Wpis z mikrobloga

Jakbym miał wskazać taki szczytowy rok rozwoju Polski po komunie to powiedziałbym, że 2016

- pis ledwo doszedł do władzy, nie zdążył jeszcze nic rozwalić XD

- przewodniczącym Rady Europejskiej, "prezydentem UE" był Polak, Donald Tusk

- generalnie Polska była postrzegana jako prymus UE, jeden z liderów integracji z wysokimi standardami demokracji

- polska reprezentacja doszła do ćwierćfinałów Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, świat się przez moment zastanawiał czy nie wygramy XD

- nie było żadnej inflacji tylko mieliśmy deflację, pieniądze trzymane w skarpecie zyskiwały na wartości przez sam fakt posiadania

- mieszkania były rekordowo dostępne i tanie w stosunku do zarobków

- w Warszawie odbył się szczyt NATO

- mieliśmy rekordowo niski deficyt finansów publicznych

No ale jednak wystarczyło 6 lat rządów nowej ekipy, trzynastki, czternastki, bombelkowe, zadymy w UE, szykanowanie sędziów i przerobienie telewizji publicznej na propagandowy ściek, aby przewalić cały 30 letni dorobek i przemodelować ten kraj na margines europejskiej cywilizacji z galopującą inflacją, ogromnym zadłużeniem i korupcją oraz kolesiostwem nie widzianym od komuny.

#polska #takbylo #przemysleniazdupy #ekonomia #gospodarka #nieruchomosci #pieniadze #polityka
  • 43
@mickpl: powiedziałbym, że nawet 2015 już był dobrym rokiem. Pamiętam, że w 2016 i na początku 2017 PiS zaczął rozwalać sądy, TVP itd. Mieszkałem wtedy niedaleko sejmu; były czarne marsze (wtedy jeszcze skuteczne), marsze KOD-u (z których większość - w tym ja - się podśmiewywała). Pamiętam też, że w pracy i wśród znajomych był klimat "no to zrobili, ale do tego się nie posuną" -- lol jaka naiwność. W 2017 pojawiła
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
- przewodniczącym Rady Europejskiej, "prezydentem UE" był Polak, Donald Tusk

@mickpl: Tylko że on tę posadę dostał właśnie dzięki temu, że Polakiem nie jest.
generalnie Polska była postrzegana jako prymus UE, jeden z liderów integracji z wysokimi standardami demokracji


@mickpl: W 2016 byliśmy już po zamachu na Trybunał Konstytucyjny i wszyscy znający się na ustrojach współczesnych państw wiedzieli do czego to był wstęp.
@FejsFak: Ale wiesz że dzisiejsza sytuacja jak inflacja itd to nie tylko wina wojny? Już na jesieni zeszłego roku przewidywano inflację na poziomie 12% w 2022 i to bez wojny. Wojna tylko przybiła że ta inflacja musiała się zdarzyć i to będzie rosło bo cudowny rząd zamiast reagować podlewa inflację pieniędzmi co tylko będzie ją napędzać.
Więc trochę słabe że każdy uczciwy obywatel ma zaciskać pasa przed ruskim mirem i PiSowskimi
Ale wiesz że dzisiejsza sytuacja jak inflacja itd to nie tylko wina wojny?


@andrzej-roman: ja to wiedziałem i tłumaczyłem znajomym gdy wchodziło 500+ także cały twój wywód na ten temat niepotrzebny