • 274
  • Odpowiedz
@FELIX90: a bierzesz pod uwagę to, że jeżeli u nas będzie mobilizacja to znaczy, że zostaliśmy zaatakowani, że zostało zaatakowane NATO, a co za tym idzie będąc w kraju NATO przy pierwszej lepszej kontroli dokumentów zostaniesz na wniosek Polski skierowany na granicę?
  • Odpowiedz
@FELIX90: Taki wyjazd za granicę nie zwalnia z obowiązku mobilizacyjnego z tego co się orientuję a w krajach UE polska prokuratura nie powinna mieć problemu ze ściganiem delikwenta. Czy się mylę?
  • Odpowiedz
@FELIX90: przed wyjazdem oddaj wszystkie pieniądze jakie państwo w ciebie zainwestowało, a potem nikogo już nie będzie obchodziło gdzie zdechniesz . W dodatku nigdy nie przyznawaj się, że kiedyś byłeś Polakiem bo będziesz nam robił złą opinię . Mów, że jesteś cyganem i nie masz narodowości .
  • Odpowiedz
@FELIX90:
Jak już koniecznie chcesz #!$%@? to kierunek Szwajcaria a nie Niemcy ;)

Zawsze jest ryzyko że Niemcy jako kraj NATO odeśle cię spowrotem.

Poza tym jeśli nie posiadasz przeszkolenia wojskowego to do mobilizacji nie jesteś nawet w 2 rzucie a 3. Chętnych do woja nie będzie brakować co zresztą pokazał przykład ukrainy
  • Odpowiedz
ale najpierw napisz z jakiego powodu miałaby być ta mobilizacja


@haosek: ale w jakim celu mam napisać? Oczywiście kontekst jest związany z wydarzeniami na wschodzie. Ja nie mówię, że to się wydarzy, nie wróżę, nie zgaduję. Po prostu zastanawiałem się nad tym co bym zrobił w takiej sytuacji i już.
  • Odpowiedz
przed wyjazdem oddaj wszystkie pieniądze jakie państwo w ciebie zainwestowało, a potem nikogo już nie będzie obchodziło gdzie zdechniesz


@giguga: od kiedy człowiek jest czyjąś własnością i z jakiego tytułu miałby oddawać hajs, który w podatkach płacili jego rodzice?

  • Odpowiedz
@FELIX90: znaczy - jesteś szczurem i tchórzem, który ucieknie żeby inni walczyli za ciebie? Gratuluje, powodzenia. Ja wolę zginąć ale nie pozwolę żeby moje dzieci nosiły nazwisko tchórza i dezertera.
  • Odpowiedz
@FELIX90: Pierwsi do boju powinni być główni beneficjenci wolnej Polski Jarosława Kaczyńskiego czyli geriatria, samotne matki, górnicy, działacze karakana etc. Ja tam moge pracować w fabryce także i w Danii, Austrii, Szwajcarii i tam takich poświęceń ode mnie nie wymagają, a lepiej płacą i wszystko jest lepsze :)
  • Odpowiedz
@FELIX90: Panie Mirku - pierwsza kontrola dokumentów w kraju UE i zostaniesz zatrzymany i odesłany z powrotem do kraju jeżeli zostanie ogłoszona powszechna mobilizacja. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz