Wpis z mikrobloga

Zupełnie serio pytanie.

Co planujecie podczas potencjalnej mobilizacji w Polsce? Zastanawialiście się nad tym?

Ja mam totalnie opracowany plan. Pieniądze i dokumenty przygotowane, wiem co spakować i w ciągu pół godziny jestem gotowy do wyjazdu za granicę. Nawet wiem jaką trasą jechać i jakiej unikać, żeby w pierwszej kolejności wydostać się z kraju.
Finansowo jestem zabezpieczony na dwa lata wynajmu mieszkania i życia w Niemczech. Podjęcie pracy na miejscu to i tak kwestia krótszego czasu.
Poważnie. Nie mam ochoty ginąć a już w szczególności za kraj nad przepaścią. Mam swoje plany, cele i marzenia w drodze do realizacji.

Ostatni gasi światło.

#wojna #ukraina #oswiadczenie
  • 274
  • Odpowiedz
Nazywasz Polskę krajem nad przepaścią, bo tobie źle się tutaj wiedzie?


@mateussz7: serio z twojej perspektywy zmian w polsce nie ma? Czy po prostu jest coraz lepiej?

@FELIX90: Nawet bez wydumanych mobilizacji nie ma dnia abym ostatnio nie rozmyślał nad ucieczką stąd.
  • Odpowiedz
@PDCCH: państwo to umowa społeczna. Płacisz podatki w zamian za pewne usługi i możliwość korzystania z infrastruktury. Sam byś sobie za te dwa miliony nawet kilometra autostrady nowe zbudował, o szkołach i szpitalach nie wspominając. Do tego sojusze i armia zapewniające bezpieczeństwo. Owszem można efektywniej ale obywatele sami sobie takie władze wybierali.
  • Odpowiedz
rozumiem że ty jako różowa pierwsza staniesz w szeregi obrony tego #!$%@? ?


@Noxter20: nawet się nie będę zastanawiała. To ironia, że kobiety są bardziej męskie od facetów. Rurki też nosisz tchórzu?
  • Odpowiedz
@FELIX90: hipotetyczna sprawa, a co niektórzy się spruli do Ciebie z wyzwiskami i urojeniami argumentum ad personam. Dodaje komenta bo chce w domu doczytac te wysrywy husarzy w majtach cottonworldu. Sam bym #!$%@? HIPOTETYCZNIE. Nie czaje prucia sie pisowskich onuc. Walczyc za decyzje jakiegos kmiota z demencja i bankstera
  • Odpowiedz
@koniarz: tak i zamiast napisać kolejno krok po kroku co sobie umyśliłem, to użyłem uproszczeń i skrótów myślowych ale sprytne wykopki zobaczyły, że „plan” jest dziurawy bo przecież jak ktoś mówi, że ma plan to musi być od punktu do punktu bez względu na wszystko xD. Niewiarygodne jaki debilizm tu się szerzy.
  • Odpowiedz
@ElonMelon: do moich rodzinnych stron mam 200km, a stamtąd kilometr do granicy słowackiej. Wszędzie góry i lasy dookoła.
Będę się ukrywał w jakiejś ziemiance, albo zapłacę jakiejś babulince 100euro co miesiąc i mnie będzie w piwnicy trzymać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz