Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy #programowanie jest ogólnie trudne? Warto zaczynać przed 30-stką?

W internetach są niestety skrajne opinie na ten temat i jedni mówią TAK - "to dla każdego i polecamy nasz bootcamp", inni NIE – "prawdziwy programista robi to od 6 roku życia". To wszystko na pierwszy rzut oka brzmi też dla osoby spoza IT jak czarna magia – nazwy technologii, funkcji, gdy ktoś opowiada o jakimś projekcie, itd. Dlaczego chciałbym zacząć?
1) Słucham sporo podcastów gdzie często przewija się motyw AI, wpłwu na nasze życie, możliwości i zawsze mam mindfuck. Rola sztucznej inteligencji a jeszcze ogarnianie jej to coś ekstra.
2) Sam fakt stworzenia czegoś co robi za ciebie, doszukuje się prawidłowości, automatyzuje twoją pracę to coś co mi się podoba. Mógłbym w swojej obecnej pracy kilka rzeczy poprawić dzięki temu #korpo. Duża użyteczność i zabawa w życiu codziennym np. Przewidywanie wygranej w sporcie albo przewidywanie pogody jak będę chciał jechać na wakacje czy szukanie najańszego ciucha jak będę szukać
3) Kiedyś przypadkowo rozmawiałem z gościem +-26 lat, który studiował geodezje i się przebranżowił ale ogólnie polecał więc trochę inspiracja :D
4) Wiem, że nasza firma płaci za #udemy, więc mamy kursy za darmo a w sumie mam sporo czasu wolnego
PS. Nie koniecznie chcę uderzać w AI. Inne zastosowanie programowania też wydają się spoko i ogólnie to coś co mnie mocno zainteresowało pod kątem nauki czegoś nowego, nawet #frontend to dla mnie coś ciekawego i bardzo praktycznego. Nie chce być od razu #programista15k tylko jak już to na spokojnie rozwijać umiejętności a kasa przyjdzie z czasem.

tag: ! #naukaprogramowania #it #ai #python #machinelearning #datascience #bigdata #backend #sztucznainteligencja #rozwojosobisy #webdev #bootcamp

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #630cd07ee1ffb3d8a8a64503
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Czy #programowanie jest ogólnie tru...
źródło: comment_16618042821EZBpbWBXeWin2OiPlD1yh.jpg
  • 14
@AnonimoweMirkoWyznania: bo nie ma jednoznacznej odpowiedzi obiektywnej czy łatwe czy trudne bo zwykle ktoś ma do czego mniejsze lub wieksze predyspozycje i dla kogos coś łatwego będzie a dla drugiego nie . zawsze możesz to porzucić chociaż droga przed toba bardzo długa a analityczne myślenie to sadzs ze jest podstawa tego .
@blacktyg3r: w ogóle cała koncepcja, czy warto coś robić mając >30 jest absurdalna jakby średnia życia to było 35 lat. Czy jest cokolwiek na tym świecie co opłacałoby się robić mając 20 lat, a po 30 by przestawało być warto? Co najwyżej rodzenie dzieci u kobiet po >40 może być kontrowersyjne, ale sytuacja pod względem uczenia się nowych umiejętności 30 latka jest podobna do 20 latka. Ludzie tworzą sobie tylko jakąś
@AnonimoweMirkoWyznania: Programowanie to nie rocket science, no chyba że jakieś konkretne wąskie specjalizacje. Większość programistów zajmuje się webem. Nieważne czy masz 20 czy 30 czy 40 lat zawsze możesz się tego nauczyć. Jedyne co jest wymagane to wytrwałość i konsekwencja. Jeśli startujesz od zera to musisz przyjąć że żeby opanować to na juniorski level zajmie cię to około roku plus/minus.

Podam taką małą analogie ze świata sportu. Czy schudnięcie lub
Kołcz Majt: Uczyć się programowania można w każdym wieku - byle tylko głowa nadążała. Wszystko zależy od tego czy lecisz w #!$%@?, czy może stawiasz sobie cel i do niego dążysz pomimo przeciwności losu. Oczywiście nie każdy zostanie dobrym programistą, więc trzeba mierzyć siły na zamiary, ale jeżeli ma się coś w głowie, to tylko twoje podejście decyduje o tym czy osiągniesz cel, który sobie wyznaczyłeś. Jeżeli zastanawiasz się, czy warto