Wpis z mikrobloga

Jakbym miał wskazać taki szczytowy rok rozwoju Polski po komunie to powiedziałbym, że 2016

- pis ledwo doszedł do władzy, nie zdążył jeszcze nic rozwalić XD

- przewodniczącym Rady Europejskiej, "prezydentem UE" był Polak, Donald Tusk

- generalnie Polska była postrzegana jako prymus UE, jeden z liderów integracji z wysokimi standardami demokracji

- polska reprezentacja doszła do ćwierćfinałów Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, świat się przez moment zastanawiał czy nie wygramy XD

- nie było żadnej inflacji tylko mieliśmy deflację, pieniądze trzymane w skarpecie zyskiwały na wartości przez sam fakt posiadania

- mieszkania były rekordowo dostępne i tanie w stosunku do zarobków

- w Warszawie odbył się szczyt NATO

- mieliśmy rekordowo niski deficyt finansów publicznych

No ale jednak wystarczyło 6 lat rządów nowej ekipy, trzynastki, czternastki, bombelkowe, zadymy w UE, szykanowanie sędziów i przerobienie telewizji publicznej na propagandowy ściek, aby przewalić cały 30 letni dorobek i przemodelować ten kraj na margines europejskiej cywilizacji z galopującą inflacją, ogromnym zadłużeniem i korupcją oraz kolesiostwem nie widzianym od komuny.

#polska #takbylo #przemysleniazdupy #ekonomia #gospodarka #nieruchomosci #pieniadze #polityka
  • 43
@mickpl: co Ty pierdo*** ekspercie. Już nawet nie czytam Twoich analiz, bo z żalu dupy za mieszkaniem takie kocopoły produkujesz, że szkoda czasu tracić. Spadnie to spadnie… nie ma co pisać elaboratów. Kowalski robi tak… chce mieć mieszkanie, patrzy… no na to musiałbym wziąć 400 tyś kredytu… to ratka 3 tys.. Kowalski no no, tyle to za dużo i czeka, bo czekać musi. Albo jak mieszkanie spadnie z ceny i rata
  • 166
@emeig teraz są tańsze? Ja pamiętaj że w 2016 zarabiałem 3300zl netto, za 2 pokojowe mieszkanie płaciłem 1400zl i moja różowa była świeżo po studiach bez pracy i żyliśmy w obcym mieście bez strachu że nam nie wystarczy kasy, a na wszystko zostawało 1900zl :) Pamiętam że różowa wydawała 500zl miesięcznie na jedzenie. Chodziliśmy do knajpy raz na miesiąc, piwo było w barze za 5zl a zapiekanka na mieście za 8-10zl.
@mickpl niby było zaj3biscie a i tak żyłam w stresie że bede musiała płacić po 20 k za ecst za drugi kierunek studiów. Bo najlepiej doj3bac młodym. A już zwłaszcza tym z roczników 90-94. ( ͡ ͜ʖ ͡)( ͡° ʖ̯ ͡°)
gdyby wtedy pis nie wygra


@mickpl: a gdyby teraz rządziło PO to byśmy dostarczali czołgi dla Ukrainy jak Niemcy dla nas. Chyba jednak wolę trochę zacisnąć pasa i oddalić od siebie widmo kacapskiego miru.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mickpl: Ale korupcja, nepotyzm i kolesiostwo to były przecież postulaty Jarka. Wywiązał się w pełni ze swoich obietnic ( ͡° ͜ʖ ͡°)